1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилен тип музика

Дискусија во 'Музика' започната од irena, 19 ноември 2009.

 1. irena

  irena Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  26
  Рок балади - закон :) посебно Jon Bon Jovi го обожавам. Слушам скоро секаков вид музика ама баладите ми се омилени :)
  Каков тип музика сакате вие? И препорачајте некоја рок балада.
   
  На Dashing:), eminil, MaRija.V и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. jasmin

  jasmin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2009
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  34
  Сакам транс музика многу луѓе ја сметат за напорна ама јас ја обожавам. Слушам и други песни што ми се допаѓаат независно од типот на музика. Најдобра рок балада ми е Bryan Adams - Everything I Do, а и уште неколку негови песни се добри.
   
  На Лошо_Дете му/ѝ се допаѓа ова.
 3. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  Рок баладите имаат секогаш приоритет ;) Предлог за добра рок балада: Goo goo dolls-iris; HInder- lips of an anngel; u2-whit or whithouth you...... не ми текнуваат повеќе :? а да и оваа е прекрасна песна stone sour- throught the glass. ;)
   
 4. MILENA1

  MILENA1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  35
  слушајте ја " EVER FALLEN IN LOVE "од Nouvelle Vogue претпоставувам дека навистина ке ви се до0падне
   
  На Лошо_Дете му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  најмногу Рок и Хард Рок ---- The Doors, Seether, Rainbow, Pearl Jam, Alice in Chains, Led Zeppelin, Mизар, Архангел, String Forces, Aреа, Тоше, Depeche Mode, Evanescence, Linkin Park, Staind, Nirvana и нешто слично...

  Ама си ги сакам и оние клубските техно/денс хитчиња :)
   
  На Лошо_Дете му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  слушам СЕ не се ограничувам на еден тип музика....во зависност од расположение :)
  освен метал и транс....неможам,ме заболува глава од таа музика :?
  ама преферирам хип-хоп, RNB, рап....на оваа музика можам цела вечер да скокам ко луда и секогаш може да ме расположи :D :D :D
   
 7. butterfly

  butterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Воопшто секакви балади.. но рок баладите се најдобри дефинитивно! :D вака омилени песнии имам многу.. ама еве неколку ќе издвојам..
  - Bon Jovi - Always
  - Extreme - More than words
  - Avenged Sevenfold - Dear God
  - Goo Goo Dolls - Iris
  - Bon Jovi - Bed of roses
  - Maroon 5 - She will be loved
  - Mr.Big - Wild world
  - No Vacancy - Heal me, I'm Heartsick
  - Bryan Adams - Have you ever really loved a woman?
  - GreenDay - Wake me up when September ends
  - Brinck - Believe again
  - The Bangles - Eternal Flame
  - ...аа многу се! :D

  еве и од нашиве Мак. некои шо мн. ми се допаѓаат..
  - Влатко Лозаноски - Сонце не ме грее / Нема да е крај на свеТ
  - Ѓорѓи Крстески - Таму некаде / Песна за тебе
  - Владо Јаневски - Некогаш и негде / Ако не те сакам
  ...а за Тоше излишно е да споменам.. :)
   
  На Лошо_Дете и eminil им се допаѓа ова.
 8. Blue

  Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  16
  Koga sme kaj baladite sekoja pesna od Norah Jones i Whitesnake nemozat da se zamenat:)
   
  На eminil му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bamboolina

  Bamboolina Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  11
  Za mene e transot, Megu najdobrite ako ne i najdobra :D... Ednostavno uzivam vo muzikata i mi se dopaga provodot na takvi adrenalinski nastani....
   
 10. Steffy

  Steffy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Pa, najveke slusam hip-hop ili rap :) taa muzika definitvno me opusta iako e malce porazlicna, ja obozavam :D
   
 11. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  јееее уште еден што сака хип-хоп и рап :D
  немам ништо против другите типови на музика...ама изгледа мнозинството на форумов преферира рок :) (или барем мнозинството од тие што се изјасниле)
   
 12. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  42.503
  Уф, ова прашање секогаш километарски го објаснувам :)
  The Smits, The Cure и таа багра од пост панкот ми се лек за душа... Динамична меланхолија, токму она што го сакам јас. Слушам и музејски рок :) The Doors, Purpple, Zeppelin, Janis Joplin, Jaferson Airplane и слично...
  Жени што ме смируваат со својот глас се Елизабет Фрејзер и Стиви Никс...
  Ги сакам нашите ДНО и Бастион од постарите музики... Во последно време слушам инди рок, така што... Немам граници.
  И се палам на Дејв Гахан, т.е на Depeche Mode :lol:
   
 13. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  38
  Обожавам грчка музика :)
   
 14. iwannaU

  iwannaU Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  20
  Ja obozavam sekakov vid na Rock da ne nabrojuvam, a metal nejkam. Najveke uzivam u Reggae i Ska.
  I <3 Jamaica.... :mrgreen: :mrgreen: 8)
  A nejkam da slusam i turbo folk. Narodno moze ali turbo folk nikako. Isto taka i rapot ne mise svigja.
   
 15. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  Isto i mene omileni mi se baladite.
   
 16. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  643
  Допаѓања:
  1.888
  Слушам скоро се освен турбофолк.Најмногу сакам рок,хаус,чил,реге....:)
   
 17. Aphrodite

  Aphrodite Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  12
  Рок и панк! Ги обожавам Tokio Hotel ! XD
  А исто така го служам и Џефри Стар ( лудак/лудачка ). Ми се допаѓаат неговите песни!
   
 18. ayla

  ayla Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  Рок дефинитивно.. и тоа секаков вид на рок.. се до расположение.. ја имав и таа чест летово бев на коцертот на U2 во Загреб тоа никогаш нема да го заборавам ги обожавам.. инаку U2, Aerosmith, Skid Row и REO Speedwagon ми се омилените бендови ;)
   
 19. hristin4e

  hristin4e Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  1.279
  Пол:
  Женски
  RAP I HIP HOP DEFINITIVNO SE NAJNAJMUZIKA
   
 20. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.182
  Пол:
  Женски
  Рок, хард рок, понекогаш метал, алтернативна музика, транс...жанрови на музика кои едноставно ми даваат енергија, расте адреналин :D Во одредени ситуации слушам поп и латино музика, кога излегувам навечер, без оваа музика неможам да се изнаиграм како што треба :)
   
  На Лошо_Дете му/ѝ се допаѓа ова.