1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Очекувања и планови во Новата година

Дискусија во 'Слободно време' започната од Snow-Queen, 2 јануари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Се спремавме за НГ,....ја дочекавме,.....еве ја почна да тече Новата Година....,но кои се вашите очекувања и планови во неа?

  Покрај оноа стандарднотот,радост,љубов,здравје,среќни мигови со семејството и дечко ми.....
  Во 2012 очекувам, лесен тек на факултет и мнооооогу одлични настапи резултати,напредок во спортската кариера, и Олимпијада Лондон 2012.
   
 2. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Јас планирам да му се приближам некако и да му кажам дека ми се допаѓа, ако тој не го направи тоа пред мене :)
   
 3. Brojce

  Brojce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  19
  Планирам да си ја довршам стихозбирката фино лепо да си ја издадам за некој месец а планирам и да ослабнам едно 8-9 кила до лето :D
  Очекувањата се сосема подруги..
  Очекувам многу работи.Сакам годинава да ми биде подобра , посреќна од минатата.Очекувам да се средат работите да си дојдат на место и да си немам виќе проблеми со некои личности,другото ќе си дојде само :) Сега за сега само тоа , ќе се трудам да си ги реализирам и оние ситници се да си биде на место :)
   
 4. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.424
  Допаѓања:
  4.987
  :!:
  Очекувам да испадне дека Маите биле во право, па да дојде крај на светот. :devil:

  ....Ама тоа е при крај, така што претходно планирам да дипломирам, па и работа здравје. 8)
  И да си најдам дечко-не шо годе, туку асален некој, eптен како за мене. :angel:
   
 5. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  Да добијам две здрави и живи бебушки :l: :l: :l: :l: :l:
   
  На Barbie07 и Nicegirl1221 им се допаѓа ова.
 6. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.886
  Допаѓања:
  4.891
  Пол:
  Женски
  Сакам само здравје.А се другото ќе си дојде по себе.
  Добро ајде ќе си почнам вака прво очекувам да продолжам да глумам и во наредните претстави што ќе се спремаат во Аматерскиов театар.А планирам да си ги поправам оценките,па дај Боже на крај година да си поминам со сите 5 :D
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Што очекувања имате и планови за 2015?
   
 8. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Јас за 2015-та година имам очекувања и планови како,впрочем и секоја година,да напредувам во себеспознанието лека полека,но сигурно напред и само напред за да постепено си го средам животот и мојата емотивна состојба!Да бидам економски и емотивно независна!И да имам добро здравје!:)
   
 9. LoveIsAllAround

  LoveIsAllAround Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  324
  Допаѓања:
  109
  Во оваа нова 2015-та имам очекувања успешно да ја поминам државната матура со оценки кои што ке ми помогнат успешно да се запишам на факултет,што впочем е и мојот најголем сон.Очекувам дека добро ке се снајдам на факултет после уписите и дека добро ке ми тргне годината.Очекувам да станам посамостојна и што е најважно да станам постабилна на емотивен план,и секако како и секоја година очекувам да имам добро здравје и многу многу среќа и успеси на различни полиња од животот.
  А плановите за 2015-та година се следниве:Да си пронајдам стан во кој што ке можам да престојувам за време на студирањето со прифатлива цена,планирам да променам фризура и начин на облекување т.е да почнам од почеток - да се отселам од ова место каде што сега живееам и да продолжам со нови луге и нови пријателства.
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Jaс очекувам да се вратам во форма со kg
   
 11. Sfera

  Sfera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  2.416
  Очекувам да магистрирам (ако конечно се свестам дека треба малку да се ангажирам околу тоа, најверојатно Дедо Мраз нема да ми пушти низ оџак изработена магистерската теза)(facepalm)
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.192
  Пол:
  Женски
  Очекувам и се надевам мајка ми да се пензионира па да има кој да ми ја чува малата, потоа очекувам се да помине во ред со доградбата на зградава и да си изреновираме дома баш онака како што треба.
  Планирам да си најдам работа во струка за од септември, а малата ако не ми ја чува мајка ми, тогаш планирам градинка.
  Сега за сега ова се тие "груби" планови на кои се надевам дека ќе се остварат :)
   
 13. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.325
  Da se vrati cenata na naftata na $113bb, pa da si najdam top rabota.
  Se izvinuvam na onie koj mojata zelba silno ke gi pogodi.
   
 14. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.967
  Пол:
  Женски
  Дека и оваа година здравјето ќе ме служи.
  А за другото, како навее ветрот.

  А да, се надевам на самостојност и бистар ум...
  но само со првово би била задоволна.

  Не сум по големите очекувања, ретко носат нешто ... големо.
   
  Последна измена: 10 декември 2014
  На Lella и senza.parole им се допаѓа ова.
 15. Nicegirl1221

  Nicegirl1221 Нов член

  Се зачлени на:
  10 декември 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Daj boze <3
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Машки
  Стабилна работа на долгорочно, или да продолжи моменталнава, но во појако темпо.
  Убав (и заслужен) одмор на лето, по можност во земја со ориентален стил.
  Полирање на ситниците што се’ уште ми предизвикуваат психички немир.
  И, здравје, можда и нова љубов... Мина извесно време од последната, во меѓувреме се’ што се појави беше несериозно и базирано на авантура, па затоа баш би било убаво да се појави некоја нова, кога најмалку ќе очекувам, и да ми го преврти светот за 1080 степени... така барем било досега. Yeah... I'd like that... :lol:
   
  Последна измена: 10 декември 2014
  На Barbie20 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.972
  Да се омажам во Америка.
  :rofl::rofl::rofl:

  Шала на страна, планирам сега во првите две-три месеци мала прошетка низ Европа, здравје да ми дадат виза летото повторно ќе одам преку барата... Очекувам таму да прошетам и планирам да останам што е можно повеќе. Дури и би продолжила виза ако можам, што подолго тоа подобро. Не се брзам со дипломирање, немам досега паднато на испит и да завлечкам некој предмет нема да биде воопшто страшно. Па здравје понатаму, мада што ако сакам да одам на магистерски во странство ќе мора да имам една геп година измеѓу.. сигурно ќе подработувам нешто.

  А да, сакам да положам за возачка во 2015. Нема смисла веќе вака...8)

  п.с. @Snow-Queen баш помислив дека си ослабена на сликата кај што го паткаш синчето. Не се оптеретувај многу многу. :D
   
  На ozbilnazena, Snow-Queen, Hipster и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  10.722
  Пол:
  Женски
  Од 2015 очекувам стабилна работа по струка, нова љубов и многу здравје.
  Емотивна стабилност, наивност, смиреност и трпение се работи кои долго време успевам да ги средам и контролирам, но тешко ми оди, па се надевам дека 2015 ќе ја започнам како поцврста и постабилна личност и нема да ги правам истите грешки.
  Како и секоја година, така и во нареднава очекувам некое кило плус и добивање идеална тежина. :D

  Кога сме кај плановите, би сакала работно место во друг град и самостоен живот. И на тоа работам веќе подолго време, па очекувам во текот на 2015 година да се реализира овој план и конечно да ми се исполни оваа желба.

  Најважно од се` ми е здравјето и среќата на моите. Се надевам дека преку цела година ќе бидат здрави, живи, насмеани и горди на своите деца.
   
  Последна измена: 10 декември 2014
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  1.754
  Пол:
  Женски
  Па очекувања немам некој големи. Можам само да се надевам дека цела фамилија ќе преземе иницијатива да сме барем на една иста адреса, ако не за друго. Планови, па имам многу. Најпрво планирам да си ги поправам оценките, да почнам да собирам пари, мислам дека татко ми планира да се преселиме во странство. Исто така планирам да почнам со собирање на книги. Сакам да си направам мала библиотека во собата. Планирам исто да се променам малце, и физички и психички. Планирам да ослабнам и да симнам барем едно 6-7 кила. Планирам да си ја скратам косата ептен кратко, но свесна сум дека ко чудак ќе сум гледана. И тоа ќе да е за сега :)
  Не ми се во план некој врски или некој посериозни работи, сметам дека сум уште малечка за такви работи.
   
 20. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  106.804
  Пол:
  Женски
  Ocekuvanja?Ah se nauciv da nemam ocekuvanja.Samo zelbi.Ne sakam koga preterano se nadevam.Samo vo toj slucaj dokolku ne mi se ispolni nema da sum premnogu razocarana..Sepak sakam zdravje za maz mi i nasite familii..Za sebe si se razbira.i da uspeam da go donosam bebencevo..Se drugo zatoa potoa.