Опседнати ли сте со Интернетот?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Melodi, 20 ноември 2009.

 1. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Незнам што би правела без него,како сме живееле без интернет незнам :| сега и малите деца ќе се родат, ајдееее- фб профил уште пред 4о дена :lol: па слики,па може и некој коментар да удрат :D на 4год веќе се допишуваат со своите врсници место да излезат да се играт или да облачаат барбики...
  Јас интернет ставив 7мо одд :D ,оној преку телефон што одеше,и беше изгор скапо :x преку ден беше саат 120ден,после 18часот 60 ден,а после полноќ беше околу 30 ден,така нешто :lol: ,значи се уклучувавме само по потреба ако чекаш некои меил,или нешто да побараш низ гугл...се разбира сметката стигнуваше огромна :D
  Но денес кога речиси сите имаме пристап до него,неможеме да си замислиме како би било без него,освен социјалните мрежи ,потреба е навистина,не е луксуз....и да ,зависи кој за какви цели го користи :!:
   
 2. ivushh

  ivushh Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  8
  Даа премногуу ми се чини дека ако немам интернет ќе се мрднамм дома :D ..станувам на сабајле одам се мијам и прво што правам е на интерент да седнам да видам што има на фб паа на форумотт ии после ги правам останатите работи :D
   
 3. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  75
  Премногу сум опседната со Интернетот. Нема ден без Интернет , во слободно време нон-стоп на интернет седам , дали на фб или дремам по форумиве , читам вицеви или сл. Едноставно не можам да си го замислам животот без интернет , понекогаш си викам да не постоеше интернет , повеќе ќе се дружевме и сл. но исто така интернетот и е корисен , секогаш можеме да ги најдеме посакуваните податоци во најбрз можен рок на интернет , додека пак да пребаруваме со саати по книги :D
   
 4. Biggie

  Biggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  62
  Не, воопшто не сум опседната со интернет. Го користам само кога имам слободно време, а понекогаш и тогаш не седам на компјутер. Чисто од забава и пополнување на времето го користам. Најчесто ги посетувам страните како интересно, црно-бело, кафе пауза .... На скајп за муабет со друграките, а фејсбук не ни имам.
   
 5. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.729
  Опседната сум до максимум... Ама си признавам (Па чим признавам, пола ми е простено така? :Р). Па интернетот го користам од мојата 7ма/8ма или 9та година од моето постоење. Знам дека бев второ оделение, и тогаш беше многу минимално. Актуелно беше да имаш интернет дома(луксуз дури).. Знам порано појма немав како да го користам интернетот, и нонстоп се закачував на мИРЦ и ми праќаа рози и се радував(мало дете беее :Д)... А сега кога сум повозрасна, користам оние најчести сајтови за комуникација( фб,скајп,мсн,мајспејс )... А толку сум опседната што некогаш од телефонот се уклучувам кога ми е досадно... А доколку немам интернет дома, нема фрка... Сепак не е крај на свет така? ;)
   
 6. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  Не. Пу, пу, пу само тоа ми фали. :lol:
  Интернетот го сваќам како занимација од време на време. Ама да дремам на интернет? Never. :lol:
  Убаво е да прочиташ нешто интересно, на некој форум да размениш по некое мислење и толку.
  Сметам дека времето е бесценето и не вреди да се троши на такви работи. Барем не премногу. :)
   
 7. mirandakerr14

  mirandakerr14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Ahh toj internetot! sto ni napravi? ni go odzede druzenjeto i ubavinata na denot. Proveduvam dosta vreme na internet iako znam deka e mnogu stetno, a koga postavija internet i na uciliste sto da vi kazam.... Sakat da ne go razvivame dovolno mozokot so citanje knigi, a plus toa zracenje.. i najloso bidejki sedime cirkulacijata ne ni raboti i se stvoruva celulit (ova mi go kaza doktor). Zatoa jas se otkazav od site igri na internet, sega planiram i da go deaktiviram profilot na fb preku letoto, i samo posetuvam femina :)
   
 8. simonaspase

  simonaspase Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  10
  Аууууууууууу.. Ќе си умрам без него .... Ццццццццццц :)
   
 9. S-i-m-o-n-a

  S-i-m-o-n-a Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  135
  Не би можела да живеам без него ...... :) :) :)
   
 10. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Нее, не би рекла дека сум опседната.
  По некое време се може да биде досадно, па и интернетот.
  Порано сите на ред-фб, јт, мсн, фемина, идивиди, нотформен. -.-
  А сега најчесто фемина, само разгледувам нови мислења, и толку. :)
   
 11. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.684
  Пол:
  Женски
  Прееемногуууууууу. :x
   
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.703
  Искрено, не би можела да си го замислам животот без интернет. Незнам дали станува збор за опседнатост, сум била подолго време без интернет, на пример кога бев во друга држава, и тогаш не ми недостигаше воопшто затоа што си имав други занимации, немав ни време за да помислам на интернет. Ама кога сум дома, незамисливо ми е да немам интернет. Со него пополнувам голем дел од времето.
   
 13. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.452
  Допаѓања:
  720
  сега веке да :x :worried: :x
   
 14. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  290
  Воопшто не сум поседната кога седам само гледам што има на Фемина,фб,или кога ми треба некоја информација и станувам воопшто немам желба да седам и уште поубаво за мене изрод сум xD
   
 15. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  221
  Едно време бев премногу опседната...после имав обврски немав многу време за интернет.
  Сега почна распустов и малку се ослободив, си седам тепам досада. :)
   
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.567
  Допаѓања:
  64.946
  Пол:
  Женски
  да нема ден а да не седнам на нет , а ако неможам ме фака некоја нервоза :worried: :x
   
 17. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  незнам што сум правела додека немавме интернет ]:)
   
 18. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Опседната?
  Можам да речам зависна, маѓепсана, хипнотизирана :geek:
  Неможам да замислам ден без интернет.
  По заслуга на новата технологија.
   
 19. MilanoGirl

  MilanoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  151
  Порано може да се каже дека бев. Сега можам да издржам и подолго време без интернет.
   
 20. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.236
  Допаѓања:
  1.310
  Секогаш кога немам друга работа седам на интернет.
  Последно време тоа се сведува на Фемина и уште некоја друга страна ,но не можам да речам дека сум опседната ,можам со месеци без интернет.
  Тепам време ,тоа е ...