Организирање пикник

Дискусија во 'Слободно време' започната од KejtiKaulitz, 10 септември 2011.

 1. KejtiKaulitz

  KejtiKaulitz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  Ако има ваква тема веќе, слободно избришете ја.

  Па, каде најчесто одите за пикник? Што носите со себе? Каква храна, каков пијалок? Со кого одите ? :)
   
 2. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.882
  Организирање Пикник

  Ние најчесто одиме во паркови, покрај море, додуша во парк поубаво е за деца- ке се изниграаат :) Со мене освен памперс и млеко, претходната вечер ке направам колачина или торта во куглов, сендвичи и пијачка-тоа што сакаш да пиеш :D Носиме и некое поголемо постаро кебенце , пластични чаши и тоа мислам :?: Најчесто излегуваме со колегите на маж ми, роднини, некогаш само ние тројца ( што најмногу ме релсксира) си земам магазини, книга, мини двд и мозокот на пасење :D 8)
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Организирање Пикник

  Одиме во национални паркови(без скара), потоа низ оние паркови наменети за излети,крај езеро,река...најчесто носам храна спремана од дома,а кога е со скара,тогаш кај скарата таму и местото.Најчесто одиме јас и сопругот,со некои пријатели и така :)
   
 4. maca78

  maca78 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  75
  Организирање Пикник

  абе се и сешто носиме!!!!!!!!!!!обично си ојме ние 3ца и золва ми со фамилијата нејзина....а за носење паааааа кебиња обавезно месо за скара сок,јас без кафе не тргнувам,па чипси,грицкалки,нешто благо,некое овошје,топки,ако ојме крај вода и рибарска опрема не дека фатиле нешто ама да има шо да плеткаат децата :D
  обожавам пикници и то онака ојме ојме без многу многу мислење
   
 5. Justice.Girl

  Justice.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  Што носиме? :o
  Мачката, кучето, смоки, соленки, сок (сано, кока кола, фанта...) чоколада, ресани, мастики, керм банани, вода, леб, скара, весници, списанија....................... и уште многуууу други џинџури :lol:
  Најчесто одам со фамилијата, на некои тивки места, на ливади, планини, национални паркови... :)
   
 6. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Обично на пикник одиме на 1 Мај..
  Ех уште само што почнува годинава ние се договараме како ќе биди кој ќе одиме итн итн..
  И на крај ништо од договореното..
  Има едно прекрасно емсто на кое секоја година одиме и таму се собираат многу луѓе.
  Лани бев со другарки,замислете од 10 девојчина останавме само 3..:D
  Сите другите си најдоја изговори последната недела и не идеа со нас .
  Но и ние 3 убаво си поминавме :D
  Минатата година..1 Мај го запознав него..
  Веројатно оваа година одам со него на пикник :D
   
 7. teletabis4e

  teletabis4e Нов член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  27
  Да се организираме членовите на фемина (тие што сакаат) да идеме на пикник некаде? А? Што велите?
   
 8. sweet.star

  sweet.star Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  47
  Многу пати сум била.Ама одамна беше.Уште од мала,нормално со родитеите :D .Сум била и со братучетките мои,другарки,со него...Ми се оди,ама овојпат немам со кого.А сум носела триста глупости :D ,и што треба и што :D не треба. :)
   
 9. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.891
  Пол:
  Женски
  Ај малку да ја живнеме темава може?

  Планирам наскоро да организирам пикник, некаде во природа, надвор од град.
  Што можам да спремам за јадење?
   
 10. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.592
  Допаѓања:
  232.436
  Сецкано овошје, свежо цеден сок или смути земам јас најчесто.
  12345 Kopie.jpg
   
  На КикиМаус, galapce, lunchy и 4 други им се допаѓа ова.
 11. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.989
  Допаѓања:
  281.917
  Можеш тостови да направиш (од нив неможеш да се покапеш:rofl:)
  Нешто освежително газирано или природно сокче
  Некое хоум меид колаче

  Ние бидејќи сме си ,,јешливи,, од дома си носам во пластично некое тараторче па со по едно-две уза си пијуцкаме (како аперитив).
   
  На duffi, ♡BuBaLe♡, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Јас од дамна не сум направил пикник. Но сакам.
  Ама времето не ми дозволува. :(
  Иначе носам чергиче, за пиење, јадење, скара по можност и тн.
   
 13. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.029
  Допаѓања:
  4.074
  Пол:
  Женски
  Даничап, корпата за пикник ти е топ, претпоставувам од странство ти е..
  Ако знаете каде има кај нас корпи за пикник пишете ( каде има и која цена).
   
 14. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.029
  Допаѓања:
  4.074
  Пол:
  Женски
  Предлог за излет во околината на Скопје? Покрај рекичка??
  Сум одела како мала со моите и сега не се сеќавам на патот и локациите
   
 15. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  17.593
  Во моето друштво, најчесто сум јас таа која ги организира активностите од ваков карактер.

  Со себе го носам оној прибор кој ми е специјално наменет за кампинг. Значи не носам тенџериња, лажици и тањири кои секојдневно ги користам дома.

  Храна и пијалоци во зависност од тоа кој сѐ е дел од таа организација. За месождерите задолжително месо, за мене печурки и зеленчук. Од пијалоци секако ракија (за мезе со салата додека се спрема скарата), вишњовача, многу вода и по некој сок, пиво секако се носи.

  Лежалка за на дрво задолжителна и шатор исто така. Иако е пикник шаторот е задолжителен, сепак се пие, на некој може да му се приспие.
  Топка, фризби, карти, фотоапарат, глајдер (зависи каде сме и какви се временските услови), табла и вајда уште нешто што не ми текнува сега во моментов.

  Во околинава на Скопје, најчесто одиме на Водно (зошто ни е најблиску), Матка, Треска, Бродец...
  Омилено место за излез ми е Герман :inlove:
   
  Последна измена: 13 јануари 2017
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Одиме Кучково,Матка,Кокино,Водно носиме сендвичи,пиење,грицки
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.