1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од кој музичар или бенд имате маичка/блуза?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од GirlRose, 1 јули 2015.

 1. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.047
  Допаѓања:
  26.652
  Дали имате некоја маица или блуза од некој музичар или бенд?Јас немам ама во скоро време планирам да си принтам блуза со логото на AC/DC.Слична тема најдов на кајгана форумот па решив да отворам тука ваква тема.
  ако има иста тема избришете ја оваа
   
  На HarleyQuinn му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.337
  Допаѓања:
  77.613
  Пол:
  Женски
  Ac/Dc и Guns N Roses
   
  На La.loca, Vitaly, RockNroLLGirL и 2 други им се допаѓа ова.
 3. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.764
  Допаѓања:
  156.947
  Пол:
  Женски
  Имам само од Iron Maiden (fear of the dark)
  upload_2015-7-5_1-32-25.png
  Сепак омилен бенд ми е Slayer ама веројатно ќе треба да принтам зошто во продавничкава кај шо си гледам немаше последно кога бев ни знак од Slayer ;(
   
  На Natali.3 и HarleyQuinn им се допаѓа ова.
 4. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.412
  А кај може да се испринта ваква блуза?
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Едни од поомилените.
  [​IMG]
   
  На HarleyQuinn му/ѝ се допаѓа ова.
 6. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.047
  Допаѓања:
  26.652
  Па обично во фото студијата принтаат,ти ќе си однесеш слика и ќе ти ја испринтаат
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  1.995
  Со Οne Direction... Имав 12 години тогаш де...:lol:
   
  На angelche16 и Arthur им се допаѓа ова.
 8. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  5.806
  Пол:
  Машки
  Јас немам од никој. И мислам дека во животов нема да имам :D :rock::rock:
   
  На Umbrella22, crazylady и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
 9. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.500
  Допаѓања:
  85.387
  Пол:
  Женски
  Исто и јас ... можеби во некој друг живот ќе имам таква маичка :D
   
  На crazylady и Читател им се допаѓа ова.
 10. HarleyQuinn

  HarleyQuinn Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  861
  Пол:
  Женски
  Охооо.... Guns N Roses, Iron Maiden, Rolling Stones, Deftones, AC DC, System Of A Down, Red Hot Chili Peppers и The Beatles :D
  Баш ми се свиѓаат и ми се вклопуваат во стилот, не морам да кажам дека не можам да живеам без рок музика :rock:
   
  На Glossy-girl, littleflower, Natali.3 и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Punk girl

  Punk girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2015
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  436
  Пол:
  Женски
  Ау многу имам ,ме мрзи да набројувам
   
 12. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  2.518
  Пол:
  Женски
  Justin Bieber
  Just kidding :rofl: od nikoj momentalno no bi sakala edna na Nirvana :?:
   
 13. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.383
  Допаѓања:
  9.314
  Пол:
  Женски
  One Direction не можам без нив :l::l::l:
   
 14. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.146
  Пол:
  Женски
  Iron Maiden,AC/DC,Cradle of Filth,System Of A Down..
   
  На Natali.3 и HarleyQuinn им се допаѓа ова.
 15. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.310
  Пол:
  Женски
  Joy division :)
   
  На Jordanovska-K му/ѝ се допаѓа ова.
 16. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.047
  Допаѓања:
  26.652
  Од денеска:AC/DC и Nirvana
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.281
  Допаѓања:
  22.554
  Пол:
  Женски
  На времето имав од Нирвана и Продиџи :rock:
   
 18. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.593
  Пол:
  Женски
  Имам од AC/DC и од Avenged Sevenfold :rock: 8)
   
  На RockNroLLGirL, GirlRose и theowndemon им се допаѓа ова.
 19. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  5.707
  Пол:
  Женски
  засега имам само од acdc , metallica , guns n roses , the beatles , pearl jam, nirvana и arctic monkeys
  сакам од многу други во иднина здравје :D
   
  На Natali.3 и littleflower им се допаѓа ова.
 20. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  1.480
  System of a down, Opeth, Blind Guardian, Iced Earth, Rammstein, Korn, Guns n Roses, Iron Maiden, Nightwish, Ensiferum, Led Zeppelin, HIM. Имам и дуксови, ташни, ланчиња со логоа на бендови. Таков ми е стилот на облекување и редовно си ги носам, па и на работа :)
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.