1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Отстранување на восокот по депилација

Дискусија во 'Тело' започната од sm1zla, 3 јули 2012.

 1. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  Ако има дупла тема одма клуч :)
  Инаку барав ваква тема ама не најдов..

  Значи вака де депилирав на нозете и сега на нозете иам восок. ;( Па како да го отстранам восокот од нозете?? :sweat:
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  19.323
  Допаѓања:
  166.922
  Пол:
  Женски
  Како да го отстранам восок?

  Можеше да прашаш во темите за депилација. Инаку, восокот се отстранува со масло - какво имаш, маслиново, бадемово, бебешко... натопи памукче, газа или слично и помини по восокот, би требало да излезе.
   
  На sm1zla му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  Како да го отстранам восок?

  Охх Annath мислам камен од срцето ми падна.. :) инаку ке пробам па ке пишам.. ФАЛА МНОГУ :*
   
 4. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.784
  Допаѓања:
  4.836
  Пол:
  Женски
  Како да го отстранам восок?

  Вококот се отстранува со какво било масло.Јас го отстранувам со масло за јадење :lol:
  такво имав во моментот де :lol: :$ :rofl:
  Го натопив на влажно марамче и толку :D
   
 5. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  145
  Како да го отстранам восок?

  Восокот се отстранува и со топла вода :)
   
 6. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Како да го отстранам восок?

  Најбрзо и најлесно отстранување на восокот е со масло за јадење, ќе натопиш некое шамивче и ќе помонеш на местото брзо и лесно ќе го отстраниш восокот
   
 7. v.i.e

  v.i.e Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  Натопи памукче и на него стави маслиново масло и избришај се со него ;)
   
 8. Lining

  Lining Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  184
  Или се туширам и влажни марамчиња и шибај. :D
   
 9. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Најлесно восокот се отстранува со масло, било какво, бебешко, бадемово, маслиново, масло за јадење. Може и со топла вода, но после може црвенило да има на местото каде бил восокот, така да со масло си е најдобро.
   
 10. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  1.169
  Од ова за готвење?
   
 11. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  144
  масло какво сакаш а и топла вода можи :D
   
 12. goddess1337

  goddess1337 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2014
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Женски
  секогаш го отстранувам со масло :)
   
 13. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.040
  Го отстранувам со парафин, со еден потег се отстранува така.
  Инаку може со било какво масло, нанесете на памукче или марамица и лесно се чисти.
   
 14. zoricamkd

  zoricamkd Активен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  ле лееее зар се вракате од депилација со не-изваден восок од било кое место што сте го депилирале OMG....значи тоа е не-професионално работење.....
   
 15. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.648
  Пол:
  Женски
  Со масло на Бекутан, а потоа туширање.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.