1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Општа и компаративна книжевност

Дискусија во 'Образование' започната од Nimeo, 26 ноември 2011.

 1. Nimeo

  Nimeo Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Го имам земано „Фикција и Стварност“ како изборен предмет, не успеав да го сменам и сега морам да одам. Но го нема на распоред (катедра на општа и компаративна книжевност) и незнам каде и во колку е настава. :$ Може некој што таму учи да ми помогне? Плиз! УКИМ, Скопје