1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Откажување од средно училиште

Дискусија во 'Канта' започната од avvocato, 16 август 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. avvocato

  avvocato Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Девојки што мислите за откажување од средно школо? Сега ќе бидам четврта година но веќе ми се станува досадно идењево у школо
   
 2. Megann18

  Megann18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3.176
  Пол:
  Женски
  Издржи уште една година:)
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 3. RainbowButterfly

  RainbowButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Издржи, ова е само подготовка. :| Stay strong! :muscle:
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 4. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  5.194
  Допаѓања:
  21.388
  И? Што ќе правиш ако се откажеш?
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Starlič

  Starlič Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.604
  Допаѓања:
  9.285
  Пол:
  Женски
  Не биди проста... Заврши уште една година. После работа нема да можеш да најдеш. Зошто утре некој да те понижува. Не знаеш што те чека. Барем да имаш свој денар во џебот. Снаа ми е исто без средно школо, заврши прва и во втора се омажи. Сега работа не може да најде и работи во конфекција.
   
  На buba4e89, La.loca, Peperutce1115 и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.507
  Допаѓања:
  72.290
  Пол:
  Женски
  Не можеме сите од сенешто да се откажеме кога ќе стане досадно. Некои работи си бараат да стегнеш заби и да си тераш дисциплина, тоа што мора, мора. За твое добро е да учиш, за твоја иднина станува збор, па ако ти е сеедно... Твое си е. Ама за толку малку да се откажеш, после ќе ти биде криво.
   
  На piksooki, RainbowButterfly, La.loca и 6 други им се допаѓа ова.
 7. avvocato

  avvocato Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Сакам у Италија вонредно да го завршам средното после да идам на приватен факултет
   
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.255
  Пол:
  Женски
  Ова е доказ дека не секој е за средно школо, не па за факултет ама на крај пак на сите им даваат дипломи. :)
  Не го сфаќај лично, само ми изгледа бесмислено, на некој да му здосади одење во школо и ради тоа да сака да прекине да оди и да го откаже школото. :^)
  Немаш ли желба за напредок, плус 4та најбрзо проаѓа, после април не ни учите нешто. А и штета е да ја пропуштиш матурата, цел живот се памти тоа.
  Мислиш интересно и мене ми беше 4години да идам? Имаше денови кога не ми се стануваше од кревет, не па да одам. Ама одев, дека средното е само почетно ниво за тоа кај ќе се насочиш во иднина, бар јас така гледам на тоа.
  Не би ти препорачала да се откажеш, со вонредно нема да имаш државна матура положено, а ако немаш државна матура на 80% од факултетите немаш шанса да аплицираш воопшто.
  Крај краева дека вака ги молиме и убедуваме сите во општеството да одат во школо, а тие немаат ни желба, ни ништо, после се чудиме зошто пола кадар се неписмени.
  Сепак, се надевам дека ова е тема од некој на кој му е досадно летово или пак каприц на тинејџер и дека ќе ти помине.
  Иначе е бесмислено од мој аспект ако си здрав, прав, да откажуваш школо само зошто ти било досадно да одиш таму...
   
  На Feminka22, buba4e89, cresa-jagoda и 8 други им се допаѓа ова.
 9. avvocato

  avvocato Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  ^^ кога моите не сакаат во приватно школо јас можам и да не одам во државно па после ќе размислат што направиле
   
 10. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  13.155
  Допаѓања:
  108.437
  Пол:
  Женски
  Средното е задолжително.Мора да се заврши.
  Нема ништо досадно во тоа да се стекнуваш со знаење кое ќе ти овозможи да се вработиш.
   
  На Feminka22 и Peperutce1115 им се допаѓа ова.
 11. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.179
  Пол:
  Женски
  Жал ми е за твоите родители.
   
  На S_997, Feminka22, buba4e89 и 6 други им се допаѓа ова.
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.255
  Пол:
  Женски
  Епа не оди, не им правиш лошо на нив, туку на себе. :) Какви каприци, приватно школо, приватен факултет..
  Бог да чува. (facepalm)
   
  На buba4e89, piksooki, cresa-jagoda и 9 други им се допаѓа ова.
 13. avvocato

  avvocato Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Јас сакам у приватно школо да идам
   
 14. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  13.155
  Допаѓања:
  108.437
  Пол:
  Женски
  А,што им фали на државните?
  И ако вака се досадуваш,џабе твоите да плаќаат пари за приватно.
  Кај и да си,мора да учиш.
   
  На buba4e89, cresa-jagoda, MysteriousQueen и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.255
  Пол:
  Женски
  Кутрите родители може немаат доволно пари, а @avvocato ги напнува да го запишат таму. Свесен ли си колку е година да плаќаш таму и не секој родител има можност да запише дете таму.
  А и немаме шуга ние што завршивме во државни училишта, не се грижи, сосем нормални сме.
   
  На Feminka22, cresa-jagoda, MrenaRiba и 7 други им се допаѓа ова.
 16. avvocato

  avvocato Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Зашто кога имаат пари да не одам у приватно сите другари/ки се во приватни училишта, на сите пратеници децата се приватни школи а јас во државно ко избак
   
 17. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  13.155
  Допаѓања:
  108.437
  Пол:
  Женски
  Убаво ти кажа @Dream-Girl,ние што завршивме државно,арни сме,ништо не ни фали.
  Тоа што другарите ти се во приватни школи,не значи дека мораш и ти.Со нив можеш и надвор од школо да се гледаш.
  Јас познавам деца на политичари и бизнисмени кои учеа во државно средно и покрај тоа што нивните родители се богати.
  Кај и да си,не смееш да се препушташ на досадата.Мора да се загрее столот и да се заврши.
   
  На buba4e89, cresa-jagoda, La.loca и 2 други им се допаѓа ова.
 18. avvocato

  avvocato Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Не ме разбираш кога можам зошто да не искористам бенефит од тоа, не реков дека нема учам напротив сакам да бидам позната Правничка
   
 19. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.179
  Пол:
  Женски
  Делуваш како распрдено (sorry на израз) тинејџерче што незнае што сака во животот, па уште и родителите ги правиш виновни што не сакале да ти плаќаат приватно школо |(
  А на почетокот велиш досадно ми е школото, ќе се откажам. Мислиш во приватно е многу поинтересно? На факултет пак цветаат ружи... :headbang:
   
  На S_997, buba4e89, piksooki и 10 други им се допаѓа ова.
 20. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  13.155
  Допаѓања:
  108.437
  Пол:
  Женски
  Ги гледаш професорите на Правен-Јустинијан?
  Повеќето од нив имаат завршено државно средно и државен факултет,па се многу познати.
  Нема да имаш јак бенефит од приватно образование јер на некои факултети тука,а и во странство повеќе се ценат државните училишта.
   
  На Feminka22, buba4e89, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.