1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омразен фудбалски клуб?

Дискусија во 'Спорт' започната од BlackSwan5, 12 август 2012.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.557
  Како што си имаме омилени фудбалски клубови исто имаме некои неомилени или омразени. Без разлика дали се ривалите на вашиот тим или некој сосема друг. Поради која причина ви се неомилени?

  За мене веојатно знаете дека Барселона како најголем и лут ривал на мојот клуб ми е најомразена екипа. После неа би ги вброила и Јувентус, Сити, Јунајтед и Милан.
   
 2. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  13.286
  Допаѓања:
  198.287
  Блек ма, зашо бре моме Милан а? Ќе те карам :!: .
  Се шалам :) .

  Најомразен, на врвот - Манчестар Јунајтед!
  Овој тим, во пакет со тренерот, како и господинот Кристијано Роналдо ми се најомразени нешта од фудбалот. Не ги можам :puke: .
  Останатите тимови не ги мразам, туку не ги сакам, ниту ми се омилени или симпатични. А такви се Интер, Јувентус и Барселона.
  Порано ја сакав Барса, ама веќе не, а пред се заради глумата и нивната префорсираност и фаворизираност од страна на судиите. Претходно не ги сакав Реал, после Јунајтед од нив најмногу ми се креваше косата, ама веќе не. Сега е во групата на оние погоренаведените :) .
   
 3. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Баерн Минхен,органски не го поднесувам клубов,на чело со најироничната фаца во светов на фудбалот,Ноер.Па уште и оној Манџукич отишол :x ужас..
  Всушност цела Бундеслига не им ја можам,ама овие ми се главни :D
  Груб фудбал,мислиш бокс гледаш.

  Барса,од познати причини.
  Не за џабе ги викаат Уефалона,колку само утакмици добија со помош на судии,глумци невидени..
  За нивни играчи можам да навивам само кога играат за Шпанија,тогаш се сплотуваме и можат да глумат :D

  Јувентус,Јунајтед...немам некое посебно објаснување зошто,ама не ми се баш омилени..
   
  На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  778
  Пол:
  Женски
  BlackSwan5 ме претрка. И јас се мислев да отворам ваква тема, каде што слободно , без да бидам оф топик да кажам кои се тимовите што ги мразам.
  Првото место го зазема Барселона. Одвратно ми се што се однесува на тимот почнуваќи од фудбалерите на чело со Меси, па се до нивната глума и наклонетоста на судиите. Потоа Јувентус и Интер (како ривали на мојот омилен тим Милан) и на крај е Челзи.
   
 5. i-v-a-n-4-e

  i-v-a-n-4-e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Прв најомразен ми е Барселона, а потоа Црвена Звезда. уф колку ли само ме нервираат
   
  На grobarka91 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  856
  Реал Мадрид ]:)
  [​IMG] :wasntme:
   
  На mynameislove, Feminka22, BlueHeart и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.560
  Омразени, т.е. подобро кажано непривлечни ми се сите тимови кои ми заебале златни тикетчиња поради нивната непостојана селска игра. :wasntme:
  Тука во прв ред ги вбројувам Реал Мадрид, кралскиот тим кој никако да заигра како што треба (кога мене ми е потребно) :D префорсирани и арогантни пуфловци.
  Понатаму Интер, Фејенорд и Фенербахче.
  Значи ова е засега мојата црна листа на банирани тимови за тикетчиња, затоа и ми се омразени. :D
   
  На Hopeful, s.t.a.r.s.h.i.n.e и Marbella им се допаѓа ова.
 8. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.436
  Манчестер Ј, Јувентус, Барселона ... А не ги сакам ни Реал М. и Челзи нешто посебно.

  Причини - не ми се симпатични или ми се пренафурани.
   
 9. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  13.286
  Допаѓања:
  198.287
  Тренди кај најде да ги ставаш Турците на ливче? :D
  Немој сестро, немој. Јас колку пари фрлив заради нив.
  Инаку Холанѓаните ми се особено омилени на ливчињата. Ги фаќам како од шала. Но Французите и Шпанците никако. Секој француски тим ми е на списокот на непосакувани :D .
   
  На Hipster и Trendafilka им се допаѓа ова.
 10. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.979
  Пол:
  Женски
  One and only...
  [​IMG]
  Од овој поомразен немам. :puke:
  И Интер, Јунајтед и Челзи не ги обичам, али почесното прво место се знае на кој припаѓа. :D
   
  На s.t.a.r.s.h.i.n.e и Marbella им се допаѓа ова.
 11. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.884
  Aј па и вие сега, друга тема поврзавте со оваа, ама ако сакате така ќе ви кажам дека Бундес лигата ми е најомразена општо земено, што поради тоа што паметам првото ливче што воопшто го играв на спортска и вредеше 100.000 денари (вистина!) ми пропадна ради 2 швабски утакмици, јебем их у чело! :D Oд друга страна не ги сакам, затоа што како нација ми се крајно одбивни (компарација со омилената ми Шпањолска), јазик, карактер, све све, ги мрзам бескрајно, душата ми се наполни кога Челзи ги тепаше во финале Баерновците, ете со душа славев. Eм што едниве ми се омилени, ем што другиве се на црни списак.
  3начи земено во пакет цела лига на Дојчланд не ја поднесувам органски. :devil:

  Kонкретно како фудбалски тим, на прво место многу одамна стои Барса и не може никој да го замени тоа челно место на мојата листа. 3атоа што играат фудбалери што во ниедна средина не би ги сакала, дури ни во репрезентација кога играат, но ете - судбина их споила со Mадриѓани и тоа е.
  Oстај тоа што се на врвот во својата глумачка кариера, што е префорсирана и дури досадува очајно, што има фаци што ни на душманот не би ги посакала, ете ги мрзам бре, никогаш нема да ги засакам, па нека посвојат пола Aфрика од великодушност и добрина.

  Mоже и други да ми се троа понесимпатични, но далеку од тоа дека ги мразам.

  Eве од годинава Псж ќе ги хејтам страшно, мерак ми е она козичето ниеден гол да не даде, и да му обели она селско брадиче од толку курчење. :hai:
  [​IMG]
   
  На Justice и Rozich им се допаѓа ова.
 12. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.661
 13. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  70
  Челзи,Манчестер,Реал Мадрид :)
   
 14. Lili.lili

  Lili.lili Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2010
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Барселона (од веќе познати причини) :worried:ilent: :Down: Манчестер Сити (пред се поради Балотели ) и Партизан..
   
 15. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Кратко и јасно: Реал Мадрид , клуб полн со врколаци на чело со Пепе!
  А има и играчи кои ги сакам од таму: Касиљас,Рамос и Бензема.
  Најмногу ги мразам: Роналдо, Пепе и Мурињо, од дното на душата :devil: :D .
   
  На Hopeful, Hiii, Monna.Monna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.409
  Пол:
  Женски
  Лузерпул високо котира на мојата листата.
  Го мразам ама навистина многу го мразам, ми се повраќа кога ќе ги видам нивните дресови :puke:
  Ми останаа уште од помала во глава како Лузерски тим и ден денес не се ни обедувам да го сменам мислењето.
  Интер не ми е нешто посебно драг. Јуве такоџе, дека ептен сме ривали во калчото и навивам против нив по дифолт.
  А на лифчиња, кој ако не драгите француски тимови, ПСЖ посебно, и општо е многу извикан тим во последно време.
  И последно ме зафркна ЦСКА Москва и тоа по памет на еден другар убаво се изгорев, цела добивка од претходниот тикет ја ставив и останав со празни раце, и од тогаш ги замразев ужасно многу.
  Шпанскиве не ми се нешто посебно драги, но не ми се ни омразени.
   
 17. littlemix

  littlemix Активен член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Барселона и Баерн Минхен!
   
 18. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  893
  Пол:
  Женски
  Не ми е јасно зашто толку го мразите Пепе? |( Добро знам дека некогаш е многу груб ама кој фудбалер не е?Башка си се бори за клубот а и играчите на Барселона не се ништо подобри а највеќе ги мразам за тоа глумењето,Мурињо знам дека некогаш претерува ама само си е искрен а за Роналдо иако јас сум за Реал не сум од оние кои го обожавааат Роналдо и пискаат кога ќе даде гол али немам ништо против него! :)
   
 19. s.t.a.r.s.h.i.n.e

  s.t.a.r.s.h.i.n.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  28
  Кратко и јасно - Реал Мадрид, посебно Роналдо! :devil:
   
  На anastasija98 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. anastasija98

  anastasija98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2012
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  13
  Реал Мадрид посебно Пепе и Роналдо