Осамена

Дискусија во 'Канта' започната од doll, 3 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    Ova sto mi se slucuva navistina me maci....Gledam deka sum beskrajno osamena ! Vo smisla na toa deka voopsto i nemam drugarki! Imam edna od sredno,megutoa sekogas treba da i se javam jas pa da izlezeme :oops: Se custvuvam kako da ne saka da se druzi so mene :? A,sekogas koga sme zaedno jas i raskazuvam sto mi se slucuvalo vo izminatiot period ona samo mol4i,i smeska a koa ke i re4am kazi so ima kaj tebe? ona ke kaze PA NEMA NISTO. I samo mol4i :? i togas stvarno se custvuvam idiotski! :x Imav drugarka od fakultet, no mnogu pati me povredi, i pojke ne sakam so nea da se druzam.Vo maaloto imam samo edna drugarka so koja edvaj se gledame,poradi obvrski.Na rabota imam prijateli, no...ne e toa-toa! :? Potrebni mi se vistinski generaciski prijateli,so koi sum se druzela dolgo a voopsto nemam takvi.Na portalite za druzenje koga i da postavam slika ili nesto sl. nikogas ne dobivam nieden komentar, a toa e poradi so neam prijateli vo licen privaten zivot :( Nikogas nikoj ne mi pisuva...nisto....makar da me pozdravi....( so isklu4ok na nie napaleni budali na chat :evil: ) no koj voopsto saka toa???? :?
    Sto da napravam dajte nekoj sovet za steknuvanje prijateli,vistinski drugarstva ako voopsto gi ima,i pisete nekoe vase sli4no iskustvo! Pozdrav ;)
     
  2. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    673
    Mozeme da se druzime...ziveeme vo ist grad,imame isto godini ,pa ajde.... :P
     
  3. Almighty

    Almighty Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    Дали имаш сопруг ? Ако немаш ни сопруг ни пријатели .... размисли малце во тебе дали е грешката !
     
  4. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    размисли што е тоа кај тебе што им пречи и пробај да го измениш односот со нив ако некој те цени нека го цени тоа што си ти немој да лажеш или слично
     
  5. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.052
    Doll..ne si samo ti vo takva situacija.Eve jas sum vo slicna megjutoa..imam prijateli ama pogolem del mi se podaleku..Komunicirame ama ne cesto neli obvrski edno drugo.Jas i iskreno od mnogu razocaruvanja malku se povlekov i moze zatoa i ne dozvoluvam sekoj da dojde do mene..Moze i toj problem e kaj tebe.Gledam deka sme isti godini taka da ete so godinite i poinaku se cuvstvuvas poinaku gledas na lugjeto itn.A inaku porano sum imala i premnogu prijateli i bev mnogu aktivna ama so vreme i kako idea godinite i zatoa sto mnogu se razocaruvav i vo prijatelite i uste za zal se razocaruvam nekako drzam distanca...od strav da ne bidam pak razocarana...Vreminjata se menuvaat a so niv i lugjeto za zal.
     
  6. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    и јас се чувствувам осамена и не дека немам другарки имам ама се одалечивме секоја по својот пат и толку на факултет имам другарки ама не е тоа што треба да е понекогаш толку ми фали некој за муабет да си се искажам :(
     
  7. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Не си единствена. Едноставно го нема тоа што некогаш било-пријателство. Ретко каде можеш да најдеш вистински пријател, а не само некој од корист. А и интернетот си го прави своето. Се повеќе се луѓево на интернет, а не одат со пријателите на кафе, муабет..... :(
     
  8. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Moras ti samata da si se snajdes,nikoj nemoze da ti pomogne.
     
  9. unlucky

    unlucky Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    80
    денес ретко кој има вистински пријател.. ако некој го има навистина би му завидувала :^)
     
  10. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.201
    Допаѓања:
    8.431
  11. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.052
    Конкретно оваа тема е прва, значи не е дупла....овие линкови од темите се веќе дупли, ама останале така никој не ги бришел.
     
  12. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Те разбирам потполно и кај мене истата ситуација :( Веќе еден вистински пријател немам се искористувачи се некој да те излаже да те повреди. |(
     
  13. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.947
    Допаѓања:
    153.572
    Е така е кога некој не си ја врши работата.

    Мислам функцијата да му се додели на некој шо поише има и време и желба и мотив да забележува,да не речам комплетен.
     
  14. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Немора да значи ако имаш големо друштво дек а ќе ти бидат вистински пријатели.знаеш и самата дека денес нема доверба во никој,и дека е многу тешко вистински пријател да се најде. :!:
    Ако веќе немаш ептен со никого,зошто не почнеш да се дружиш на кафенце со колегите од работа?после работа предложи ајде на кафенце,па и сигурно има некоја слична на твоја возраст покани ја дома,зближи се со неа,немора све да и се отвориш -чисто за кафе муабет.Ако имаш дечко тогаш полесна е работата нема да се осеќаш до толку осамена :(
     
    На mima83 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    100
    Јас имам вистински пријател уште од најрано детство до ден денешен и искрено на сите им посакувам да имаат вакво пријателство како моето
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.