Опрема за снимање (скриена камера)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sm.real, 28 септември 2011.

 1. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  Ја отворам темава за повеќе да се информирам околу поставувањето на скриена камера дома ..
  Ако имате вакви слични искуства споделете ги тука ќе користат сигурно . ;)
  И каде може да набавиме нешто вакво,програма за снимање која ќе снима постојано колку чини ..  Не најдов ваква слична тема доколку има оваа клуч и во канта. :)
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.302
  Допаѓања:
  5.236
  Опрема за синмање (скриена камера)

  Ти се реши да фаќаш некого на дело а ??? :D
  Немам искуство а и не ми паднало на памет да ставам скриени камери по дома ама имам искуство од работа. Има овие специјализирани фирми што се и за обезбедување што поставуваат 24 часовен надзор. Доаѓаат монтираат камери (кои не се видливи или се видливи со око) , внесуваат програм и гледаш на компјутер.
  Распрашај се по овие фирми што се за видео надзор, обезбедување или пак во оние што продаваат компјутери мислам дека и тие почнаа тоа да го работат.
   
 3. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  Опрема за синмање (скриена камера)

  Да се решив да ставам крај на дилемата ! :P
  Се разбира со знаење на моите родители , да не ги фатам и нив на дело . :lol:
  Инаку фала за твоето мислење добра идеја ќе ја испратам мама да се распраша . :)