1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Папагапалскипи јапазипик(Папагалски јазик)

Дискусија во 'Форумски игри' започната од stefigirl, 6 мај 2012.

 1. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  124
  Ајде девојки малку да се насмееме и да збориме на папагалски јазик
  А за тие шо не знаат
  Сега кје им кажам

  Значи после секоја самогласка во зборот се додава П и таа самогласка
  Значи на пример Да-ДаПА Не-НеПЕ
  Пократко кажано
  А-ПА
  Е-ПЕ
  У-ПУ
  О-ПО
  И-ПИ

  Со среќа ја започнувам

  Капакопо степе драпагипи мопоипи фепемипинкипи ?
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  Опод депекапа типи тепекнапа за папагапалскипиопов јапазипик ? :D

  Ипинапакупу сопо опоглепед напа топоапа депекапа епе непедепелапа јапас супум мнопогупу допобропо ,опоупуштепенопо ,сепе спрепемапам запа напа ипизлепет .
  Мипи препестопиипи депен иписпополнепет сопо препекрапаснипи лупуѓепе напа препекрапаснопо мепестопо :)
   
  На Liebe и stefigirl им се допаѓа ова.
 3. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  124
  епепапа непезнапам опоткападепе мипи тепекнапа
  Лепелепе копоапа випидопов епедепен оподгоповопор сепе упусрепеќипив
  хапахапахапа
  Ипинапачепе типи попосапакупувапам напајдопобапар попомипин :*

  Апа капај кјепе ипидепеш апако смепеапам дапа знапам :D
   
 4. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  Фапалапа ипитипи ипимапај упубапав депен .

  Јапас ќепе оподапам на епеднопо мепестопо оподапалепечепенопо опод мопојопот грапад ,напапупуштепенопо е ,непемапа нипикопој опосвепен лупуѓепе напа свопоипитепе випиќепендипиципи ,непе епе непештопо попосебепнопо нопо непе епе тополкупу вапажнопо кападепе сипи вапажнопо епе сопо копогопо сипи .
  Апа јапас гипи опобоповопожапавапам типиепе лупуѓепенцапа сопо копоипи ќепе бипидапам депенепес ипи запатопоапа сепе нападепевапам напа препекрапасепен попомипин :)
   
  На stefigirl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  124
  хипихипи
  Фапалапа
  Нопо мепенепе ипизглепеапа непемапа дапа мипи бипидепе напајдопобапар депенов зопоштопо ипимапам мнопогупу за па упучепењепе
  Ипи апајдепе чапаопо
  Кјепе сепе допопипишупувапамепе попослепе
  Пипишипи вопо групувапа копоапа кјепе сепе врапатипиш опод ипизлепетопот ипи дапа мипи капажепеш опобапавепезнопо капакопо сипи попомипинапалапа
  Бапацупувкипи гополепемипи допо тепебепе :* :*
   
  На kate-the-great му/ѝ се допаѓа ова.
 6. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  124
  Ajде уште некој нека ни се придрижи во разговоров xD
   
 7. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Предлагам да се префрли темава во Форумски игри,па таму да си разговараме :)
   
  На stefigirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  124
  ^ Like it
   
 9. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  хахахахаххаха
  Чепестопо сопо мапајкапа мипи збопорупувапавмепе вапакапа запа дапа непе непе рапазбеперапат тапаткопо мипи ипи брапат мипи.

  Сепегапа чепестопо препед сопопгрупукопот збопорпувапамепе вапакапа апакопо непе сапакапам дапа непе рапазбеперепе :D


  А го знаете она со ре,ра,ро,ру-напред? На пример тело би било ретероло? Исто е, само кој како е навикнат :rofl:
   
 10. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  Тепамапавапа повеќе би одговарала во Форумски игри. Шкљп.
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Оууу кополкупу упубапавапа тепамапа....напавипистипинапа препекрапаснопо
  Папалгапачипињапатапа допомапа сепегапа мопожепе сапамопо дапа випи запавипидупувапаапат :D
   
 12. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  124
  Дапа мопожапат
  хипихипо
  нипиепе смепе поподобрипи опод нипив
  Ипинапачепе непе гопо знапаапам топој јапазипик сопо ре,ру ипи тапакапа напатапамупу
  Ипима непештопо дапа сепе попофапалипите?
   
 13. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.884
  Допаѓања:
  4.879
  Пол:
  Женски
  Кутрата јас.Неможам ни еден збор да напишам,да прочитам.А камо ли пак да изговорам :rofl: :rofl: :rofl: хахахахахаха :rofl: :rofl: Во секој случај забавно е :D :D :D
   
 14. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  124
  хаххаха кје се научиш пополека треба време
  прочитај го тоа шо го напишав најгоре и кје ти стане јасно
  Но сепак и овде кје ти објаснам како
  Значи после секоја самогласка ја додаваш буквата П и самогласката таа
  Па значи зборот Да кје биде-даП(и сега ја додаваш самогласкаста пред П и кје биде дапа! )
  Еве подолги зборови крема-креПЕмаПА парфем-паПАрфеПЕм тастатура-таПАстаПАтуПУраПа
  Се недавам дека ме сфати и наскоро кје ни се придружиш во оваа прекрасна дискусија
   
 15. Smart.Girl

  Smart.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Јапас гопо знампам оповопој јапазипик опоштепе оподапамнапа..Напа тепестоповипитепе сипи капажупувапамепе сопо друпугапаркипитепе напа папапапагапалскипи..
   
 16. slatkoo

  slatkoo Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  0
  Јапас депенепескапа гопо напаупучипив опод мопојапатапа друпугапаркапа... апа ипинапачепе епе мнопогупу ипинтеперепесепен.... Ипи мнопо сапакапам дапа збопорупувапам напа папагапалскипи јапазипик... :D :D
   
 17. GoodGirl99

  GoodGirl99 Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  24
  јапас гопо знапаепев опод попомапалапа. Мепенепе мепе напаупучипи друпугапаркапамипи, запаштопо јапас непе го рапазбипирапав копогапа збопорвапајапа тапакапа. Ипинапачепе мнопогупу епе ипинтеперапаснапа тепемапавапа! :)
   
 18. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.186
  Пол:
  Женски
  Ааааууу :tmi: какопапа сепа ја випдопапав темапата, открипапав америпапа :D крш :rofl: :rofl: :wasntme: знам ама сеа не ми текнува баш :D
   
 19. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  5.719
  Пол:
  Женски
  Интеперепесепен бипил опобопој јапазипик :rofl: Топочнопо, капакопо запа прв папат? :wasntme:
   
 20. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.186
  Пол:
  Женски
  Ептепапен топочнопо :D :wasntme: :?: менпе овпа мипе втопор папт :!: :emo: :D импав генперапаплна пропба :D