1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опседнати ли сте со интернет?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Melodi, 20 ноември 2009.

  1. Melodi

    Melodi Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2009
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    32
    Колку време поминувате дома, пред компјутер или поточно на Интернет? Опседнати ли сте со него? Јас лично најголемиот дел од слободното време, кога не сум зафатена со децата го поминувам на Интернет. Но, се разбира на корисни работи - статии за децата, мислења по форуми и сл. Вие што најчесто правите на Интернет?
     
  2. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    кога немам ништо што да правам по цел ден сум на интернет и тоа најчесто на форум и на фасебоок не знам јас не можам да си замислам да немам интернет ке полудам
     
  3. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Од неодамна сме приклучени на нет и можам да ви казам дека интернетот ми станува вистинска опсесија.Прва работа што ја правам од сабајле си варам кафе и седнувам пред компјутер.Проверувам меил и фејс бук,симнувам песни и разгледувам интересни сајтови.А супер е и тоа што во секое време можеме да си се видиме со нашите најмили што се далеку од нас.Значи полека но сигурно се навлекувам на интернетов и не би можела без него. :(
     
    На Pandelka.o.O му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kiki-riki

    kiki-riki Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    116
    секогаш кога имам слободно време сум на интернет
     
  5. angel

    angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    51
    секое утро ми започнува со кафе пред компјутер. нема шанси да издржам еден ден без интернет, освен ако не сум на одмор некаде :lol:
     
  6. MILENA1

    MILENA1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    36
    претходно и не бев којзнае колку голем зависник од нетот но сега кога дечко ми е далеку од мене а велам дааалеку дури на Карибите интернетов ми стана единствената комуникација со него и приоритет хахаха :lol: незнам дали од ко ќе се врати дечко ми оваа зараза ке продолзи или ке прекини хм? :?
     
  7. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    odkako mi go stavia non stop sum na nego,megutoa imam sestra pa zatoa ponekogas pravam pauza hahahahah :lol:
     
  8. Jovanka27

    Jovanka27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    Pa bogami Da! Daaaa
     
  9. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Па зависна сум од него, да учев цело време додека сум пред мониторот, до сега стопати би магистрирала :lol:
    Најчесто сум на фејсбук и по форум :D
     
    На skenco му/ѝ се допаѓа ова.
  10. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    И јас сум опседната со Интернетот. Кога ќе се вратам дома директно седнувам на компјутер по автоматизам и не станувам се до наредното излегување... аххх Интеренет што ни направи :lol: без тебе да не можиме. Но, има корисни работи кои сите во денешно време мора да ги знаат, а најлесен начин да стигнеме до нив е Интернетот :roll:
     
  11. hristin4e

    hristin4e Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    1000% sum zavisna prvoto sto go pravam ko ke stanam e sednuvam na komp.i vleguvam na fb i na femina.i tamu sum po cel den od samrak do mugri :D :lol:
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    i jas sum zavisna... :roll:
     
  13. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    за жал ДАААА :? :? :?
    сега се чудам како сум можела без интернет до пред некоја година :lol:
    станувам наутро и прво уклучувам компјутер и пијам чај,кафе,доручкувам...се тоа пред компјутер :oops:
    или кога не сум дома веднаш штом се вратам се уклучувам на интернет "само" да проверам што има ново најмалку на facebook :lol: :lol: :lol:

    полека но сигурно станувам зависник од интернет....можеби звучи смешно ама како што има групи за лечење на зависници од дрога и алкохол во иднина ќе има и за лечење од ЗАВИСНОСТ ОД ИНТЕРНЕТ :mrgreen:
     
  14. Avatar

    Avatar Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
    ohooooo na internet sum non stop...24-7 :)))eden den da nemam internet se seknuvam....najgolem del pominuvam na facebook, i na skype
     
  15. bil33

    bil33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Iako ne sakam da priznaam sepak SUM - po 5 saati najmalku sum na net :?
     
  16. Sandra-Di

    Sandra-Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2009
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    70
    ohh i te kako sum zavisna, veke goooooooooooooooooooodini..
    sega sekoj den sum na net od 8 sabajle do 4(ova dodeka sum na rab) vo tek na cel den sum na net, idam doma nakaj 5, i pak sakam nejkam sum na net do 11-12, znaci bukvalno cel den, osven koga spijam. Zaebana rabota ova netot ali sto da se pravi toa e....
     
  17. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    dobro ne sum sama jas,, veke 3 godini odkoga imam doma net ne se delam od com, laptopov mi e do krevet i sekoja pauza ja koristam da sendam malku. Prvo bev zarazena so skypov, FB sega i po forumive pocnav
     
  18. MissMarsh

    MissMarsh Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    3
    Опседната дефинитивно. Жално е ама тоа е. Не се може без ФБ и мсн. И за песни ми се наоѓа секогаш :) И за се друго :)
     
  19. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Mnogu sum zavisnaaaa :( Koga nemam net me pukaat krizi :? I pominuvam sigurno po 12 saati dnevno :?
     
  20. GlamGirl

    GlamGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    3
    Даа... станвам и пуштам пц... :D Постојано седам на мсн,фб немам си го избришав иначе и на него киснев :lol: читкам интересни текстови,новости,фемина.... итн :D :D :D