1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Органски семиња

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од NewMama, 13 април 2021.

 1. NewMama

  NewMama Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  1.234
  Допаѓања:
  3.079
  Пол:
  Женски
  Здраво, јас навистина не знаев во која категорија да ја вметнам темава. Ако не е соодветна ве молам преместете ја.

  Дали некој знае каде можат да се набават/купат органски семиња или расади на зеленчук и билки во мк. ? Барав на гугл но неможам да најдам ништо конкретно . Ако има некој инфо ве молам нека ми каже.
   
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.469
  Допаѓања:
  170.720
  Пол:
  Женски
  Немам никаде најдено ама имам порачано од странски сајтови кои доставтавуваат во мк..
  Мислам дека нема кај нас..
   
 3. NewMama

  NewMama Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  1.234
  Допаѓања:
  3.079
  Пол:
  Женски
  Можеш линк да ми кажиш?
   
 4. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.469
  Допаѓања:
  170.720
  Пол:
  Женски
  Е многу рано гледам:drunk: сори

  Од тука последно порачав 300 чуда.. подобро да не почнуваш да нарачуваш:whew: :D

  https://www.dutchgardenseeds.co.uk/
   
 5. NewMama

  NewMama Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  1.234
  Допаѓања:
  3.079
  Пол:
  Женски
  Леле пре хепи сум хаха фала тии
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.