1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од кој автобуски превозник сте најзадоволни?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од mentol, 6 јули 2016.

 1. mentol

  mentol Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  од кој национален автобуски превозник сте најзадоволни и зошто а од кој не сте задиволни и зошто
   
  Последна измена: 6 јули 2016
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.657
  Допаѓања:
  59.650
  Пол:
  Женски
  DelfinaTurs.
  Од нив сум задоволна пред се заради љубезноста на шоферите и кондуктерите а и автобусите се убави и нови.
  Не сум задоволна од Галеб бидејќи иако новите автобуси се преубави, вработените не се однесуваат баш како што треба и не им излегуваат во пресрет на патниците во смисла да им помогнат да си ја најдат торбата меѓу куповите торби.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 3. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.143
  Допаѓања:
  43.223
  Пол:
  Женски
  Од МарјанТурс сум задоволна бидејќи секогаш шоферите се љубезни, автобусите се нови и чисти. Еднаш со нив бев за Скопје, абе милина да се возеш во нив толку пријатно се.
  Не сум задоволна од атом, автобусите се многу стари еднаш бев од Кочани за Штип, автобусот уште да се распадне, а и многу брчат како трактори.
   
  На Svetoslava му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.225
  Пол:
  Машки
  Сте се возеле ли со Метро транс? ;(
   
 5. Rakometar

  Rakometar Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Машки
  Да сум се возел и стварно ми оставиа добар впечаток пред се љубезноста на шоферите и кондуктерите, сега немаат некој толку добри возила ама вредат многу повеќе од некоја компанија со јаки автобуси а однесување никакво на шоферите ( ГАЛЕБ)
   
  Последна измена: 5 октомври 2019
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Harper

  Harper Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2018
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  6.375
  Пол:
  Женски
  Да, буриња да возеа па онолку недговорни нема да беа. Сите комбиња до едно неисправни, возат по пат 120 а комбето не е способно ни за 60, се се тресе, се маваат по дупките без бубрези останав. Штета што немам друг избор, eдинствен автобуски превоз се меѓу градовите што се возам..
  Вратата кај шоферот се затвара така што тој влага, а кондуктерот оди и со клоца ја мава. Некни возејќи назад кај куферите се отвори, да не приметеше еден патник и без нив ќе останевме. Стигаме на автобуска, шоферот ми вели клај камен под колцево зошто не можам да слезам од комбе ќе замине удолу. Еднаш врнеше дожд, во комбето капе од сите страни, кондуктерот вика ако си носиш чадор пушти го. Во нозете долу река од вода. Дува од сите страни без синуси да останеш. Досега само јас ко сум била 3 пати сме останати дефект. Во лето клима нема, ниеден прозор не се отвара.

  БОНУС: Пошто останаа единствена опција меѓу градовите што се возам, картите ги поскапеа со по 40 денари, а студентските ги укинаа. И во последно гледам да ги избегнам зошто не гарантираат дека читав ќе се вратиш дома.

  Едит: Заборавив, кога и да се симне некој патник, обавезно следи *бурек јадење* за него (пардон мај френч) од страна на шоферот и кондуктерот.
   
  Последна измена: 5 октомври 2019
  На Purplelilac и Keanu_R.Wick им се допаѓа ова.
 7. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.225
  Пол:
  Машки
  Џељо од с. Дебреште да не ти е куќен пријател што ги пофали вака? Двесте луѓе ги критикуваат и ќе умрат по пат, ти викаш љубезни шоферите биле!
   
 8. Rakometar

  Rakometar Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Машки
  Не ништо не ми е не ни го знам чоеко само знам јас какво искуство имам со оваа компанија.
   
 9. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.225
  Пол:
  Машки
  Имаат само четири приближно соодветни возила и осум канти од комбиња. Со кантите е опасно по живот да се вози човек.
   
 10. Rakometar

  Rakometar Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Машки
  Со возилата е апсолутно безбедно да се возиш сите си поминуваат на (реален) технички преглед, а и шофери и кондуктерите се премногу фини и секогаш излегуваат во пресрет
   
 11. Harper

  Harper Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2018
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  6.375
  Пол:
  Женски
  Описот мој од погоре ти личи на безбедно и технички исправно комбе???
   
  На Keanu_R.Wick му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Rakometar

  Rakometar Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Машки
  Апсолутно можам да гарантирам сум се возел премногу пати со Метро и знам дека ситуацијата што некои сакаат да ја прикажат не е таква( не велам за тебе) но секогаш постои шанса да се случи нешто боже мој комбе е тоа не може се да се предвиди кога возилото ќе остане во дефект, кај сакаш таму горе на автобуска во Крушево и да ти застани на таја угорница?
   
 13. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.225
  Пол:
  Машки
  Ќе треба да снимам и да ставам видео на форумот, да видиш метро транс какви комбиња, какви шофери пензионери и какви кондуктери од над 67 години има. Какви дупки има на кровот, какви дупки има на подот, како смрди и какви гнасни седишта имаат.
   
  На Harper му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Rakometar

  Rakometar Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Машки
  Јас и на првиот пост пишав дека возилата не му се нај нови но пред се безбедни и фини се возачите и кондуктерите па макар и 105 години имале
  А и твоето пцуење Кажува дека имаш нешто против сопственикот на компанијата а не дека е лош превозник.
   
  Последна измена: 5 октомври 2019
 15. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.225
  Пол:
  Машки
  Качи се од Битола за Демир Хисар, не од Скопје за Прилеп и ќе се увериш. Откако ќе се случи несреќа со комбе касно ќе биде.