ПМФ-Хемиски институт

Дискусија во 'Образование' започната од cancer993, 26 април 2013.

 1. cancer993

  cancer993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2013
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  ајде хемичари пишувајте да видам дали ве има :D
  OСОБЕНО ЗА АНАЛИТИЧКА БИОХЕМИЈА......
   
 2. cancer993

  cancer993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2013
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
 3. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  4.695
  Пол:
  Женски
  Би сакала да заживее темава...
   
 4. Jane.Birkin

  Jane.Birkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  1.783
  Пол:
  Женски
  Да се соберат сите што студираат хемија ќе нема на темава цели две страници:D Инаку јас студирам биологија ама и долу имам хемија на институтот:)
   
 5. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  4.695
  Пол:
  Женски
  Хахахаха, во право си, инаку добредојдена си и овде, ете имаш некаква врска со институтот ;)
   
  На Jane.Birkin му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pretty girl32

  Pretty girl32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  1.078
  Пол:
  Женски
  Некој запишан на аналитичка биохемија?
   
  На Cinnamon Bun му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  4.695
  Пол:
  Женски
  Слабо слабо аналитичка и ја тоа барам ама ко што гледам нема хахаххаа
   
 8. Pretty girl32

  Pretty girl32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  1.078
  Пол:
  Женски
  Изгледа дека таму и слабо се запишуваат не може никој да се најде
   
 9. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  4.695
  Пол:
  Женски
  Хахахаха ако, ќе си бидеме двајца без тројца
   
 10. idktbh

  idktbh Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  395
  Пол:
  Женски
  Дечки има некој овде на аналитичка биохемија?
   
 11. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.848
  Допаѓања:
  12.305
  Пол:
  Женски
  :hai:
   
  На idktbh и fana им се допаѓа ова.
 12. redhead

  redhead Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  222
  Јас ама завршив одамна:D
   
  На idktbh му/ѝ се допаѓа ова.
 13. idktbh

  idktbh Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  395
  Пол:
  Женски
  Може да ми кажете нешто повеќе околу предавањата, предметите, дали сте многу студенти итн? Се мислам меѓу ова и Технолошки:)
   
 14. redhead

  redhead Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  222
  Јас кога студирав беше многу убаво, околу 30тина бевме поделени во 2 групи за вежби, интересни предмети на пмф, медицински и фармација(мислам дека не е повеќе така). Колку што имам видено на тв дека имаат проблем со наставниот кадар, навистина не знам како е сега.
   
  На idktbh му/ѝ се допаѓа ова.
 15. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  700
  Пол:
  Женски
  Дали некој ги има учебниците по хемија за средно гимназиско образование во pdf? Нели порано ги имаше на е-учебници, но пред некоја година ги тргнаа.
   
 16. sanana

  sanana Нов член

  Се зачлени на:
  9 септември 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали ќе може да ми објасни како оди полагањето на аналитичка биохемија? Може да се положи со колоквиум или мора на испит,по колку колоквиуми има?
   
 17. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.848
  Допаѓања:
  12.305
  Пол:
  Женски
  За сите предмети те интересира или конкретно некој?
  Се полага на колоквиуми, 2 или 3 зависно од предметот, и исто така зависно од предметот може да треба да се полага лабораториски испит.
   
 18. Lifelive

  Lifelive Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2019
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  475
  Пол:
  Женски
  Има некој на наставна?