Форумџика на годината 2020

ПИРСИНГ И ТЕТОВАЖИ (за или против)

Дискусија во 'Канта' започната од strelecF, 29 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. strelecF

  strelecF Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  13
  мислам дека ваква тема нема, или можеби има а јас немам видено, но како и да е ете пишете дали сакате пирсеви и тетоважи,кој дел од вашето тело ви е најомилен за вакво нешто и слично.

  Меѓутоа темава ја правам за да ми дадете борјче или адреса од некое пирсинг студио што се наоѓа во Скопје или Тетово.Сакам да се пирсам на стомакот па ме интересира каде може да го направам тоа,дали некој има искуство од тие работи,дали боли,колку чини итн.
  фала ви од напред и ве молам пишетеееееееее :* :*
   
 2. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  433
  Пол:
  Женски
  пирсинг-не во никој слуЧај, тетоваза мозе ми се допага, особено на половините бас секси изгледа :lol:
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.194
  Допаѓања:
  49.463
  Пол:
  Женски
  Има теми и за пирсинг и за тетоважи, те замолувам да побараш прво, а не само да отвораш дупли теми.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.