1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени пејачи(ки) и групи

Дискусија во 'Музика' започната од Gordana10, 17 февруари 2010.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Ете и една ваква тема, каде што ќе можеме да си коментираме во врска со славниве личности, може да ставате музика, слики, кои ви се најомилени пејачи/ки,групи. Ја да си го спомнам Vile Vallo - Him, има така некои песни од нив што ми се допаѓаат, Eros Ramazzoti, Shakira, Celine Dion, имам уште, ама сега за сега толку ми текнува. Значи секаков вид на музика. Или пак која песна ви оставила некаков впечаток, којашто изгледа како да е напишана токму за вас, која што се пронаоѓате себе си во неа.
   
  На Someonespecial, PoisonGirl-Valo и howdoyoudo им се допаѓа ова.
 2. fannya

  fannya Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  Cупер тема.Oбожавам музика а најмногу ги слушам Christina Aguilera,Beyonce,Shakira,Melanie Fiona,The Rasmus,Gwen Stefani итн.A од нашиве го обожавам Bладо Jаневски :)
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Значи не можам а да не го издвојам ангелот, нашиот Тоше. Негова најомилена засекогаш ќе ми остане „Излажи ме". Од странските си ги сакам Стоунси, песна врежана во срцево засекогаш ќе ми биде „Ај донт вант ту мис а тинг"-Аеросмит, а песна во која се пронаоѓам „Самтајмс"-Бритни. Исто да ја спомнам и Селин Дион заради совршената интерпретација (женава поубаво звучи во живо него плејбек :D ) и Кели Кларксон со закон текстови. Има и уште многу многу други, почнувајќи од Грин Деј, Марун 5, Бон Џови, Најтвиш, Ајрон Мејден, Хим.... и Бијонсе (ич не им оди во контекст на претходно споменативе, ама мајкому како песочен часовник е :D ).
   
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
 5. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  еве ви слики од моите две омилени женски воклистки...Simone Simons i Tarja Turunen

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На citiesinflames, Night.Wish и cvekje13 им се допаѓа ова.
 6. TinaM25

  TinaM25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам старите рок групи, од 70те и 80те години. како што се Бостон, Тото и тн.
   
 7. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.515
  Групи:
  - Тhe Doors
  - Pearl Jam
  - Seether
  - Evanescence
  - Rainbow
  - Led Zeppelin
  - Архангел
  - String Forces
  - Мизар
  - Ареа
  и други рок групи.. :)

  Ама не сум строго прицврстена кон еден вид музика..
  ги слушам и
  - Бијонсе
  - Ријана
  - Florence and the machine
  - Гага
  - Amy Winehouse!
   
  На Natali.3, mileystar и Offspring им се допаѓа ова.
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
 9. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.308
  Допаѓања:
  123.898
  Има една стара песна што ме ежи секогаш кога ќе ја слушнам - One moment in time од Витни Хјустон. Беше тема за летната олимпијада '84 (демек се сеќавам :lol:) , а деновиве нешто ја вртат заради олимпијадава...
  Кога сум даун ме крева, кога не сум сигурна во себе ми влева самодоверба, а кога сум на небо ме крева уште повисоко! Страшно ме изместува воспевањето на моментот кога ќе станеш повеќе од она што си мислел дека ќе бидеш, и кога ќе ти се исполнат соништата!
  Еве линк: http://www.youtube.com/watch?v=poaXgXQmdIo


  И кога сум веќе на темата, линкот од мојата омилена реклама - Impossible is Nothing - Adidas http://www.youtube.com/watch?v=E-6vU5mt ... PL&index=2
   
 10. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  ...немам!Ги слушам сите оние пеачи,пеачки,групи,кои преку нивната песна знаат да ми го доловат моментот.Слушам се што ми лежи на слух,она што е лесно,емотивно,расположувачки.Зависи од моментот,од моето моментално расположение.
   
 12. sonique

  sonique Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  28
  Од странските Мараја Кери.. не само поради изгледот туку и пради извонредниот глас и прекрасните и незаменливи песни.. а од нашите.. ТоШЕ дефинитивно, Ламбе и Влатко Илиевски.. аа и да не заборавам: Дино Мерлин!! :D :D
   
 13. lizardqueen

  lizardqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  11
  Најомилени групи ми се The Doors - Jim Morrison и Nirvana - Kurt Cobain. Сите песни. А од македонските Студени нозе. Исто, сите песни.
   
 14. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Машки
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  Марли :D :up: Џибони е за оние моменти!
   
 16. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Машки
  Oliver Dragojevic...
   
 17. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Машки
  Boris Novkovič...
   
 18. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Машки
  DADO TOPIĆ&TIME...
   
 19. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Машки
  Parni Valjak...
   
 20. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Машки
  OLIVER MANDIĆ...