Отец Партениј и монасите во Бигорски

Дискусија во 'Религија' започната од betiboo, 25 февруари 2015.

 1. betiboo

  betiboo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2012
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  60
  Ја отворив темава за тоа што бев еднаш во манастирот Бигорски и разговарав со отецот ми остави убав впечаток, како и монасите посебно нивното смирение кое се гледа на нивните лица.Што мислите вие? Ако сте биле, какви искуства имате, слободно споделете.
   
  Последна измена од модератор: 25 февруари 2015