1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пакување/декорација на подароци

Дискусија во 'Слободно време' започната од Snow-Queen, 10 јануари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  Според мене виткањето подарок ми е значајно, и секогаш сакам да е убаво. Бидејќи според мене,првиот впечаток е тоа како е украсен подарокот.
  Колку вие обрнувате внимание на овој детал (имате ли слика од некој убав подарок што сте го подариле или добиле)
  Еве неколку убави идеи:
   

  Прикачени фајлови:

  • 16.jpg
   16.jpg
   Големина на фајлот:
   33,3 KB
   Прегледи:
   1.169
  • 19.jpg
   19.jpg
   Големина на фајлот:
   59,5 KB
   Прегледи:
   1.166
  • 40.jpg
   40.jpg
   Големина на фајлот:
   304,4 KB
   Прегледи:
   1.166
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  634
  не дека јас сум ги завиткала овие но многу се интересно завиткани ги најдов на инатернет :)
   

  Прикачени фајлови:

  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.770
  Најчесто сама ги виткам подароците. Многу сакам кога онака мераклиски сама ги украсам, дотерам. :) Разочарана сум од некои цвеќари во кои сум била (постојано им фалат некои бои од хартиите, ситни украси, или се набиени цените), понекогаш сум се враќала дома да го превиткам подарокот. |(

  Не ми е битно како ќе ми се даде подарокот, се` додека е од срце, иако самата декорација кажува дека личноста сакала ете повеќе да се потруди. :)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.919
  Пол:
  Женски
  И јас сама виткам подароци, и кога одам на гости онака само, виткам кафиња бонбониери...се!

  Еве овие последно ги виткав за на гости кога одев :lol:

  Не се нешто посебно, али јас многу сакам кога сама сум завиткала, отколку трчај насекое во цвеќара, и таму веке скоро секоја исто витка, ептен ми се здосадени.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. TheGirlNextDoor

  TheGirlNextDoor Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  81
  за тоа дека стално им фали некоја адекватна боја за завиткување ... немам коментар ... меѓутоа јас во мојот град (Бт) го пронајдов местото за прекрасни завиткани подароци по пристапни цени (да не речам евтино) аконекој го интересира нека пиши ЛП да не испадни сеа дека реклами прам по форумов хд :D
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 01.jpg
   01.jpg
   Големина на фајлот:
   326,3 KB
   Прегледи:
   985
  • 30.jpg
   30.jpg
   Големина на фајлот:
   77,8 KB
   Прегледи:
   984
  • 47.JPG
   47.JPG
   Големина на фајлот:
   71,9 KB
   Прегледи:
   983
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  11.919
  Допаѓања:
  104.145
  Јас преферирам декориран подарок-наместо со украсно ќесе.Кога имам хартија си декорирам сама,а ако не си носам во цвеќара.Секако зависи од времето,меѓутоа многу сакам да подарувам и сакам подареното да е убаво завиткано.
  А и некако во последно време,слабо гледам такви подароци,убаво завиткани.Најлесно е кога ќе се купи украсна ќеса.Конкретно за веридбата ,не добив ниту еден подарок завиткан.Или луѓето немаат пари или навика :^)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda, Milobebence и mims-89 им се допаѓа ова.
 8. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
 9. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  542
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
 11. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  1.394
  Пол:
  Женски
  Како да спакувам книга..за поклон ми е онака , не за роденден..Глупаво ми е така да ја дадам , да ја спакувам некако по обично ако може идеи :)
   
 12. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.034
  само со машна заврзи ја како подарок. Одозгора машната можеш да ја украсиш со некое цвеќе
  На вакво пакување мислев , со додаток цвет
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  4.845
  Пол:
  Женски
  ^
  Врзија со панделка како што веќе ти кажале,или пак најобично стави ја во тобичка и готово спремна си :D :rofl: :rofl:
   
 14. aways

  aways Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  654
  Каде во Скопје да ми спакуваат подарок за најдобара другарка, роденден и е во вторник...помош !
   
 15. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  11.919
  Допаѓања:
  104.145
  Општи прашања

  Препорачајте ми цвеќара каде необично завиткуваат поклони за бебенца.Да не биде секојдневно де :angel:
   
 16. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  4.157
  Пол:
  Женски
  Интересни идеи :clap:
  Јас најчесто им ги давам подароците во цвеќара да ми ги завиткаат, но понекогаш и сама ги виткам
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 31.jpg
   31.jpg
   Големина на фајлот:
   49,9 KB
   Прегледи:
   216
  • 35.jpg
   35.jpg
   Големина на фајлот:
   51,2 KB
   Прегледи:
   216
  • 36.jpg
   36.jpg
   Големина на фајлот:
   49,8 KB
   Прегледи:
   215
 18. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.089
  Допаѓања:
  141.206
  Јас обожавам кога поклонот е убаво завиткан, и кога носам на некој преферирам да е убаво украсен, обично носам во една цвеќара во нашиот град од кој сум посебно задоволна , мене многу не ме бидува за вакви работи :$ , а мерак ми е кога покллонот е стокмен .

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Во вакви купии ставам пари..
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda и duffi им се допаѓа ова.
 20. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.964
  Допаѓања:
  5.486
  поубаво изглед завиткано...се посветило внимание
  јас си ги виткам сама подароците е кога сум набрзинка нешто во украсна ќеса ги давам или во цвеќара ми ги увиткуваат
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.