1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опседнати ли сте со Интернетот?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Melodi, 20 ноември 2009.

 1. Melodi

  Melodi Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  30
  Колку време поминувате дома, пред компјутер или поточно на Интернет? Опседнати ли сте со него? Јас лично најголемиот дел од слободното време, кога не сум зафатена со децата го поминувам на Интернет. Но, се разбира на корисни работи - статии за децата, мислења по форуми и сл. Вие што најчесто правите на Интернет?
   
 2. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  243
  кога немам ништо што да правам по цел ден сум на интернет и тоа најчесто на форум и на фасебоок не знам јас не можам да си замислам да немам интернет ке полудам
   
 3. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  119
  Од неодамна сме приклучени на нет и можам да ви казам дека интернетот ми станува вистинска опсесија.Прва работа што ја правам од сабајле си варам кафе и седнувам пред компјутер.Проверувам меил и фејс бук,симнувам песни и разгледувам интересни сајтови.А супер е и тоа што во секое време можеме да си се видиме со нашите најмили што се далеку од нас.Значи полека но сигурно се навлекувам на интернетов и не би можела без него. :(
   
  На Pandelka.o.O му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kiki-riki

  kiki-riki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  112
  секогаш кога имам слободно време сум на интернет
   
 5. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  секое утро ми започнува со кафе пред компјутер. нема шанси да издржам еден ден без интернет, освен ако не сум на одмор некаде :lol:
   
 6. MILENA1

  MILENA1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  33
  претходно и не бев којзнае колку голем зависник од нетот но сега кога дечко ми е далеку од мене а велам дааалеку дури на Карибите интернетов ми стана единствената комуникација со него и приоритет хахаха :lol: незнам дали од ко ќе се врати дечко ми оваа зараза ке продолзи или ке прекини хм? :?
   
 7. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  325
  odkako mi go stavia non stop sum na nego,megutoa imam sestra pa zatoa ponekogas pravam pauza hahahahah :lol:
   
 8. Jovanka27

  Jovanka27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  Pa bogami Da! Daaaa
   
 9. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.634
  Па зависна сум од него, да учев цело време додека сум пред мониторот, до сега стопати би магистрирала :lol:
  Најчесто сум на фејсбук и по форум :D
   
  На skenco му/ѝ се допаѓа ова.
 10. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  И јас сум опседната со Интернетот. Кога ќе се вратам дома директно седнувам на компјутер по автоматизам и не станувам се до наредното излегување... аххх Интеренет што ни направи :lol: без тебе да не можиме. Но, има корисни работи кои сите во денешно време мора да ги знаат, а најлесен начин да стигнеме до нив е Интернетот :roll:
   
 11. hristin4e

  hristin4e Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  1.136
  Пол:
  Женски
  1000% sum zavisna prvoto sto go pravam ko ke stanam e sednuvam na komp.i vleguvam na fb i na femina.i tamu sum po cel den od samrak do mugri :D :lol:
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.517
  Допаѓања:
  58.934
  Пол:
  Женски
  i jas sum zavisna... :roll:
   
 13. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.982
  за жал ДАААА :? :? :?
  сега се чудам како сум можела без интернет до пред некоја година :lol:
  станувам наутро и прво уклучувам компјутер и пијам чај,кафе,доручкувам...се тоа пред компјутер :oops:
  или кога не сум дома веднаш штом се вратам се уклучувам на интернет "само" да проверам што има ново најмалку на facebook :lol: :lol: :lol:

  полека но сигурно станувам зависник од интернет....можеби звучи смешно ама како што има групи за лечење на зависници од дрога и алкохол во иднина ќе има и за лечење од ЗАВИСНОСТ ОД ИНТЕРНЕТ :mrgreen:
   
 14. Avatar

  Avatar Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  11
  ohooooo na internet sum non stop...24-7 :)))eden den da nemam internet se seknuvam....najgolem del pominuvam na facebook, i na skype
   
 15. bil33

  bil33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Iako ne sakam da priznaam sepak SUM - po 5 saati najmalku sum na net :?
   
 16. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  65
  ohh i te kako sum zavisna, veke goooooooooooooooooooodini..
  sega sekoj den sum na net od 8 sabajle do 4(ova dodeka sum na rab) vo tek na cel den sum na net, idam doma nakaj 5, i pak sakam nejkam sum na net do 11-12, znaci bukvalno cel den, osven koga spijam. Zaebana rabota ova netot ali sto da se pravi toa e....
   
 17. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  54
  dobro ne sum sama jas,, veke 3 godini odkoga imam doma net ne se delam od com, laptopov mi e do krevet i sekoja pauza ja koristam da sendam malku. Prvo bev zarazena so skypov, FB sega i po forumive pocnav
   
 18. MissMarsh

  MissMarsh Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  3
  Опседната дефинитивно. Жално е ама тоа е. Не се може без ФБ и мсн. И за песни ми се наоѓа секогаш :) И за се друго :)
   
 19. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  303
  Mnogu sum zavisnaaaa :( Koga nemam net me pukaat krizi :? I pominuvam sigurno po 12 saati dnevno :?
   
 20. GlamGirl

  GlamGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  Даа... станвам и пуштам пц... :D Постојано седам на мсн,фб немам си го избришав иначе и на него киснев :lol: читкам интересни текстови,новости,фемина.... итн :D :D :D