Општественото уредување на Фемина

Дискусија во 'За форумот' започната од SexyLady, 29 јануари 2012.

 1. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Дали некогаш сте размислувале какво општествено уредување има Фемина?

  http://mk.wikipedia.org/wiki/Список_на_општествени_уредувања

  Кое од овие уредувања би одговарало на односитеи и можностите што ги дава нашата Феминка?
  Темава сакам да биде исклучиво забавна, без вмешување политички имиња, напади и навредувања. :)
  Се надевам дека е интересна. :)
   
  На tropix4e му/ѝ се допаѓа ова.
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.289
  Допаѓања:
  5.180
  :D :D ама ме насмеа бре ова општествено уредување, да не повторуваше лекција по историја :D

  Ја би Султанат а Михајло султан 8) :D :D
   
 3. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  олигархија !
   
 4. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  Матријархат :lol: :lol:
   
  На Јаневски и Lella им се допаѓа ова.
 5. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.984
  Добронамерна диктатура
   
 6. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.216
  Допаѓања:
  16.846
  Пол:
  Женски
  "комунистички" држави :rofl: ова од аспект на политички расправии, или олигархија(власт на малцинство) :rofl: :rofl: ама кога ќе отиде у три лепе пизде материне повеќе изгледа на анархија па затоа Михајло и Билката треба да воспостават тоталитарна диктатура (кога веќе ќе им стане јасно дека Република ФЕМИНА нема шанси, зашто законот-правилата на фемина се неиспочитувани) :lol:
   
  На sofijanoka и feminium им се допаѓа ова.
 7. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.866
  Пол:
  Женски
  расправна демократија 8)
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sa4y

  sa4y Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  23
  :D :D :D ме изнасмеја :rofl: се сложувам со тебе хахахах !
   
  На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
 9. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Матријархат.
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 10. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.645
  Допаѓања:
  15.504
  Пол:
  Женски
  Комунизам. :D :D :D
   
 11. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
  Аристократија :wasntme:
   
 12. vinozito1

  vinozito1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  3.417
  анонимизам :!:
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.711
  Допаѓања:
  10.498
  Пол:
  Женски
  Матријархат :)
   
 14. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.837
  Допаѓања:
  26.161
  Пол:
  Женски
  Расправна демократија хахаххахахаха :rofl:
   
 15. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.620
  Феминизам :D
   
  На sweet-star, cresa-jagoda, feminium и 2 други им се допаѓа ова.
 16. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  900
  Пол:
  Женски
  И феминизам и матријархат во исто време! :) ;) 8)
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.241
  Допаѓања:
  122.411
  Пол:
  Женски
  Советска демократија
   
 18. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Партиципативна демократија
   
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.351
  Допаѓања:
  134.590
  Пол:
  Женски
  1L=ФАШИЗАМ :rofl: :rofl:
   
  На sweet-star и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
 20. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  ^ ФАШИЗАМ ? ОМГ Ќе се онесвестев кога видов ни најмалку не очекував од тебе.Свесна ли си што му донесе Фашизмот на човештвото?Знаеш ли што се носи Фашизмот?И тоа како 1L го напиша ,жити господ отвори ученик по Историја за 8 и види што донес тој Фашизам! Јас сега ќе почнам да ја читам книгата на Хитлер па да можам барем 1/100000000000000000 да ве сватам.
  Патем јас сум за
  Матријархат
  Демократија
  Република
  Феминизам :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.