Форумџика на годината 2020

Омилената боја открива какви сте во сексот

Дискусија во 'Секс' започната од Tikvi4ka, 22 јануари 2013.

 1. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  Црвена
  Во кревет сте страствени и уживате во сексот на различни начини.Сакате да бидете предмет на желби и да уживате во моќта. А мажите на кои омилена боја им е црвената доста често знаат да бидат предоминатни во креветот.
  Жолта
  Вашиот сексуален нагон е комплексен, но истовремено и прилагодлив. Сакате да доминирате и да имате целосна контрола.
  Розева
  Кога станува збор за сексот сакате да бдиете незрели и помалку разиграни. Сакате предизвици, но и ветувате повеќе отколку што сте спремни да дадете. Сконисте кон постојан флерт.
  Виолетова
  Себеси се сметате за многу софистицирана личност за игри во креветот. Ја сакате контролата и правилата и склони сте кон рутински сексуални желби. Често патите од строго „ службен“ секс. Оптеретени сте со себе и своето уживање повеќе отколку со желбите и потребите на партнерот.
  Зелена
  Вашиот пристап кон сексот е нежен и свеж. Жените кои ја сакаат оваа боја целиот живот сексот ќе го доживуваат како чисто водење на љубов, а мажите може да бидат доста неспретни и необични, но на некој симпатичен и позитивен начин. Не сте склони кон изневерување.
  Портокалова
  Сексот го сметате за ваша фантазија и се трудите и така да изгледа. Предиграта ви е еднакво важна како и самиот чин на водење љубов. Иако ретко постигнувате оргазам, уживате во самата игра на заведување која вклучува филмски движења како на пример- движење со нокти по грбот на својот партнер и слично.
  Црна
  Црната боја открива личност која е спремна за нови сексуални доживувања. Ги сакате предизвиците и неочекуваните ситуации. Ги реализирате своите сексуални желби, ни кога ќе се најдете под притисок сексот е последното нешто што ви паѓа на памет.
  Сива
  Многу сте неодлучни и тешко се воздудувате. За мажите сексот е ослободување на притисокот и задоволување на сексуалниот нагон, додека за жените тоа значи задоволување на потребите на својот партнер или пат за создавање на семејство.
  Сина
  Одличен партнер сте во сексот. Внимателни сте и чувствителни, а љубовта и сексот за вас се уметност. Верни партнери сте, многу давате, но и многу очекувате за возврат.
  Бела
  Сексот за вас е нешто приватно и таинствено. Сакате да водите љубов во мрак што значи не сте спремни за сексуални игри, како ни било какви други „зачини“ во сексот.
   
  На Princees му/ѝ се допаѓа ова.
 2. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  94
  Виолетова
  Себеси се сметате за многу софистицирана личност за игри во креветот. Ја сакате контролата и правилата и склони сте кон рутински сексуални желби. Често патите од строго „ службен“ секс. Оптеретени сте со себе и своето уживање повеќе отколку со желбите и потребите на партнерот. :D
  Никогаш не сум имала секс,но не би сакал да бидам ваква! :lol: :$
   
 3. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  Црна
  Црната боја открива личност која е спремна за нови сексуални доживувања. Ги сакате предизвиците и неочекуваните ситуации. Ги реализирате своите сексуални желби, ни кога ќе се најдете под притисок сексот е последното нешто што ви паѓа на памет.
   
 4. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.169
 5. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Машки
  Црна
  Црната боја открива личност која е спремна за нови сексуални доживувања. Ги сакате предизвиците и неочекуваните ситуации. Ги реализирате своите сексуални желби, ни кога ќе се најдете под притисок сексот е последното нешто што ви паѓа на памет.

  Пааааааааааааааааааа да.
   
 6. CrnceSK

  CrnceSK Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  57
  Црна
  Црната боја открива личност која е спремна за нови сексуални доживувања. Ги сакате предизвиците и неочекуваните ситуации. Ги реализирате своите сексуални желби, ни кога ќе се најдете под притисок сексот е последното нешто што ви паѓа на памет.
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.862
  Допаѓања:
  51.772
  Пол:
  Женски
  Црната боја открива личност која е спремна за нови сексуални доживувања. Ги сакате предизвиците и неочекуваните ситуации. Ги реализирате своите сексуални желби, ни кога ќе се најдете под притисок сексот е последното нешто што ви паѓа на памет.
  (y)