Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парфеми Eкономик

Дискусија во 'Парфеми' започната од ubavi4ka, 7 декември 2011.

 1. ubavi4ka

  ubavi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  8
  дали сте купувале од оние парфемчиња што ги продаваат како копија на сите марки, цената им е накај 200 ден..
  и ако некој има користено ,предлог кој е најубав ..поз
   
 2. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.215
  Допаѓања:
  3.622
  ..парфеми Eкономик....ваши искуства...:)..:P

  Сум го пробала до сеа од Економик само Кашмир - 210.
  Преубав е,јак е доста и траен.
  Еве го списокот на парфемите што ги има.
  http://www.ljeljatrade.co.rs/economic_parfemi.htm
   
 3. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  360
  ..парфеми Eкономик....ваши искуства...:)..:P

  И јас го имам 216-Gucci Rush 2.
  Убав е, мириса како оригиналот, ама ништо посебно. На пример од Орифлејм парфемите подолго ми траат од овој.
   
  На Lady in white му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ViktorijaMari

  ViktorijaMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  158
  ..парфеми Eкономик....ваши искуства...:)..:P

  каде може да најдам од овие парфеми?
   
 5. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.095
  Пол:
  Женски
  ..парфеми Eкономик....ваши искуства...:)..:P

  Се порачуваат. Нешто како Авон слично. Само незнам точно како оди тоа. Имам досега пробано 5-6 вида. И сите ми траат многу долго.
  На брат ми му земав Хуго Бос и многу е задоволен.
  Ефтинки се, а и многу практични за секој ден и за во ташна :)
   
 6. ViktorijaMari

  ViktorijaMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  158
  ..парфеми Eкономик....ваши искуства...:)..:P

  од кај да порачам?
   
 7. KittyT

  KittyT Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  112
  Само што го порачав парфемот Бруно Банани 245, треба да фтаса деновиве па да видам што чудо се и овие :D
   
 8. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  744
  Допаѓања:
  1.180
  Јас дома имам две вакви парфемчиња, е сега бројчињата им се 277 и 295,незнам како се викаат а и гледам на таа страницата што беше погоре дадена ги нема тие броеви...во секој случај јас сум многу задоволна од нив, а исто и од машките парфемчиња, на дечко ми му купив четири пред едно 3-4 месеци и уште ги користи, многу траат.
   
  На KittyT му/ѝ се допаѓа ова.
 9. KittyT

  KittyT Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  112
  277 ти е Armani Code, а 295 не знам .. :)
   
  На BurstBerry му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  1.394
  Пол:
  Женски
  имам 262 Nina Ricci :)))
   
  На Makedonka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.276
  Моите парфемчиња :)
  Ги користам секојдневно, омилен ми е Pure Poison зашто си го сакам многу тој парфем, но сум користела и други, нели се зависи од тоа какви парфеми сакаме, секој со свој вкус, но за цената се супер!
  Вие колку ги зимате? Дечко ми си зимаше машки за 120 денари, јас женскиве за 150.
  Еве ќе споредам бон бон за 150 денари имаш 30 минути сладок мирис на ванила, а ова за 150 денари имаш речиси целодневен мирис. Не го споредувам нималку со оригиналниот парфем кој мириса и 3 дена, ама ова имаш цел ден убав мирис.
  И МНОГУ се поодобри од наливните, кои јас ич не ги сакам зашто ветреат многу брзо, а ова не ветрее и самото пакување е подобро.
  Мене ми се подобри дури и од BU i C-THRU подолготрајни ми се.

  За тие што не ги знаат еве ги.
  [​IMG]
   
  На LittlePinky, girl1985, LittleBadGirl666 и 6 други им се допаѓа ова.
 12. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  1.071
  Пол:
  Женски
  а како да нарачам? или се продаваат некаде? :^)
   
 13. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.237
  Допаѓања:
  8.567
  Па овие парфемчиња сега последно ги имам видено и во некои парфимерии,а порано ги набавував од луѓе кои се диструбитери.
   
  На lepadama и london-girl им се допаѓа ова.
 14. Monique995

  Monique995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  201
  Моментално 215 Naomi Campbell и супер е, од јутра до сутра ми трае :D
   
  На lepadama и KittyT им се допаѓа ова.
 15. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.085
  Пол:
  Женски
  Леле сега ме настрвивте за парфемчињава и дури не ‘стигнам‘ до некое нема да сум мирна! :lol: Кај можам да ги најдам, јас не познавам никој кој е дистрибутер на овие парфеми, а и на Гугл пребарувањето не ми дава ништо. :wasntme:


  Едит-Само ова го најдов:

  [​IMG]
   
  На lepadama му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ladymilion

  ladymilion Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  27
  јаc го користам оpгиналот ама не трае :(
   
 17. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.085
  Пол:
  Женски
  Ете најдоооов !! :rock:


  За помали порачки во Скопје, да сме го контактирале Красимир ( 075 254 964 ). Истотака, за надвор од Скопје, да сме го контактирале Красимир, тој ќе не посочел кон дистрибутерите за градот кај што треба да се изврши доставата на парфемот кој ќе го порачаме. :)

  Погоре сликата што ја ставив е најновиот споредбен каталог. :)
   
  На Bright и Hipster им се допаѓа ова.
 18. KittyT

  KittyT Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  112
  245, bruno banani, најпрекрасниот парфем што сум го имала до сега. Не можам да опишам како мириса па и колку многу трае ..а сега во план ми е да го порачам Naomi Campbell или можеби некој друг за проба :D
   
 19. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.237
  Допаѓања:
  8.567
  Последно го користев 213 moshus exotic мене ми беше прекрасен.Сега ќе земам друг за проба.Препораки?
   
 20. Felicia

  Felicia Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  56
  Може да се најдат во некоја парфимерија во Скопје?
  Препорака за некој од овие кој е посвеж? :)