1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оптимист или песимист

Дискусија во 'Канта' започната од sonce10, 28 јануари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sonce10

  sonce10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  116
  Како гледате на работите во животот, дали себеси се сметате дека сте оптимист или песимист, дали чашата ја гледате како полуполна или полупразна?
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.931
  Допаѓања:
  66.065
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.