babylove овошни кашички

Пази во кого ќе се заљубиш Iдел

Дискусија во 'Канта' започната од Ivu4, 26 декември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
  Можеби има ваква тема.. :$ :?:
  Еве овде да пишуваме приказна ајде откријте го вашиот талент :D еве јас почнав да пишувам има повеќе дела сега ќе го ставам првиот ако ви се допадне ќе ги ставам и другите читајте,кажете и критикувајте :$

  Пази во кого ќе се заљубиш Iдел


  Знам дека не сум совршена,никој не е совршен..И таа што е до тебе..
  Но зошто ја избра неа не мене? Понекогаш главата ми беше претрупана со прашања..Дали јас бев како оние девојки кои патат заради саканиот?
  Секогаш кога и да те сретнев во град мораше да бидеш со неа..Што има таа што јас немам? Навистина љубовта била болна.....
  Веќе 2 дена не бев излегла од дома седев дома,а надвор се случиле многу работи кои би ме интересирале....
  -Јована ова ќе те интересира.(се обрати другарка ми Нина)
  -Што е кажувај?
  -Сред град се скараа овие..
  -Штоооооооо!?Значи.....Зошто?!
  -Флертувала со други,тој се налути да видеш каква кавга испушти....
  -Е бравос сега ме расположи,зошто не искочив?...
  -Хеххе,тој сега седи сам на клупата оди оди оди....
  -Мислиш?!
  -Секако му треба утеха...
  Кренав,да тој седеше на клупата сам и тажен некако неможев да кренам но нозете сами одеа...
  -Здраво може?(реков со тивок глас)
  -Седни!-рече тој.
  -Како си?(прашав)
  -Како може да бидам гледаш,ти?
  -Добра!
  -Цел град зборува за нас нели?!(рече со тажен глас)
  -Да...(несакав да го разочарам,но морав да кажам)Ја сакаше ли многу?
  -Ја сакав многу,но сега ја мразам многу.Зад грб што не ми правела?!
  -Такви се некои девојки немаат душа,не се нервирај знај дека секогаш има некој што многу мисли на тебе!
  -Мислиш....?!
  -Сигурна сум...
  -Јована тииии....?!
  Истрчав знаев што ќе ми каже,бев засрамена и исплашена...
  Дојде ноќ легнав во мојот кревет и на мобилниот ми дојде порака мислев дека е некоја од другарките не брзав да ја прочитам,но нешто ме копкаше да ја отворам....
  Ја отворив и останав без здив!!

  ,,Здраво Јована се надевам не пречам и не сум те разбудил сакав да ти се заблагодарам ми ги отвори очите и ми даде надеж која ми беше најпотребна навистина сум бил слеп а покрај мене сум имал прекрасна девојка...Јована извини ако сакаш јас сум спремен повторно да се заљубам``...

  Дали ова го прави само да ја заборави?....

  Па,како ви се допага имам многу грешки во текстот,но не замерувајте :) :$
   
 2. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.790
 3. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
  Ок ќе го ставам таму ;) :) :$
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.