1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опседнати ли сте со интернет?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Melodi, 20 ноември 2009.

  1. davidguettabestfan

    davidguettabestfan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    6
    уффф..неможам без интернет.
    дури сонувам како седам на фејсбук
     
  2. davidguettabestfan

    davidguettabestfan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    6
    :rock: (y)
     
  3. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Не опседната ама еднаш во денот мора да се стаам на нет да видам што има ново! Било фемина, фб, кајгана пола саат - саат обавезно ...
    Порано мнооогу повеќе седев на нет, дури и испити спремав со уклучен мсн. Сега веќе не !
     
  4. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.535
    Пол:
    Женски
    Не сум опседната со интернетот.
     
  5. The.Fame.Monster

    The.Fame.Monster Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    25
  6. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Хммм.некогаш сум помислила да ако го исклучиме интернетот можеби подобро би било...ама не бива...зошто интернетот стана секојневие...нема куќа кајшто нема интернет...кога и да ти текне нешто одма седнуваш на интернет..така да не бива без нет,а за опседнатост можеби бев опседната првата година откако го ставивме интернетот :)
     
  7. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Па,можеби сум.Но,најчесто седнувам на интернет од досада и тоа се случува почесто во летото кога цел ден ми е уклучен комјутерот.Додека,кога имам обврски сосема заборавам и не сум опседната со тоа што сега има на фејсбук.Добро..од фемина можеби сум малце опседната :$ :wasntme:
     
  8. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Не сум опседната,едноставно го чувствувам интернетот како потреба,без разлика дали е за едукација,гледање филмови,тепање време....
     
  9. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Опседнатоста со фејсбоок си ја заменив со опседнатост кон Фемина. :lol: :lol:

    Шала на страна, ако сум зафатена (учам,шетам,се дружам) тогаш не ни помислувам на Интернет.
    А,ако немам што попаметно да правам радо ќе киснам пред компјутер. Барем мултитаскинг усовршувам. Јадам, слушам музика,се допишувам на мсн,скајп, читам на фемина :D :D
     
  10. ChocoladeGirl

    ChocoladeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    2
    да нема што да правам и цел ден сум ама татко ми некогаш ми го исклучува нетот и лута сум оган! :@ |( :worried:
     
  11. Ger23

    Ger23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    12
    Доколку немам исто е ко чоек што нема земено дрога и спобудалува..24/7 седам нетот е харана за мене..Дури и на дечко би му откажала само за на нет да си седнам
     
  12. Pandelka.o.O

    Pandelka.o.O Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    14
    Ооооох...претерано многу....
    Станувам од сабајле го вклучувам компјутерот,одам во вц,си прам кафе ова она,ке седнам,ќе провервам маил нешто,музики,видеа...Кога ќе излезам од дома,јас пак сум на нет од мојот моб. Кога ќе се вратам дома,повторно на нет,некогаш ќе се случи да претерам со седењето,и ќе легнам покасно,па другиот ден ќе доцнам за кај и да одам,ама сепак не жалам. И и тогаш кога доцнам за излегување,ако морам,ако не сум завршила некоја работа на компјутер,дури не ја завршам,не излегувам,макар и то да е некоја игра... =))))
     
  13. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Кај мене не знам дали ова е опседнатост или навика значи премногу седам на интернет...од сабајле кога ќе станам најпрво што правам е седам на интернет,потоа на факултет исто така на компјутер ми се скоро сите предавања (таков ми е смерот) и покрај тоа на паузите пак на интернет дома си идам пак седнувам на интернет потоа јадам некој филм на тв ќе видам и послем пак седнувам вечерта на интернет и кога ке си легнам очите ќе ми пукнат... :(
     
  14. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Сите сме исти...
    Ехххх да не беа комјутериве и интернетот... :rofl:
     
  15. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Не дека сум опседната, ама ми е при рака за кога ми е досадно. Да ми е малку по организиран животов нема да го трошам толку многу времето на интернет. Можам без интернет, не ми е проблем, ама што ќе се досадувам низ дома ќе си читкам по нешто :)
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  16. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Не сум опседната, можам да издржам без интернет.
    Еднаш ми го исклучија доста многу време, а мајка ми за инат не сакаше да го плати, па си читкав книги , правев интересни работи...
    А инаку навика ми е секојденвно да си проверам мејл и да отворам феина и Фб.
     
  17. Inola

    Inola Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    203
  18. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Премногу сум опседната со интернетот.. толку многу што веќе се нервирам од самата себе :) Навистина не знам како би издржала цел ден без нет, ќе биде вистински хаос :)
    Искрено и покрај тоа што неможам без нет, сепак сметам дека времето кога го немаше(не беше толку користен) беше многу поубаво. Постоеше дружење, искрени пријателства... а денес вака ,да сите имаме мн пријатели на фб и каде уште не,но колку се искрени |( неможе да се препознае кога некој ти зборува а не го гледаш.
    Сепак не можам без нет :) и без фб, тука се многуте информации кои ни се од голема корист...
     
  19. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Не сум ни опседната ни зависна. Можам да опстојам и без компјутер, и без интеренет. Но, просто некогаш не можам да одолеам, да го вклучам компјутерот, да ја помилувам тастатурата и да го погалам маусот. :D
     
  20. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.449
    Допаѓања:
    22.754
    Пол:
    Женски
    Да, може да се каже, ден нема да помине а јас да не сум на интернет.. :D