1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ортопедија/Трауматологија

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од FedoraFedora, 23 април 2020.

 1. FedoraFedora

  FedoraFedora Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2020
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Zdravo Forumki
  Prasuvam za majka mi ima 69 godini
  Konstatirana e artroza na kolk..Bolki vo kolk nema. Muskulot kaj preponite i se koci i koga gazi na taa noga ja boli. Tesko se dvizi. dali imate iskustvo so hijaluronski inekcii ili PRP --metoda za kolk?
  Da preporacate dobar ortoped traumatolog --sto gi pravi ovie metodi ///moze privatno--na drzavno tesko da stignes na red.
  Ili iskustvo so vakva dijagnoza
   
  На Lemon му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SkarletOHara

  SkarletOHara Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  2.767
  Исто ме интересира за терапија на колено поради артроза, препорачаната терапија е со вадење на крв од нејзе, крвта се преработува и се боцка во коленото. Има ли некој искуство со ова?
   
  На FedoraFedora му/ѝ се допаѓа ова.
 3. vesna007

  vesna007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Јас правев на колк. Ми рекоа дека за колено било многу поефикасно. Иглата влегува во зглобот. Боли до небо. Претходно 7 дена не смее да се пијат ибупрофени и лекови против воспаление.
   
  На Lemon му/ѝ се допаѓа ова.
 4. FedoraFedora

  FedoraFedora Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2020
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Kade pravevte i kolku cini?
   
 5. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.748
  Допаѓања:
  30.526
  :worried: Нема некаква анестезија? Каде правеше ?
   
  На Lemon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. FedoraFedora

  FedoraFedora Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2020
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Kade pravevte PRP?
  Dali vi pomogna ili pak vestacki kolk stavivte?
   
  Последна измена од модератор: 24 август 2020
 7. TanyaClover

  TanyaClover Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2020
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  351
  Пол:
  Женски
  Дали има некој искуство со DR. SALIAMET EMINI, трауматолог на клинички? Се работи за малку комплицирана операција на рамо.