Опседнати ли сте со Интернетот?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Melodi, 20 ноември 2009.

 1. Lilly8

  Lilly8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  288
  Јас не сум премногу опседната.Можам да издржам и без интернет само што ќе ми биде здодевно.И седнувам на компјутер затоа што нема друго што да правам.А кога би имала поважни работи немаше да седам можеби и воопшто.
   
 2. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  55
  одам на интернет само да слушам музика :rock: :D и за да не ми биде досадно ќе вклучам фемина :D можам да кажам дека сум ззависник :D
   
 3. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  ЈОК и не до толку.... :| ....
   
 4. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.465
  Кога немам струја или интернет, дури тогаш сфаќам колку сум зависна.
   
 5. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.966
  Пол:
  Женски
  Па во денешно време интернетот некако полека станува потреба. Комуникацијата воглавно се врши преку имејл или фејсбук, соопшенија од факултет читам на огласната табла на сајтот, пријавувам испити преку електронското досие, па дури и купувам некои работи со порачки преку интернет.
  Не би рекла дека сум зависник, но факт е дека со интернет животот е многу полесен. :)
   
 6. MiniMouse7391

  MiniMouse7391 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  30
   
 7. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  Зависник сум и хитно треба на клиника да се лечам, но што да правам најчесто криза ме фаќа во зимските денови, инаку лето не ми е потребен интернет и многу слободно се чувствувам.
   
 8. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Не сум опседната.Али ако седнам немислам да станам 2-3 часа.Најмногу време поминувам на Фемина :)
  И на јутјуб си слушам песничина :)
   
 9. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.489
  Да. Опседната сум со интернетот.
  Поголемиот дел од моето слободно време го користам на интернет... т.е не, грешка сум.. Целото мое слободно време јас го користам на интернет. Кога ќе дојдам дома прво што правам е уклучувам фб, демек на 5 минути да видам што како има, а само се лажам дека кратко ќе останам, и моето престојување на нет завршува се додека не си легнам јас.. Оп нотификација... еј порака.. Па екој интересен линк за читкање објавен од некого, па некоја интересна страничка и ете го времето поминало...

  Порано додека немав интернет, јас дури самата на себе си се чудам што сум правела... Да, да..
  Сега неможам да се одделам... Најголемиот дел од денот го поминувам пред лаптоп шкрапајќи на тастатурата.

  Кога сум конектирана на интернет, најчесто разгледувам некои ствари и комуницирам со пријатели на фејс, потоа читкам нешто на фемина, читкам нешто низ други сајтови... Слушам песни..
  Тоа би било тоа.. Кога ќе отријам некоја интересна страна, таму се заборавам.. да, буквално се заборавам... додека не прелистам се' од почеток на создавање на страната па се до нејзината последна статија јас не престанувам...

  Многу често сум опоменувана од моите дома да не седам волку долго на интернет, ама мислам дека моето тако звано дремење тука и те како се исплати.
  Да не беше интернетот јас немаше мноогу работи да знам. Кога викам многу, мислам на стварно многу работи. Со мајка ми сум блиска ама ја немаме таа блискост за да споделуваме некои работи, така да голмиот дел од моето знаење јас го стекнав токму на интернетов. Со разгледување на страни и читање на мислења како на овој форум така и на други, јас се стекнав со знаење кое мислам дека ми е сосем доволно за оваа возраст... Љубопитна сум за многу работи и не престанувам да впивам нови и нови информации и се надевам дека тоа и така ќе остане....


  Значи, да, зависна сум од интернетот, ама :!: го влечам МАКСИМУМОТ од тоа.
   
 10. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.479
  Кога веќе е пред мене можам да седам цел ден, а не сметам дака сум зависна можам цел месец без компјутер.
   
 11. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Не сум опседната со Интернет.Јас тоа нема да дозволам да ми се случи.Најчесто сум на Фемина.мк,Слушам музика,на Фејсбук,Гледам филмчиња,симнувам нешто,пребарувам интересни работи, и тн.. се правам ама не сум опседната!Можам да живеам и без интернет. 8) Ама секако поубаво е со него..
   
 12. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Многу..понекогаш си велам ех толку да учам колку што седам на компјутер сега би била со сите 5-ки.
   
 13. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  116
  Фејсбук 10% од времето
  Фемина 30% од времето
  Домашни работи 50% од времето
  Одмор,Спиење,Излегување 10% од времето.

  Тоа е мојот ден!! ;)
   
 14. kumalisa

  kumalisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  74
  Во последно време ич не осеќам потреба да седнам на пц особено не на фб... ама ајде да се седне пошо повеќето луѓе го сметаат фб како единствено средство за комуникација... катастрофа.
   
 15. MarioCasas

  MarioCasas Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2012
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  36
  многу сум опседнат за жал, многу сакам трачеви да читам. у последно време како што се актуелност и да не сакаме опседнати сме
   
 16. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Е можам да кажам и таво нешто.
  Не може да помине ни ден без да ѕирнам на фејсбук и фемина,тоа значи дека сум зависна... :D
   
 17. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  197
  Не сум зависна, повеќе седам од што ми е досадно, а не од што морам....насреќна сум кога сум на одмор, или одам на излет или правам нешто цел ден....сакам исполнети денови, а не преседени на нет....сепак во школски денови немам баш време, не ми се исплаќа за 15 мин надвор, па ќе поседам на нет.....затоа и нејќам многу зима, ладно е и цел дена дома :( Пролет е најубаво, можам цел ден на не седнам на ком, исто и лето....
   
 18. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  2.024
  Пол:
  Женски
  ДА!

  Дневно поминувам најмалку 5-6 саати сигурно, а ако мора да се скрати задоволството, тогаш морам барем 1 саат да утепам, во спротивно нервозна сум до бесвест.
  Често знам и да кажам дека тоа е и мојата дрога, чудно делува, а сепак остава траги и последици. Лоша работа, уште потешко одвикнување..
   
 19. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  840
  24/7 :$ сум така да сум опседната :lol: :lol: :lol:
   
 20. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  2.320
  Пол:
  Женски
  Опседнатост е тежок збор ама до некаде и да! Секој момент што можам го трошам на нет, па и тогаш кога не сум си замислувам како сум на нет и како ќе си кулирав да сум била закачена на нет.. :wasntme: