1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оженет....

Дискусија во 'Канта' започната од magdence, 13 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. magdence

    magdence Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2009
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Postar e od mene 17 god!! Ozenet e!! Se muvam so nego! Ne e bas muvanje nema seks ama se pocna kako igra. Sega sum ljubomorna, go cekam negoviot povik, sakam da sum so nego sekoj den!!!!!!! :@ kako da se otrgnam od nego?????? jasno mi e deka go privlekuvam samo fizicki, deka nema emocii od negova strana( osven ljubomora koga sum do drug) se mi e jasno deka nema idnina za nas no ne mozam da go izvadam od glava!!!!!!!!!! HELP!!!
    inaku imam 24 god.
    [mod-kirilica:1iued8ip][/mod-kirilica:1iued8ip]
     
  2. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    ozenet....

    Оди скриј се |(
     
    На glamour-lady и Neytiri им се допаѓа ова.
  3. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ozenet....

    Фати си дечко и посвети му се целосно на него.
    Смени број, и никако не му ѕвони. Ако тој те бара не одговарај на неговите повици.
    Ама пред тоа убаво да му разјасниш дека сето тоа нема смисла да продолже.
     
  4. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    ozenet....

    Ја поддржувам бројче, да си фатиш дечко, целосно да му се посветиш, да се заљубиш ептен, и да се омажиш за него, и некоја ваква како тебе да ти растури се :) Само така за тие како тебе! :*
     
    На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
  5. chokova93

    chokova93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2010
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    ozenet....

    Objasni mu ubavo deka ne biva vaka da prodolzite.. nemoze ti da odis s nekoj sto e 17 god postar od tebe!! i plus toa ozenet e... mislam ne cini ni za tebe ni za nego :/ oti da si go rasipuvas svojot zivot za nekoj sto ne mu e gajle za tebe i sto saka samo da si go pomine vremeto onaka.. na ladenje so bi se rekLo :/ :/ |( smeni i broj i daj mu do znaenje deka sakas da si go pocnes zivotot kako so treba so decko na tvoja vozrast ili 2-3 god postar od tebe... imas uste mn sansi vo zivotot ne vredi da si go rasipuvas na ovakoF nacin :(
     
  6. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    ozenet....

    Нема што ние да ти помагаме ако сама не си помогнеш!Ние само можеме да ти кажеме да се тргаш од твоето мување веднаш!А ти сама ќе си помогнеш ако тоа го направиш тоа веднаш, АМА ВЕДНАШ.
     
  7. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    ozenet....

    Јас не можам да сфатам како си можела да почнеш врска со оженет човек!!!!! Што јадеш бре ти девојче, што си мислела кога си знаела дека е женет, па сега си сакала да се отргнеш од него, љубоморна си била.. ц ц ц ц па почни да се дружиш и да излегуваш со твои врсници, фати си дечко, ако самата не си помогнеш нема никој друг да ти помогне.
     
  8. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    ozenet....

    Имаш 24 години а не 18 па за да правиш вакви грешки. Ти со тие години би требало многу позрело да размислуваш и посериозно да гледаш на работите. Како воопшто си се впуштила во таква авантура кога знаеш дека не води кон ништо и плус немаш ли грижа на совест дека ќе му го растуриш бракот...зошто?-заради нешто во што нема иднина. Вразуми се додека е време, излези прошетај сигурна сум дека можеш да најдеш некој што ќе ти одговара.
     
  9. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    ozenet....

    нај искрено не ми е јасно па не си мала 24 години имаш не би требало ваков проблем да имаш... требало да размислиш пред да се муваш со него..
     
  10. Regenbogen

    Regenbogen Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Јас ќе те искарам! Срамота! Ти со твоите 24 можеш да го имаш секој дечко - ДЕЧКО а не да се муваш со некој дрт чика кој само поминува низ криза на средните години...изгледа нема доволно внимание дома па си вика дај да си најдам некое младо крцкалче! Нели си се запрашала што со жена му, веројатно животот него му го дала....а сега доживува нешто што на ниедна жена не би и го посакала...само за момент стави се на нејзино место....Инаку знам дека со денешните врски не е лесно ама за тоа се заслужни само младите генерации, што се се послободни и дозволуваат се повеќе....за да го имаат тоа што ние сме го имале без никаква жртва и никакво мување...јас не сум ни 10 години постара од тебе, ама целава твоја приказна ја сфаќам како тотално зелена. Ах да, и тоа што кога си до друг као он љубоморен е...ц..ц...ц...ц..ц. кого лаже бре! Треба да му се погоди некоја рунтава да му каже како треба, а не те нашол тебе наивна 200%...послушај ги погорните совети и исчезни од неговиот живот, нема да зажалиш, на ова ќе се сеќаваш како лоша епизода од твојата младост!
    А сега, излези и искористи ги твоите 24г. лупмувај малку и проведи се како никогаш досега!
    Да ми е мене така да излезам сега...барем еднаш....а јас се расправам со температури..болни деца....
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Види вака. Човекот поминува низ средовчна криза(како што кажаа погоре). Ако не си ти, ќе биде некоја друга. Ама пак, зошто да бидеш ти? Зошто ТИ да си го арчиш времето, младоста лепотата, на некој што и така ќе те шутне кога ќе се освест? Подобро ти да се освестиш на време и колку толку да си го вратиш достоинството :)
     
    На Belgin1 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.