Омилени цитати од книги

Дискусија во 'Канта' започната од SOVRSENSTVO, 16 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.542
  Ваква тема не сретнав ( доколку грешам кореѓирајте ме )
  Еден од моите омилени цитати:

  " Јас сум обичен човек, со обични мисли, што живее обичен живот. Не постојат споменици во моја чест, а моето име наскоро ќе биде заборавено, но јас љубев со сето свое срце и душа и за мене тоа секогаш беше доволно "

  извадок од книгата "Страници за нашата љубов" од Николас Спаркс
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.173
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.