1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опседнати ли сте со интернет?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Melodi, 20 ноември 2009.

  1. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Незнам што би правела без него,како сме живееле без интернет незнам :| сега и малите деца ќе се родат, ајдееее- фб профил уште пред 4о дена :lol: па слики,па може и некој коментар да удрат :D на 4год веќе се допишуваат со своите врсници место да излезат да се играт или да облачаат барбики...
    Јас интернет ставив 7мо одд :D ,оној преку телефон што одеше,и беше изгор скапо :x преку ден беше саат 120ден,после 18часот 60 ден,а после полноќ беше околу 30 ден,така нешто :lol: ,значи се уклучувавме само по потреба ако чекаш некои меил,или нешто да побараш низ гугл...се разбира сметката стигнуваше огромна :D
    Но денес кога речиси сите имаме пристап до него,неможеме да си замислиме како би било без него,освен социјалните мрежи ,потреба е навистина,не е луксуз....и да ,зависи кој за какви цели го користи :!:
     
  2. ivushh

    ivushh Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    8
    Даа премногуу ми се чини дека ако немам интернет ќе се мрднамм дома :D ..станувам на сабајле одам се мијам и прво што правам е на интерент да седнам да видам што има на фб паа на форумотт ии после ги правам останатите работи :D
     
  3. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Премногу сум опседната со Интернетот. Нема ден без Интернет , во слободно време нон-стоп на интернет седам , дали на фб или дремам по форумиве , читам вицеви или сл. Едноставно не можам да си го замислам животот без интернет , понекогаш си викам да не постоеше интернет , повеќе ќе се дружевме и сл. но исто така интернетот и е корисен , секогаш можеме да ги најдеме посакуваните податоци во најбрз можен рок на интернет , додека пак да пребаруваме со саати по книги :D
     
  4. Biggie

    Biggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    62
    Не, воопшто не сум опседната со интернет. Го користам само кога имам слободно време, а понекогаш и тогаш не седам на компјутер. Чисто од забава и пополнување на времето го користам. Најчесто ги посетувам страните како интересно, црно-бело, кафе пауза .... На скајп за муабет со друграките, а фејсбук не ни имам.
     
  5. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.581
    Допаѓања:
    3.205
    Опседната сум до максимум... Ама си признавам (Па чим признавам, пола ми е простено така? :Р). Па интернетот го користам од мојата 7ма/8ма или 9та година од моето постоење. Знам дека бев второ оделение, и тогаш беше многу минимално. Актуелно беше да имаш интернет дома(луксуз дури).. Знам порано појма немав како да го користам интернетот, и нонстоп се закачував на мИРЦ и ми праќаа рози и се радував(мало дете беее :Д)... А сега кога сум повозрасна, користам оние најчести сајтови за комуникација( фб,скајп,мсн,мајспејс )... А толку сум опседната што некогаш од телефонот се уклучувам кога ми е досадно... А доколку немам интернет дома, нема фрка... Сепак не е крај на свет така? ;)
     
  6. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Не. Пу, пу, пу само тоа ми фали. :lol:
    Интернетот го сваќам како занимација од време на време. Ама да дремам на интернет? Never. :lol:
    Убаво е да прочиташ нешто интересно, на некој форум да размениш по некое мислење и толку.
    Сметам дека времето е бесценето и не вреди да се троши на такви работи. Барем не премногу. :)
     
  7. mirandakerr14

    mirandakerr14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Ahh toj internetot! sto ni napravi? ni go odzede druzenjeto i ubavinata na denot. Proveduvam dosta vreme na internet iako znam deka e mnogu stetno, a koga postavija internet i na uciliste sto da vi kazam.... Sakat da ne go razvivame dovolno mozokot so citanje knigi, a plus toa zracenje.. i najloso bidejki sedime cirkulacijata ne ni raboti i se stvoruva celulit (ova mi go kaza doktor). Zatoa jas se otkazav od site igri na internet, sega planiram i da go deaktiviram profilot na fb preku letoto, i samo posetuvam femina :)
     
  8. simonaspase

    simonaspase Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    10
    Аууууууууууу.. Ќе си умрам без него .... Ццццццццццц :)
     
  9. S-i-m-o-n-a

    S-i-m-o-n-a Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    135
    Не би можела да живеам без него ...... :) :) :)
     
  10. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Нее, не би рекла дека сум опседната.
    По некое време се може да биде досадно, па и интернетот.
    Порано сите на ред-фб, јт, мсн, фемина, идивиди, нотформен. -.-
    А сега најчесто фемина, само разгледувам нови мислења, и толку. :)
     
  11. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Прееемногуууууууу. :x
     
  12. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Искрено, не би можела да си го замислам животот без интернет. Незнам дали станува збор за опседнатост, сум била подолго време без интернет, на пример кога бев во друга држава, и тогаш не ми недостигаше воопшто затоа што си имав други занимации, немав ни време за да помислам на интернет. Ама кога сум дома, незамисливо ми е да немам интернет. Со него пополнувам голем дел од времето.
     
  13. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    сега веке да :x :worried: :x
     
  14. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Воопшто не сум поседната кога седам само гледам што има на Фемина,фб,или кога ми треба некоја информација и станувам воопшто немам желба да седам и уште поубаво за мене изрод сум xD
     
  15. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Едно време бев премногу опседната...после имав обврски немав многу време за интернет.
    Сега почна распустов и малку се ослободив, си седам тепам досада. :)
     
  16. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.822
    Допаѓања:
    102.692
    Пол:
    Женски
    да нема ден а да не седнам на нет , а ако неможам ме фака некоја нервоза :worried: :x
     
  17. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    незнам што сум правела додека немавме интернет ]:)
     
  18. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Опседната?
    Можам да речам зависна, маѓепсана, хипнотизирана :geek:
    Неможам да замислам ден без интернет.
    По заслуга на новата технологија.
     
  19. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Порано може да се каже дека бев. Сега можам да издржам и подолго време без интернет.
     
  20. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Секогаш кога немам друга работа седам на интернет.
    Последно време тоа се сведува на Фемина и уште некоја друга страна ,но не можам да речам дека сум опседната ,можам со месеци без интернет.
    Тепам време ,тоа е ...