1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Панталони или фустан?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од angel92, 24 март 2012.

 1. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.361
  Допаѓања:
  2.191
  Рандом прашање ама...

  Дали има женски кои повеќе сакаат да излегуваат по панталони одколку фустанчиња или само јас сум изрод? :)
   
  На mihaela55555 и La.Reina.Del.Sur им се допаѓа ова.
 2. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Општи прашања


  Nope, you are not alone :D
  И јас повеќе преферирам по некои фенси панталончиња него ли фустанче.
   
 3. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  605
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Не си, не, еве и јас ти се приклучувам во групата ,,Панталони повеке од фустанче,, ;)
   
  На nesa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.640
  Општи прашања

  Јас сум тука исто. :)
   
 5. Tanjich

  Tanjich Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  64
  Општи прашања

  Секако дека има...јас повеќе преферирам некои добри пантолони или фармерчиња, но знам да облечам и некое убаво фустанче :) ;)
   
 6. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Јас ! Моментално во плакарот имам само едно црно фустанче .... :D
   
 7. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  368
  Општи прашања

  ххххх јас на мои 20 години не знам до сега да имам облечено фустанче за излегување.. сукњицка пак некогаш хххххххх
   
 8. lusi17

  lusi17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Фармерки :)
   
 9. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.116
  Скоро секогаш носам панталони ... некако не удобно се чувствувам во фустан не сум навикната можеби :)
   
 10. IskraT

  IskraT Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Најчесто носам панталони, ама многу сакам да носам фустанчиња во лето :)
   
 11. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.604
  Допаѓања:
  4.369
  Пол:
  Женски
  Зимно време во панталони , летно време најчесто фустани
   
 12. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  37
  Најчесто носам панталони, но сакам да носам и фустанчиња :rofl:
   
 13. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Секако дека ми е многу поудобно во пантолони но фустанчината ми се омилени така да и двете си ги носам доста често :)
   
 14. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.793
  Допаѓања:
  52.765
  Пред две години би рекла панталони, ама сега дефинитивно фустан, и во зима и на лето. Ме ослободува бре, има простор, не ме стега, си се луфтирам :D ( имам забележано дека значително ми се намалува белото прање во текот на денот кога носам фустан или сукња, па ете, и на мојава и годи изгледа :D )
  Со право жените порано носеле само сукњи и фустани, а и убаво си прилега, убаво изгледа :)
   
 15. Lovely15

  Lovely15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  31
  Хмм... фустанче :)
   
 16. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  Јас откако застуде, поточно од септември месец немам облечено фустанче така на гола нога. А и многу ретко облекувам фустан, дали еднаш или двапати месечно и тоа секогаш на дебели хулахопки.
  Ке си причекам јас летото да си се „луфтам“ :wasntme: :D
  Инаку мене баш ме чуди како некои девојки на -20 се шеткаат со голи нозе, со газот шо им се гледа и со цицките извадени на сред зима?! :x Навистина изгледа многу невкусно.
   
 17. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  Генерално повеќе сум во панталони, практичноста нивна е заради временските услови, но попријатно ми е во сукња/фустан. Сакам да носам сукњи и кога е поладно на дебели хулахопки иако доста ретко е тоа, а сакам и туники/фустанчиња со хеланки бидејки ми е многу комотно. Но затоа непрактичноста се гледа на денови ветровити како денешниве кога сукња не е препорачливо да се носи :D
  Летно време повеќе сум во сукњи, неможам на топлото да се препотувам во панталони и ги мразам деновите пред депилација кога мора да носиш панталони во лето :)
   
 18. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Зависи од временските услови, ама поубаво се чувствувам во сукњи и фустанчиња. Не дека во панталони не ми е удобно, едно време само тоа носев, па ми дојде преку глава. Посебно во лето неможам да се замислам во панталони.
   
 19. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Kако и другите пред мене,,зависи од времето.Си носам и фустанчиња и пантолони.И двете зависи за каква пригода се носат се удобни
   
 20. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  најчесто панталони, ама проблемот е што малку се здебелив па некои ме стегаат, така да сега повеке сум во сукњички, и фустанчиња- не се познава мешето, а лето сум најчесто во фустани и по некоја сукњичка, а знам да облечам и некои покомотни панталони