1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оток

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од AnimeHQ, 18 април 2012.

  1. AnimeHQ

    AnimeHQ Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    246
    Незнам каде да го вметнам прашањето, а нити како да формулирам насловот на темата, бидејки по ова питање јако сум збунета - па не замерувајте.
    се извинувам ако сум Оф топик.

    Имено, кој е мој проблем.
    Значи вака, пред некој месец бев во Скопје на болница, лежев во Државна околу 3 недели, од мојот град, јас каде што живеам ме однесоа во Скопје полумртва, али после на сите испитувања, резултати се беше Ок, по 2-3 пати ги повторувавме резултатите немој да има некаква грешка. Па и Проф.Д-р. не знаеше што да каже.

    То помина, но после 1 месец кога отидов да си земам Документите што ми останаа во болница повторно ми провериа, притисок, екг ми направија и сл. и во еден момент Докторката ме фате за нога и ме стискаше рече - ти девојче имаш внатрешни отоци, ова сето ти се отоци, пушти го малку срцето немој да се стегаш. Од нервоза се поправуваш, неможеш да ослабеш.

    И од тогаш мислам често на ова, слушнал некој за „внатрешни отоци“? - да ми објасни подетално, или сличен некој ваков проблем.

    И навистина, бев на диета скоро 1 год, под трог режим , трчев, вежбав и еднај скинав некое кило. А сакам да ослабнам најмалку 20 кг. Стегната сум , не се познава дека имам толку кг вишок, ама сакам да си подзаслабнам малку.

    Да го земеме во обзир што и постојано сум во движенје, работење на физичка работа , на нива и сл. |( а ме симнувам ни грам, веке спротивно.
     
  2. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    20кг како што велиш не се баш малку за ослабнување. Претпоставувам дека од строга диета си направила хаос во организмот. А после сите испитувања како што велиш и докторите не знаеле што да ти кажат :x па изговор внатрешни отоци - глупост.
    За диети и начин на исхрана си имаш цели теми да си прочиташ на форумот. Не е финта само во физичката активност туку и начин на исхрана, што и како внесуваш во организмот...Пробај УН диета или броење на калории