1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опседнати ли сте со интернет?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Melodi, 20 ноември 2009.

  1. Lilly8

    Lilly8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    288
    Јас не сум премногу опседната.Можам да издржам и без интернет само што ќе ми биде здодевно.И седнувам на компјутер затоа што нема друго што да правам.А кога би имала поважни работи немаше да седам можеби и воопшто.
     
  2. musicgirl55

    musicgirl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    56
    одам на интернет само да слушам музика :rock: :D и за да не ми биде досадно ќе вклучам фемина :D можам да кажам дека сум ззависник :D
     
  3. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    ЈОК и не до толку.... :| ....
     
  4. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Кога немам струја или интернет, дури тогаш сфаќам колку сум зависна.
     
  5. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Па во денешно време интернетот некако полека станува потреба. Комуникацијата воглавно се врши преку имејл или фејсбук, соопшенија од факултет читам на огласната табла на сајтот, пријавувам испити преку електронското досие, па дури и купувам некои работи со порачки преку интернет.
    Не би рекла дека сум зависник, но факт е дека со интернет животот е многу полесен. :)
     
  6. MiniMouse7391

    MiniMouse7391 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    30
     
  7. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Зависник сум и хитно треба на клиника да се лечам, но што да правам најчесто криза ме фаќа во зимските денови, инаку лето не ми е потребен интернет и многу слободно се чувствувам.
     
  8. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Не сум опседната.Али ако седнам немислам да станам 2-3 часа.Најмногу време поминувам на Фемина :)
    И на јутјуб си слушам песничина :)
     
  9. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Да. Опседната сум со интернетот.
    Поголемиот дел од моето слободно време го користам на интернет... т.е не, грешка сум.. Целото мое слободно време јас го користам на интернет. Кога ќе дојдам дома прво што правам е уклучувам фб, демек на 5 минути да видам што како има, а само се лажам дека кратко ќе останам, и моето престојување на нет завршува се додека не си легнам јас.. Оп нотификација... еј порака.. Па екој интересен линк за читкање објавен од некого, па некоја интересна страничка и ете го времето поминало...

    Порано додека немав интернет, јас дури самата на себе си се чудам што сум правела... Да, да..
    Сега неможам да се одделам... Најголемиот дел од денот го поминувам пред лаптоп шкрапајќи на тастатурата.

    Кога сум конектирана на интернет, најчесто разгледувам некои ствари и комуницирам со пријатели на фејс, потоа читкам нешто на фемина, читкам нешто низ други сајтови... Слушам песни..
    Тоа би било тоа.. Кога ќе отријам некоја интересна страна, таму се заборавам.. да, буквално се заборавам... додека не прелистам се' од почеток на создавање на страната па се до нејзината последна статија јас не престанувам...

    Многу често сум опоменувана од моите дома да не седам волку долго на интернет, ама мислам дека моето тако звано дремење тука и те како се исплати.
    Да не беше интернетот јас немаше мноогу работи да знам. Кога викам многу, мислам на стварно многу работи. Со мајка ми сум блиска ама ја немаме таа блискост за да споделуваме некои работи, така да голмиот дел од моето знаење јас го стекнав токму на интернетов. Со разгледување на страни и читање на мислења како на овој форум така и на други, јас се стекнав со знаење кое мислам дека ми е сосем доволно за оваа возраст... Љубопитна сум за многу работи и не престанувам да впивам нови и нови информации и се надевам дека тоа и така ќе остане....


    Значи, да, зависна сум од интернетот, ама :!: го влечам МАКСИМУМОТ од тоа.
     
  10. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Кога веќе е пред мене можам да седам цел ден, а не сметам дака сум зависна можам цел месец без компјутер.
     
  11. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Не сум опседната со Интернет.Јас тоа нема да дозволам да ми се случи.Најчесто сум на Фемина.мк,Слушам музика,на Фејсбук,Гледам филмчиња,симнувам нешто,пребарувам интересни работи, и тн.. се правам ама не сум опседната!Можам да живеам и без интернет. 8) Ама секако поубаво е со него..
     
  12. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Многу..понекогаш си велам ех толку да учам колку што седам на компјутер сега би била со сите 5-ки.
     
  13. awee

    awee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    117
    Фејсбук 10% од времето
    Фемина 30% од времето
    Домашни работи 50% од времето
    Одмор,Спиење,Излегување 10% од времето.

    Тоа е мојот ден!! ;)
     
  14. kumalisa

    kumalisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    74
    Во последно време ич не осеќам потреба да седнам на пц особено не на фб... ама ајде да се седне пошо повеќето луѓе го сметаат фб како единствено средство за комуникација... катастрофа.
     
  15. MarioCasas

    MarioCasas Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    111
    многу сум опседнат за жал, многу сакам трачеви да читам. у последно време како што се актуелност и да не сакаме опседнати сме
     
  16. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Е можам да кажам и таво нешто.
    Не може да помине ни ден без да ѕирнам на фејсбук и фемина,тоа значи дека сум зависна... :D
     
  17. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Не сум зависна, повеќе седам од што ми е досадно, а не од што морам....насреќна сум кога сум на одмор, или одам на излет или правам нешто цел ден....сакам исполнети денови, а не преседени на нет....сепак во школски денови немам баш време, не ми се исплаќа за 15 мин надвор, па ќе поседам на нет.....затоа и нејќам многу зима, ладно е и цел дена дома :( Пролет е најубаво, можам цел ден на не седнам на ком, исто и лето....
     
  18. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    ДА!

    Дневно поминувам најмалку 5-6 саати сигурно, а ако мора да се скрати задоволството, тогаш морам барем 1 саат да утепам, во спротивно нервозна сум до бесвест.
    Често знам и да кажам дека тоа е и мојата дрога, чудно делува, а сепак остава траги и последици. Лоша работа, уште потешко одвикнување..
     
  19. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    24/7 :$ сум така да сум опседната :lol: :lol: :lol:
     
  20. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.270
    Допаѓања:
    3.216
    Пол:
    Женски
    Опседнатост е тежок збор ама до некаде и да! Секој момент што можам го трошам на нет, па и тогаш кога не сум си замислувам како сум на нет и како ќе си кулирав да сум била закачена на нет.. :wasntme: