1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пабло Неруда

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Tanjamm, 13 октомври 2015.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.059
  Допаѓања:
  11.195
  Пабло Неруда е чилеански поет, нобеловец. Јас ја читав неговата поезија и сум воодушевена од тоа како пушува за љубовта, за жените, за Чиле. Дали сте го читале и дали ви се допаѓа?
   
 2. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.991
  Допаѓања:
  4.800
  Пол:
  Женски
  Одамна беше но, впечатоците се помнат, одличен е.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.