1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени слатки, чоколади..

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Љубители сте на слатките јадења? Сигурно ви помагаат да го редуцирате стресот.. или тоа го викаме само колку да се „покриеме“? :Р

  Наведете колку ги конзумирате.. кој ви се омилени и сл. ;)


  [​IMG]
   
 2. elanor

  elanor Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  931
  Пол:
  Женски
  LELEEEEEEEE moram da priznaam deka sum vistinski ZAVISNIK od cokoladi, otsekogas sum bila i so tekot na godinite nisto ne se smenilo :D :D :D :D jadam cokoladi sekoj den, voobicaena doza mi e okolu 50 do 100 grama cokolado. go obozavam i marzipanot od Krash - najvkusen e ;) vo leto bukvalno se davam vo sladoled - koga ke sednam jadam po 5-6 topki :oops:
   
 3. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  42.503
  Омилено слатко нешто што ми смирува нерви е Сникерс :)
  Јадам благо, но не во огромни количини.
  Врвот е кога треба да добијам, па се чудам зошто варирам 3 кила плус. А за се е виновен тој шеќер :)
  Во облик на тортички, колачиња, чоколатца, пудинг... Охоо, нема крај на изборот.
  Благо што не би одбила никогаш е чоколадна торта од Канела :) 8)
   
  На agirl17 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.453
  Допаѓања:
  146.680
  Сникерс обавезно за инстант енергија!
   
 5. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Пудинг.. сутлијач... слатки со бисквитиииии... милкаа... аууу... нутелаа... аууу јадам! После солено одма благо... :( морат да се одвикнам од то задоволство.. а ко ќе имам пмс ... ау.. ко скинат да ми е стомакот јадам! :roll:
   
  На thatsmysecret му/ѝ се допаѓа ова.
 6. m241175t

  m241175t Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) За мене мисла се сто е благо е убаво . Не јадам многу благо ама кога ке намисла мозе да изедам и малку повеќе но тоа ретко. Но највеке ги обозавам ЛЕДЕНЕТИТЕ КОЦКИ ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
   
 7. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  250
  благо да може по цел ден ке јадам и доручек и ручек и вечера обожавам чоколада и чоколадни торти и колачи мммммм ми се пријаде сега
   
 8. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  Пред да добијам морам да каснам нешто благо. А порано не ми беше така :P Се што е чоколадно поминува кај мене ;) мразам овошни чоколада или овошни пудинзи и сладолед. САМО ЧОКОЛАДО :!:
   
 9. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  164
  VAFLI I MILKA :o definitivno a i od chery ne mi se losi :D :lol:
   
 10. majatri

  majatri Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  36
  Jas nemozam da svatam kako nekoi pisuvaat deka cokoladite se stetni. Kako moze da bide stetno nesto sto ti predizvikuva takvo zadovolstvo. Da se otkazam od jadenje cokoladi - nikogas. :D :D :D
  Jas uste od dete jadam mnogu cokoladi, a sega mi se slucuva koga kupuvam za decata obavezno i del za mene, osobeno po golemo pazarenje sleduva cokolado za nagrada. :lol: :lol: :lol:
  Seuste eksperimentiram, pogotovo gi sakam onie so svasta vo niv kako LION na nestle, ili nekoi so lesnici celi ili plus sosuvo grozje isl. :roll: :roll: :roll:
  Jadete cokoladi :o
   
 11. majatri

  majatri Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  36
  Fino sto ni ja pokaza tortava , ama barem podeli po edno parce. ;( ;( ;(
   
 12. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  667
  BRIGHT aj sto davas torti ,ama kolku jades blago BLAZE si ti ako ne si debela.
  Jas OBOZAVAM cokoladi.SITE gi imam probano ,manijak sum da probam nova cokolada sto ke izleze.....
  AMA.........imam cel zivot problemi so kilazata i sega MORAM da pazam.
  Sega jadam pak blago,ama poretko i se obiduvam da go zamenam za ovosje...smrc...smrc.....
  Mazot mi padna od smeenje koga mu rekov deka ako umram pred nego na grobot se cokoladi,pici i hamburgeri da mi nosi!(toa sto za zivot ne si go jadev) :lol: :lol: :lol:
   
 13. marti.cookie

  marti.cookie Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  21
  Lele, momentalno mi e No 1 Twix PB, neznam dali go ima tamu ama ako imate prilika da go probate , mmmmmm mnogu e dobar.... ima neshto kako chokoladen keks i puter od kikiriki mesto karamelot od obichniot twix....
  Inache neznam shto go otvoriv ova, mi ide da izedam 100 chokoladi sega.... bukvalno mozam da jadam bez prestan.....
   
 14. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  ммммммм.....ми отворивте апетит со вашиве предлози.....штета што немам ништо блашко по дома.......
   
 15. kikuuus25

  kikuuus25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  16
  Jas za sreka ili nesreka :lol: ne jadam blago voopsto, daj mi salata ili solenki i pak salata salata salataaaa..:lol: no znam deka ako moras da ksnes blago a nesmees(radi kilazata) cokoladite za gotvenje posebno pokvalitetnite kako na kras ili taka nesto se odlicni, ne samo sto ne debeleat tuku pomagaat vo slabeenje...ova mi e od eden kup nutricionisticki knigi, jas mnogu takvi citam:) taka da eve...koj nemoze poinaku neka proba :) pozzzzzz
   
 16. Aphrodite

  Aphrodite Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  12
  Јас обожувам благи работи!
  Од чоколади најомилени ми се Милка. yummy
  А, од слатки Бајадера, Атлантис и други ...
  Од обичните чоколатца најмногу сакам Сникерс и Баунти ( со кокос ).
   
 17. ayla

  ayla Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  мммм чоколадааа.. ја обожавам во секаков облик :worried:hock:
   
 18. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Чоколади - благо

  Ne sum obicno mnogu po blagoto,ama me fakjaat krizi za blago,pa edno vreme cesto,skoro sekoj den jadev blago,iako e stetno ama pa so da pravam mi se jade.Ponekogas se mislam dali mi se jade blago ili po navika jadam blago.Sakam cokoladi,torti i toa, ama ic ne sakam slag,a torti jadam ako otidam na rodenden ili nesto slicno.Pocnaa i bubulici da mi se pojavuvaat na liceto,izgleda kako rezultat na blagoto.Kolku jadete cesto blago,pa me interesira i drugi mislenja:)
   
 19. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  каква е таа чоколадна торта од Канела? :roll: звуче прекрасно а и чоколадно сакам да ја пробам :( а и сега ми се прејади благичко :( па Шела ако знаес како се прави таа чоколадирана торта казувај не ја чувај во тајност :D :D
   
 20. Suzeto

  Suzeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  18
  mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm sega morat da kasnam nesto blago :lol: :lol: :lol: :lol: milka e prekrasna ama nemam pa ce najdam nesto sto ima