1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Организирање на свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од dragana21, 12 јули 2011.

 1. dragana21

  dragana21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  6
  zdravo feminki..

  kako vie ja organiziravte vasata svadba sami ili so pomos na agencija?

  jas sakam da najdam nekoja agencija za organiziranje na svadbata bidejki kratka sum so vreme pa ve molam za preporaki,imam slusnato za fancy marige no ne znam kako se dvizi za cena ako nekoj znae neka i pise pozdravce i ve molam za odgovori bidejki mnogu mi e hitno pozdravcinja :*
  [mod-kirilica:isfxmqh9][/mod-kirilica:isfxmqh9]
   
 2. ane-sk

  ane-sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  675
  Драгана 21, се ти зависи од твојот буџет и желбите што ги имаш за твојата свадба.Јас за мојата свадба што беше пред еден месец,организирав сама и со помош на агенција кои се грижеа за делот од салата,дома,бомбончиња,бидермаери и останатите работи.Се надевам ќе направиш како што сакаш,тука сме за помош :)
   
 3. dragana21

  dragana21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  6
  zdravo ane-sk

  jas eve vcera ev kaj facy marriage i ne e bas eftina zenava no alal da i e pa planiram od kaj nea da poracam se sto e vo delot na podgotovkite sto gi nabroja tti,no sega me interesira dali imate nekoi preporaki za limuzina od kaj da iznajmam i kolku bi me kostalo?
   
  На saja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ane-sk

  ane-sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  675
  Повеке фото студија изнајмуваат,а цените се движат од 300евра па нагоре.
   
 5. dragana21

  dragana21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  6
  a sto mislite za zaga production cenata im e od 500 evra pa nagore do 1000 evra mnogu zar ne :x
   
 6. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.380
  Драгана се’ зависи од буџетот и средствата што планираш да ги одделиш за твојата свадба. Јас ги ангажирав Загa. Од причина што за мене се многу битни сликите и снимката. Се’ ќе помине, сликите ќе останат!
  Тоа е мое мислење, што не мора да е најточно :)
  Размисли си убаво, ако имаш можност, зошто да не.....
  Само не ми е јасно зошто од 500 до 1000? Нам ни понудија пакети од 200 евра нагоре :^)
   
 7. dragana21

  dragana21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  6
  kako e moguce toa be jas imam dogovor od niv so paketi od 500 pa do 1200 ako ne i poveke evra da ne mi muckaat nesto? :devil: ........inace jas odba=rav paket od 800 evra!!sto za mene se mnogu no sepak kako sto kaza i ti mnogu mi znacat slikite i cdto posle svadbata pozdrav
   
 8. soncenceto.matea

  soncenceto.matea Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  57
  Јас сама ќе ја организирам мојата свадба но некако паника ме фаќа:(
   
  На the.child му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Незнам колку пари да имам во животот никогаш не би плаќала некој друг да ми организира свадба.
   
  На the.child му/ѝ се допаѓа ова.
 10. olence86

  olence86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  91
  Јас сама ја организирам свадбава,
  но како што се наближува денот се повеќе паника ме фаќа!!!
   
 11. miss.b

  miss.b Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  15
  И јас, мојата свадба ја организирам сама, секако со помош, совети и консултирање со вереникот, мајка ми и најблиските другарки..
   
  На the.child му/ѝ се допаѓа ова.
 12. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Кога ќе дојде време, многу радо оваа работа би ја препуштила на некој друг. Ќе си кажам што и како сакам, тука ќе сум за консултации, после тоа сакам да си дојдам баш како гостинка на свадбата :D
   
  На Ana.brojka, nelars и Neznam1 им се допаѓа ова.
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.472
  Допаѓања:
  63.974
  Пол:
  Женски
  Интересно е сам да си ја организираш свадбата. Договарање, подготовки, натаму-наваму, некако се зголемува возбудата и едвај го чекаш денот. :)
   
  На mimidjon, Cacuvche и the.child им се допаѓа ова.
 14. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  2.352
  Јас мојата свадба сама ја организирав, но се разбира со помош на мм, не дозволивме нашите да ни се мешаат. На почетокот ги прашувавме ама само проблеми ни правеа и пресековме и сами си ја правевме. Беше многу напорно, цел терет на нас ама сите кои беа презадоволни си отидоа. До ден ден ни ја фалат свадбата како една од највеселите (се исфалив :lol: ).
   
 15. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.892
  Порано гледајќи филмови баш си мислев дека е најдобро да најмиш организатор на свадба... Сега кога организацијата стана реалност, со вереникот сами си организиравме буквално се. Искрено, и не знам што точно би била задача на организаторот - секако не би оставила на друг да ми го избере местото, музиката, па и фото студиото?
  Дури и за ситниците од типот покани/бомбончиња/китенки/торта ќе треба да бидам прашана што ми се допаѓа, па навистина не знам што организаторот би правел :?:
   
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  ^би си ги превзел заслугите, и би зел добри парички :D
   
 17. danielka0507

  danielka0507 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  Ке си кажеш се како сакаш, ке си искешираш и нема да мислиш...Тоа е доста добар бизнис...
   
 18. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  16.558
  Допаѓања:
  91.398
  Пол:
  Женски
  Јас ја организирав на сестра ми свадбата до некаде, со неа секако како капетан на бродот и мајка ми. Ние трите правевме и китенки и бомбончиња и покани и организација во салата и се, буквално се, и да се пофалам излезе фантастично, е сега што бевме преморени, но ние некако не бевме свесни ми сечини што како ќе се случува па се преморивме. Инаку јас бев преокупирана со тоа се да излезе како што треба па така и всушност најмногу се уморив, трчав насекаде постојано и кога дојде ред орцата да се вртат мене ме болеа ноџињата :D
  Како и да е, и мојата свадба сама би ја организирала, баш како и на сестра ми, инаку би се чувствувала како да одам на туѓа свадба не на мојата. Единствената работа во која не се замешав и излезе утка, фотографиите и снимките, навистина нека им се на чест парите кои што ги земаа, но тоа беше едниствената работа која беше лошо искуство од целата свадба. Мојот тим е проверен, не го менувам :D
   
  На the.child му/ѝ се допаѓа ова.
 19. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.892
  Мислењето сум го завршила во моментот кога точно знам што сакам - откако знаеш кој ресторан ти се свиѓа (или имаш пари да го платиш), само едно јавување и капар завршува работа. Исто со музиката - или се слободни или не. Покани сакам да видам неколку и да одберам, исто важи за китенки, бомбони, торта - времето потрошено на муабет е исто (а често и помало) од времето што ќе го потрошам со организаторот. Венчаница секако морам сама да бирам и пробувам, одело за зетот исто, бурми, чевли - исто мораш сам. Сега секој ресторан има кетеринг за дома, па и тоа со еден телефонски муабет се средува.
  Во америчките филмови каде венчавките се вршат по дворови и други локации неспецијализирани за свадби, појасна е потребата некој да најде декоратери и сл. Во наши услови, стварно не знам баш колку би било тоа од помош. Можеби затоа што без нервози целата организација ми тече, не знам.
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 20. sarah.key

  sarah.key Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  23
  Драгана21 дали може да ми кажеш која е цената за украсување на елена и што нуди таа цена а и колку гости ќе имате (сигурно зависи цената и од колу луѓе ќе има? ) .... знам дека е во бутел но има ателје или се оди дома?

  Девојки дали знаете и некои други што украсуваат?