1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опседнати ли сте со интернет?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Melodi, 20 ноември 2009.

  1. Almighty

    Almighty Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    Ептен претерувам со компјутерот и интернетот.Има денови кога буквално цел ден од сабајле до вечер седам на нет и вртам низ сите страни. Моите само викаат по мене ! :|
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :lol: Добредојде во клубот.
     
  3. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ако не сум,што правам тогаш овде? :lol: :lol: :lol:
    Море мене ќе ме избркаат од дома ама заедно со компјутерот,него не го оставам :lol:
     
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.822
    Пол:
    Женски
    Веројатно да... не дека не можам без интернетот, ама кога сум дома во Охрид, компјутерот ми е цело време уклучен заради Skype, иако јас не седам цел ден на компјутер... признавам дека доста време поминувам на интернет, на ФБ, на фемина, а исто така и доста често за се што ме интересира си барам информации на интернет и симнувам и филмови и музика... меѓутоа, порано многу повеќе го користев за разлика од сега...
    а кога сум дома во Скопје, се случува да го уклучам компјутерот чисто само да ѕирнам што се случува во виртуелниот свет, но веднаш потоа гасам... поинаку си го исполнувам времето :D
     
  5. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.774
    Допаѓања:
    131.122
    Море плачам за лечење во последно време...
     
  6. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Опседната не .. порано бев ама сеа ко досадно да ми е :) Коа сме кај тоа ..би била некоја љубезна да ми каже програм за фотошоп ? :D Ама добар некој :lol:
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Па Adobe Photoshop најновиот (незнам точно кој број беше). Го имав пред да го форматирам компјутерот и одличен е. Исто е добар и PhotoScape. Нема толку опции како на овој другиот, ама полесен е за користење.
     
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.873
    Допаѓања:
    102.865
    Пол:
    Женски
    Da , skoro cel den dremam na facebook..kako li ke bide koga ke imam poveke obvrski :roll:
     
  9. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150

    Хахаха и јас исто само што јас правам пауза поради брат ми :D
     
  10. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    jas sum so internet skoro dobri 13-14 godini..taka da nekolku godini vo pocetok mnogu koristev..sto mailovi,sto chat itn. ama posle stagnirav dosta vreme pa taka povremeno i sega koristam dosta ali ne sum zavisna..moze i cel den da nemam ne mi fali :)
     
  11. Tinker-Bell

    Tinker-Bell Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно сум опседната со интернетов!!!!! Седнувам на компјутер и одма ја отварам Фемина :D :D :D
     
  12. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Не сум зависна од интернет без проблем можам да издржам дооолго време без фејсбуковите и слично . Ама баш не ми требаат и не ги ни сакам а кога сум на интернет тоа е најлесто доколку ми треба нешто или имам слободно време и сакам да се релаксирам на муабет со блиски
     
  13. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    ne prasuvaj :D mnogu sum opsednata, se zaboravam koga sednuvam pred pc ;)
     
  14. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Па не би рекла дека ми е опсесија колку што ми е потреба. Денес се се врши електронски. Комуницирам со професорите и асистентите преку мејл, пријавувам испити и колоквиуми преку веб страната на факултетот, резултатите исто ги има на сајтот, купувам и порачувам (козметика, книги најчесто) преку интернет. Така што со оглед на тоа дека денешнава комуникација најчесто се врши преку интернет - би рекла дека ми е огромна потреба, а опсесија - не :)
     
  15. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    8.123
    Пол:
    Женски
    Па не би рекла дека ми е опсесија,седнувам проверувам неколку работи за кои пола час ми е доволно.Обично кога ептеееен ми е досадно,во недостиг на друго алтернативно решение како да го отепам времето,принудена сум да чепкам нешто по интернетов. :)
    На фејсбук,мсн,скајп не дремам ич,се уклучувам само ако некој ми треба и ако не го најдам одма се исклучувам,немам нерви за чекање. :)
     
  16. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Леле јас сум зависна и тоа многу.Кога ќе станам не моѓам ако не седнам да видам што има ново, отварам одма вести,весници читам, па си ставам кафе па на мсн , па музика,цел ден висам на компјутер.Еве и сега, ме чека испит за учење, ја дремам на форум,ццц :@
     
  17. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    прва работа насабајле е правење кафе, па седнувам на копјутер ииии така до раните утрински часови. Го гасам само кога спијам...
    мноу голем зависник сум од нет...
     
  18. purple.world

    purple.world Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    7
    Јас станав опседната од форумов на фемина :D
    Сакам да оставам коментар на секоја тема и после тоа да видам што ми одговориле другите :)
    Инаку не сум опседната во смисол да седам цел ден на интернет,
    мозе да се деси 5-6 саати да не станам од компјутер,
    ама многу ретко...
    Значи добра сум :D
     
  19. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Кога сум дома најчесто седам пред компијутер,а поретко гледам нешто на ТВ.Ако не сум излезена,а немам никакви обврски со училиштето и надвор од него секогаш седам пред компијутер.Често водиме дискусии со моите дома на оваа тема,често ми вртат разни муабети како јас преминувам премногу време пред компијутер,како сум зависник од интернет и сл.Но јас не би рекла дека сум зависник,можам да издржам и без него без проблем,но едноставно многу поидеално решение ми е да седам пред компијутер и да прочитам нешто корисно што ќе ми се најде во животот,отколку да седам пред ТВ,да гледам шпански сапуници,да дремам на балкон и да гледам што прави комшијата и сл.Најчесто читам интересни статии,слушам музика,а многу често кога седам на компијутер и кога имам инспирација знам да напишам нешто и потоа вешто да го скријам низ фолдери за да не можат да го најдат бидејќи не сакам кога некој чита нешто што сум пишувала. :)
     
  20. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Може да се каже дека да.Последниве недела дена немав интернет и мислам дека скренав уфффф...почнав да полудувам :D Најчесто сум на фемина,поретко на фејсбук зш не ми е интересен :D