1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Палента

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Dala, 9 ноември 2012.

 1. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Дали сакате палента?Дали ја јадете,или неможете да ја замислите?
   
 2. catsruletheworld3

  catsruletheworld3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  27
  сакам палента :) вчера јадев за вечера, со сиренце хехе :)
   
  На Dala му/ѝ се допаѓа ова.
 3. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  13.815
  Пол:
  Женски
  Сакам палента,убаво е ... :) :) :)
   
 4. lepadama

  lepadama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  157
  Не ми се допаѓа палентата.
   
 5. Inna5

  Inna5 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  625
  Oдамна не сум јадела,инаку вкусна е :)
   
 6. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.896
  ја обожавам посебно изладена со сирење и јогурт :)
   
 7. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  225
  Дома сите обожаваме палента. Ја правам секогаш со млеко само, потоа и додавам или сиренце или пак неколку зденки внатре. Некогаш и варено и испасирано јајце.
   
 8. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.401
  Ја обожавам и редовно ја јадам дома секогаш имам палента мажотми не ја јаде но јас и моето кученце ептен си ја сакаме
   
 9. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Да,ја јадам.Супер е :)
   
 10. mac22

  mac22 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  14
  ja obozavam palentata
   
 11. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  362
  Пол:
  Женски
  Нешто што многу мразев како дете, но го јадев за да не ја разочарам баба ми која ме хранеше...
   
 12. koki22

  koki22 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  2
  za dorucek e top
   
 13. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.213
  Допаѓања:
  41.779
  Секогаш кога многу ми се јаде, а не сакам да го оптоварувам желудникот, за вечера спремам палента.

  Ја правам со многу млеко и путер, и додека прави пуф пуф во тенџерчето, и додавам рендано сирење, за да се стопи.
  После ја претурам во калапчиња како за пудинг, или обични длабоки чинии, малку кечап/сос одозгора, чаша јогурт, и супер ми е.
   
 14. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Обожавам палента, посебно со сиренце... :mm:
   
 15. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.535
  Не е лоша палентата многу сакам и добра е за здравјето :up:
   
 16. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.902
  Допаѓања:
  79.508
  Пол:
  Женски
  Не сум пробала палента до сега, од проста причина што не ми е убава на око некако, а за да вкусам нешто, прво треба да ми биде убаво и за гледање. :D
  Или како што љубам да кажам - не ми е симпатична. :lol: :tmi:
  Дома слабо ја јадеме, татко ми некогаш купува од стрв, ама никогаш не се случило ете, да речеме, мајка ми да спреми палента за ручек/вечера.
  Можеби некогаш ќе се прелажам да пробам, ама познавајќи се - којзнае. :D
   
  На Ordinary му/ѝ се допаѓа ова.
 17. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  Ја обожувам со сирење и јогурт :D :D :D
   
 18. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Мммм,што убава е со сирење и јогурт,мммм :D
   
 19. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.969
  Допаѓања:
  16.445
  Пол:
  Женски
  сакам палента со кисело млекце :inlove:
   
 20. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.072
  Палента со кашкавал:Ја ставам палентата во тањир и ставам кашкавал па пак палента и кога ке се растопи кашкавалот мх мх мх за мерак