1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилен пијалок

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од viki44e, 28 јули 2010.

 1. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  Заприметив дека има само тема Алкохол и Омилени коктели...Во оваа тема можеме да пишуваме општо за сите други пијалоци..Обожавам да пијам бозаа!...Исто така и Кока Кола како и Вива соковите... ;)
   
 2. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Сакам џус од портокал ( битолскиот е најдобар ) , млеко ( алпско :D ) , кока - кола и швепс :)
   
  На Moonlight007 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  749
  МЛЕКО :lol: :lol: :rofl: сакам и лимонада и милкшејк :inlove: иначе мразам газирани пијалоци :puke:
   
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Хммм... Кока кола, швепс, овошен јогурт, ред бул, спрајт....
   
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.585
  Многу сакам боза :inlove: , сок од ананас, кока кола (иако пробувам да ја избегнувам) :lol: , чоколадно млеко и нормално обична, ладна вода.
   
  На _N_Girl_ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  Од сокови најубав швепсот, после сакам чоколадно млеко(оти обично несакам :puke: ), густи од коктел (се и сешто), и боза ако е направена по мој вкус (блага) :)
   
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.502
  Допаѓања:
  195.478
  Пол:
  Женски
  Искрено, најмногу сакам вода! Да, затоа што како водата ништо не ми ја гаси жедта. После доаѓа млекото, па јогуртот.
  Инаку, од останатото, па, немав некоја навика да пијам сокови, ама во последно време ги пијам. Сакам Струмка, сакам боза (знаете ли дека доилки треба да ја пијат за да имаат повеќе млеко?!) и Пепси. Ама не ги пијам нонстоп, туку кога имам. А сакам и цеден портокал, често си цедам сама, лимонада си правам нешто поретко.
   
  На Lola5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.293
  Пол:
  Женски
  Во овој период најмногу пијам ледено чајче, од праска и калинка. Најубаво ми ја гаси жедта
   
 9. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  И јас сакам да пијам боза, млеко ама така чисто беличко без никакви додатоци, ни какао ни шеќер. Пијам и ледено чајче *од шо и да е-сите се убави. Газирано :x, густи сокчиња ммммммммм. И тоа.
   
 10. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  ВОДАААААААААА!! И ЛИМОНАДА
   
 11. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Вода, лимонада, млеко со несквик, севен ап, спрајт, пепси, кока кола, фрапе, овошен јогурт од јагода.
   
 12. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  123
  соковите на вива најубавци ми се особено од портокал или јаболко,јогурт,млеко а водата е незаменлива
   
 13. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  301
  кока кола,фанта,млеко со несквик,пепси,лимонада,сок од портокал,мултивитамин итн...
   
 14. PoisonGirl

  PoisonGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  1.323
  Пол:
  Женски
  Млеко,шбепс,пепси,вива сокови,нескафе,капучино,вотка боровница
   
 15. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  Сок од вишни!......Тоа и вода......друго ништо не пијам!
   
 16. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Исто и јас како Ана, сакам вода. Чудно е, да. Покрај водата, би избрала сок од портокал, кога сме кај газираните пијалоци, кока кола, швепс. За алкохолни, ќе пишам за некоја година. :rofl:
   
 17. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
  sex on the beach 8)
   
  На caroline.costa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.146
  во зиме си пијам чајче , црвено вино а во лето си дегустирам коктелчиња кои се стварно вкусни понекогаш се случува да се напијам и водка боровница ,од газирани сокчиња си обожавам швепс и пепси ,од густите сакам сокче од праска ,кајсија и портокал :)
   
 19. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  Ice cappuccino....мммм... :inlove:
   
 20. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.317
  Допаѓања:
  5.822
  Кока-кола,швепс,синалко,сок од портокал,мултивитамин,од јаболко,праска..Вода и не пијам баш.Може денот да ми помине, а да не се напијам вода.Повеќе сум на сокови,јогурти..Ама сега па летниов период незнам што ми е,само вода пијам :)