1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Осамена

Дискусија во 'Канта' започната од doll, 3 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  Ova sto mi se slucuva navistina me maci....Gledam deka sum beskrajno osamena ! Vo smisla na toa deka voopsto i nemam drugarki! Imam edna od sredno,megutoa sekogas treba da i se javam jas pa da izlezeme :oops: Se custvuvam kako da ne saka da se druzi so mene :? A,sekogas koga sme zaedno jas i raskazuvam sto mi se slucuvalo vo izminatiot period ona samo mol4i,i smeska a koa ke i re4am kazi so ima kaj tebe? ona ke kaze PA NEMA NISTO. I samo mol4i :? i togas stvarno se custvuvam idiotski! :x Imav drugarka od fakultet, no mnogu pati me povredi, i pojke ne sakam so nea da se druzam.Vo maaloto imam samo edna drugarka so koja edvaj se gledame,poradi obvrski.Na rabota imam prijateli, no...ne e toa-toa! :? Potrebni mi se vistinski generaciski prijateli,so koi sum se druzela dolgo a voopsto nemam takvi.Na portalite za druzenje koga i da postavam slika ili nesto sl. nikogas ne dobivam nieden komentar, a toa e poradi so neam prijateli vo licen privaten zivot :( Nikogas nikoj ne mi pisuva...nisto....makar da me pozdravi....( so isklu4ok na nie napaleni budali na chat :evil: ) no koj voopsto saka toa???? :?
  Sto da napravam dajte nekoj sovet za steknuvanje prijateli,vistinski drugarstva ako voopsto gi ima,i pisete nekoe vase sli4no iskustvo! Pozdrav ;)
   
 2. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  Mozeme da se druzime...ziveeme vo ist grad,imame isto godini ,pa ajde.... :P
   
 3. Almighty

  Almighty Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Дали имаш сопруг ? Ако немаш ни сопруг ни пријатели .... размисли малце во тебе дали е грешката !
   
 4. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  размисли што е тоа кај тебе што им пречи и пробај да го измениш односот со нив ако некој те цени нека го цени тоа што си ти немој да лажеш или слично
   
 5. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Doll..ne si samo ti vo takva situacija.Eve jas sum vo slicna megjutoa..imam prijateli ama pogolem del mi se podaleku..Komunicirame ama ne cesto neli obvrski edno drugo.Jas i iskreno od mnogu razocaruvanja malku se povlekov i moze zatoa i ne dozvoluvam sekoj da dojde do mene..Moze i toj problem e kaj tebe.Gledam deka sme isti godini taka da ete so godinite i poinaku se cuvstvuvas poinaku gledas na lugjeto itn.A inaku porano sum imala i premnogu prijateli i bev mnogu aktivna ama so vreme i kako idea godinite i zatoa sto mnogu se razocaruvav i vo prijatelite i uste za zal se razocaruvam nekako drzam distanca...od strav da ne bidam pak razocarana...Vreminjata se menuvaat a so niv i lugjeto za zal.
   
 6. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  и јас се чувствувам осамена и не дека немам другарки имам ама се одалечивме секоја по својот пат и толку на факултет имам другарки ама не е тоа што треба да е понекогаш толку ми фали некој за муабет да си се искажам :(
   
 7. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Не си единствена. Едноставно го нема тоа што некогаш било-пријателство. Ретко каде можеш да најдеш вистински пријател, а не само некој од корист. А и интернетот си го прави своето. Се повеќе се луѓево на интернет, а не одат со пријателите на кафе, муабет..... :(
   
 8. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Moras ti samata da si se snajdes,nikoj nemoze da ti pomogne.
   
 9. unlucky

  unlucky Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  79
  денес ретко кој има вистински пријател.. ако некој го има навистина би му завидувала :^)
   
 10. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
 11. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Конкретно оваа тема е прва, значи не е дупла....овие линкови од темите се веќе дупли, ама останале така никој не ги бришел.
   
 12. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  69
  Те разбирам потполно и кај мене истата ситуација :( Веќе еден вистински пријател немам се искористувачи се некој да те излаже да те повреди. |(
   
 13. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.770
  Допаѓања:
  151.259
  Е така е кога некој не си ја врши работата.

  Мислам функцијата да му се додели на некој шо поише има и време и желба и мотив да забележува,да не речам комплетен.
   
 14. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.691
  Немора да значи ако имаш големо друштво дек а ќе ти бидат вистински пријатели.знаеш и самата дека денес нема доверба во никој,и дека е многу тешко вистински пријател да се најде. :!:
  Ако веќе немаш ептен со никого,зошто не почнеш да се дружиш на кафенце со колегите од работа?после работа предложи ајде на кафенце,па и сигурно има некоја слична на твоја возраст покани ја дома,зближи се со неа,немора све да и се отвориш -чисто за кафе муабет.Ако имаш дечко тогаш полесна е работата нема да се осеќаш до толку осамена :(
   
  На mima83 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ohoho

  ohoho Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  100
  Јас имам вистински пријател уште од најрано детство до ден денешен и искрено на сите им посакувам да имаат вакво пријателство како моето
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.