1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опасна убавина (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ocila, 8 јуни 2012.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Канал 5 наскоро ќе емитува нова турска серија. „Опасна убавина“ e нова турска теленовела од која се снимени само неколку епизоди. Серијата е базирана на истоимената новела напишана од Nahid Sırrı Örik. Буквалниот наслов на серијата е „Гром ја погоди нашата куќа. Понекогаш убавината може да предизвика катастрофи“. Главната улога ја толкува Gizem Karaca, која настапувала сaмо во неколку епизоди на „Величествениот“.
  [​IMG]
  Муазес е убава и млада девојка. По смртта на татко и, таа заминува да живее во куќата на нејзиниот чичко кој од тогаш е нејзин заштитник и старател. Нејзината опасна убавина ќе ги натера Намик и Саит, синовите на нејзиниот чичко да се вљубат во неа.
  Улоги: Gizem Karaca (Муазез), Murat Han (Намик), Mehmetcan Mincinözlü (Саит)
   
  На VeRyCa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  Опасна убавина(Канал 5)

  оваа на местото од дамата така? време беше да заврши веке :)
   
 3. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Опасна убавина(Канал 5)

  да да да на местотот на дамата ке е од Понеделник во 19:00
   
 4. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  960
  Допаѓања:
  469
  ке видам можит да ја гледам некако до 1 епизода не е токлу интересна
   
 5. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  ^Мене лично некогаш ме имааат излажано првите епизоди.Jас ја имам гледано на интернет и ми се допадана.
   
 6. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  колку епизоди има серијата?
   
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  ^сеуште се смина така прочитав....
   
 8. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  уште една зараза што уште се снима зошто кај нас даваат серии што уште се снимаат |(
   
 9. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Оваа има досега 12 епизоди само снимено. Зошто се купуваат вакви серии, не знам кога само што почнале да ги снимаат и одма кај нас :@
  Затоа сите серии се прекинуваат на Канал 5. Која завршила како што треба
   
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  ‘Па давааат и величествениот сеуште се смина и лале се сеуште снима затоа го и пресекоа затоа што уште некои епизоди не ги дале во турција...Речиси никоја...
   
 11. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  Како синовите на нејзиниот чичко? :o Не и се паѓаат братучеди?
   
 12. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Значи вака ова е превод од турски и на турски така ја има опишано серијата.........
   
 13. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  960
  Допаѓања:
  469
  веќе ми стана интересна оваа серија
  во турција е снимена до 13епизода еве ви најава
  http://www.youtube.com/watch?v=mgKDNJ91EQ4
  http://www.youtube.com/watch?v=DVhbwYzxoW8
   
 14. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  па знам и за величествениот затоа викам што има да даваат серии кои сега почнале да се снимаат па уште и еднаш неделно што ги даваат во тр
   
 15. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Сите серии на Канал 5 ги прекинуваат, дали бугарски дали турски, ниедна не е доснимана.
   
 16. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  затоа што сериите што не се доснимени се многу поевтини од тие што завршиле, сеуште не им е многу голем рејтингот гледање и популарноста на серијата, барем јас така мислам, можеби грешам незнам :^)

  конкретно за серијата некако ми е веке видено, двајца се тепаат за една девојка, па + и братучетка, глупости :lol:
   
 17. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  За Величествениот сепак има многу епизоди снимено како и другите што ги прекинаа, ама оваа серија? Да се дава серија со само 12 снимени епизоди ми е нон сенс кога по две недели ќе ја прекинат.
   
 18. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  знам дека не е за овде прашањето ама да не знае некој кога ќе има реприза на таа новата српската што ја даваа минатиот викенд баш со сестра ми се прашувавме вчера :?:
   
 19. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Ја нема повеќе во програмата, што значи укината е :lol:
   
 20. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  а зошто па сега? :^) затоа што сите епизоди се снимени? :D