Од кое животно најмногу се плашите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mihaela.barbi, 25 декември 2012.

 1. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  133
  Јас најмногу од оние животни што ги среќаваме секојдневно се плашам од кучиња, знам звучи глупаво но ужасно се плашам дури и од оние мали безопасни кучиња.
  А, од оние по егзотичните се плашам од лав и тоа од оние со грива, често сонуам како имам блиска средба со нив и неретко се будам репотена и со срцебиење.
   

  Прикачени фајлови:

  • kuce.jpg
   kuce.jpg
   Големина на фајлот:
   19,3 KB
   Прегледи:
   823
  • lav.jpg
   lav.jpg
   Големина на фајлот:
   16,1 KB
   Прегледи:
   822
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.173
  Пол:
  Женски
  Од кое животно најмногу се плашит

  Немам страв од животни, премногу ги сакам :)
   
  На CoverGirl10 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ani4ka23

  ani4ka23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Од кое животно најмногу се плашит

  глушеееец....бррррр :tmi:
   
 4. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Од кое животно најмногу се плашит

  И јас немам страв од животинчиња.Премногу си ѓи сакам.
   
 5. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Од кое животно најмногу се плашит

  Сите ги сакам па дури и змии.Тигарот и лавот ми се срциња :lol: :inlove:
   
 6. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Од кое животно најмногу се плашит

  немам страв,сите ги сакам само од едно добивам хистерија и срцев удар моментален-БУБАШВАБА :bug: :bug: :bug: :sweat: БРРРРРРРРРРРР
   
 7. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  13.963
  Од кое животно најмногу се плашит

  Од змии и глувци.
   
 8. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  566
  Од кое животно најмногу се плашит

  Куче ]:) значи и најмало може да е,ама ја пак се плашам :devil:
   
 9. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Од кое животно најмногу се плашит

  Арахнофобија имам многу страв од пајаци! Еве да кажеме видов негде сега на интернет слика од пајак и одма се потресов, се вознемирив... :sweat: :x :drunk:

  и од тигри имам страв! :D
   
 10. Sexy-Lady

  Sexy-Lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  16
  Од кое животно најмногу се плашит

  И јас исто ако видам некаде пајак одма ќе почнам да пискам :worried: И исто и змиии ауууу
   
 11. deedee0

  deedee0 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  364
  пајак,змија,крокодил
   
 12. GordanaL

  GordanaL Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  43
 13. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
  Од змии.Одвратни се :puke: :puke: :puke: :puke: .
   
 14. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Oд жаби. Значи највеќе ги мразам.Од самата помисла ми се гади :/
   
 15. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  731
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  најмногу од МАКЧИ!!!!!!!!! исто несакам и жаби, змии, пајаци аман ми се гади само што ке помислам :worried:
   
 16. Emcee

  Emcee Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  6
  осите и пчелите не ги сакам :|
   
 17. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Од инсекти. Било какви.
   
 18. ancetupance

  ancetupance Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  164
  од инсекти
   
 19. Twetty.swetty

  Twetty.swetty Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  8
  Од инсекти најмногу:worried:
   
 20. dimdim

  dimdim Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  90
  од змија