1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опасни врски (Relaciones peligrosas)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од CrazyGirl15, 11 декември 2019.

  1. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    * Не видов ваква тема , а серијата е доста интересна и поинаква од другите , ако има ваква тема , или на некој начин е " вишок " , нека се пресели во канта :D * .

    " Опасни врски " е Америчко-Шпанска серија ( се користи и англиски јазик ) , која ги доловува врските кои на некој начин се забранети ( истополови , врска помеѓу професор и ученик .. ) .

    Училиштето каде се одвива дејствието има многу строги правила и принципи , кои и покрај многуте казни , се прекршувани од учениците , а неретко и од самите професори . Се тоа ќе трае , додека еднна од професорките не забремени со својот 17 годишен ученик ...



    Јас ја гледав еднаш одамна со сестра ми ( тогаш ја имаше со превод на српски , сега не можам да ја најдам со превод ) , така да доколку разбирате шпанглиски , топло ја препорачувам :nod: . И доколку знаете каде да ја гледам со превод ( разбирам јас по малку шпански , ама не доволно :$ ) би ви била благодарна да споделите линк со мене . Благодарам однапред :* .