Оток

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од AnimeHQ, 18 април 2012.

 1. AnimeHQ

  AnimeHQ Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  245
  Незнам каде да го вметнам прашањето, а нити како да формулирам насловот на темата, бидејки по ова питање јако сум збунета - па не замерувајте.
  се извинувам ако сум Оф топик.

  Имено, кој е мој проблем.
  Значи вака, пред некој месец бев во Скопје на болница, лежев во Државна околу 3 недели, од мојот град, јас каде што живеам ме однесоа во Скопје полумртва, али после на сите испитувања, резултати се беше Ок, по 2-3 пати ги повторувавме резултатите немој да има некаква грешка. Па и Проф.Д-р. не знаеше што да каже.

  То помина, но после 1 месец кога отидов да си земам Документите што ми останаа во болница повторно ми провериа, притисок, екг ми направија и сл. и во еден момент Докторката ме фате за нога и ме стискаше рече - ти девојче имаш внатрешни отоци, ова сето ти се отоци, пушти го малку срцето немој да се стегаш. Од нервоза се поправуваш, неможеш да ослабеш.

  И од тогаш мислам често на ова, слушнал некој за „внатрешни отоци“? - да ми објасни подетално, или сличен некој ваков проблем.

  И навистина, бев на диета скоро 1 год, под трог режим , трчев, вежбав и еднај скинав некое кило. А сакам да ослабнам најмалку 20 кг. Стегната сум , не се познава дека имам толку кг вишок, ама сакам да си подзаслабнам малку.

  Да го земеме во обзир што и постојано сум во движенје, работење на физичка работа , на нива и сл. |( а ме симнувам ни грам, веке спротивно.
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  5.144

  20кг како што велиш не се баш малку за ослабнување. Претпоставувам дека од строга диета си направила хаос во организмот. А после сите испитувања како што велиш и докторите не знаеле што да ти кажат :x па изговор внатрешни отоци - глупост.
  За диети и начин на исхрана си имаш цели теми да си прочиташ на форумот. Не е финта само во физичката активност туку и начин на исхрана, што и како внесуваш во организмот...Пробај УН диета или броење на калории