1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оргазам со цело тело (full body orgasm)

Дискусија во 'Секс' започната од Blostur, 4 февруари 2013.

 1. Blostur

  Blostur Активен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  пребарував по цел форум и нема ваква тема ( ама ако има оваа одма избришете ја )
  значи ваков оргазам може само женските да го доживеат имам гледано повејке видеа за ова и задоволството е на врвот

  ме занима дали некоја некогаш има доживеано вакво нешто и ако има нека каже тука
   
  На Desi1991k му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.291
  Допаѓања:
  169.375
  Пол:
  Женски
  Сакате да почувствувате оргазам по целото тело и не само во делот на гениталиите. Се прашувате како? Еве го одговорот.

  На кои делови од телото да се фокусирате за време на сексот?

  За многу луѓе, гениталиите се фокус на возбудување како и фокус за оргазам. Надразнување чувствуваме само таму каде што сме стимулирани и на тие делови од телото на кои се посветуваме за време на сексот. За многу луѓе тоа се само гениталиите.

  Причината зошто е така е бидејќи луѓето за време на секс се фокусирани да постигнат оргазам и на чувствата кои се одвиваат во гениталиите. Со ваквиот начин на фокусирање, сите свои сетила ги насочуваме кон еден мал дел од телото. Во гениталниот оргазам учествува целото тело кое се предава на грчење, иако се обидуваме да го задржиме чувството само на гениталната област. Генерално, таквиот пристап не е лош, може да доведе до добар и силен генитален оргазам и задоволување на потребите. Од друга страна, го ограничува чувството во другите делови од телото.

  Пренесете ја сензацијата на целото тело

  Тоа можете да го направите така да за време на возбуда и секс, вниманието да го посветите на целото тело и сите ерогени зони, не само на гениталиите.

  За време на предиграта, со партнерот галете се и масирајте се по целото тело, при тоа употребувајте некое пријатно масло за масажа. Не бидете фокусирани само на работите што се случуваат кај гениталиите и околу нив, туку на цело тело и возбудата која се случува по целото тело.

  На сето тоа ќе допринесе и длабокото дишење, пред самата пенетрација вагината ќе биде влажна, а кај него многу тешко ќе дојде до прерана ејакулација. Многу луѓе кои ја практикуваат оваа техника велат дека на овој начин го чувствуваат оргазмот по целото тело, што се манифестира како треперење, пријатни вибрации и чувство на задоволство кое струи од глава до пети.


  :nod:

  :party:
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  7.861
  Јас кога доживувам оргазам ми се тресат рацете,нозете и вилицата.. Тоа е со цело тело или?
   
  На beauty&beast, piksooki, Spiceyourlife и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Balint

  Balint Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  и јас цела се тресам :D
   
  На beauty&beast, Desi1991k, Фem.ima и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.770
  Пол:
  Машки
  Као епилептичен напад да имам некогаш имам оргазми....
   
  На piksooki, Balint и Desi1991k им се допаѓа ова.
 6. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  2.125
  Пол:
  Женски
  Имам доживеано прекрасно е :nod:
   
  На Desi1991k му/ѝ се допаѓа ова.
 7. The_boy

  The_boy Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  410
  Пол:
  Машки
  Тоа е до женското или до момакот?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.678
  Допаѓања:
  46.980
  ^ до двајцата :D
   
 9. Brunebrune

  Brunebrune Активен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2019
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  И јас имам доживеано оргазам и мислам (летив на кров) но незнам само малку се навлажнувам
   
  На Mollami, Joanna_ и Jessnow им се допаѓа ова.
 10. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.561
  Пол:
  Женски
  Си се предувала со џоинт, гарант:rofl:
   
  На Mollami, arodoet20, Dadusicka и 2 други им се допаѓа ова.
 11. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  Фул бади оргазам е повеќе тантра тематика.
  Фокусирање на чакрите една по една до круната. Сепак неверојатно искуство и би сакала да го доживеам на таков спиритуален начин кој го слави духовното и телесното, лингамот во јони.

  п.с Сега прочитав, не е точно дека само женското го доживува.

  Додека од оваа преспректива, на тантрата, налага повеќекратно доживување на оргазмот кај мажот и воздржување од ејакулација, но доживување на оргазмот во негова полна форма.
   
  На Spiceyourlife, AnnabelLee, Glasna и 2 други им се допаѓа ова.
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.561
  Пол:
  Женски
  Ма каква тантра, мантра, тинтири минтири..гледаш што побргу да завршиш работа, мртва темница, глас не смееш да писнеш...фул бади шипак оргазам:rofl::rofl::rofl:
   
  На Mollami му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Spiceyourlife

  Spiceyourlife Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  599
  Пол:
  Женски
  I mene isto...top feeling e
   
  На beauty&beast и Miki_mat3 им се допаѓа ова.
 14. Spiceyourlife

  Spiceyourlife Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  599
  Пол:
  Женски
  Tantra rules... odlicen komentar so site objasnenija na mesto...Respekt!
   
  На piksooki, Hristov и Prijatelot им се допаѓа ова.