1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Патецот на вашата коса

Дискусија во 'Коса' започната од belieber, 18 јануари 2012.

 1. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  642
  Самиот наслов на темата кажува се.
  Каков патец имате? Дали имате прав патец или воопшто не се замарате каков ви е?

  Јас имам проблеми со патецот многу ми е бел и ми се гледа дури позади на главата како и да ја чешлам косата пак ми се познава патецот. Дали некој имал ваков проблем и како го решил?
   
 2. Tej4e

  Tej4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Немам ваков проблем и патецот ми е баш ОК ! А иначе незз како може да се дојде до идеален патец ! :)
   
 3. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  547
  Мојот е на средината,но го носам и странично. :)
   
 4. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Фали тема уште и за влакното на косата |(
   
  На INSIDIOUS му/ѝ се допаѓа ова.
 5. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  642
  Добро се извинувам ако е глупа темава слободно заклучете ја
   
  На Elika му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  На кого му е глупа, нека не ја отвара и готово.Девојката можеби сака да се посоветува нешто во врска со него.

  Јас долго време менував, те на една страна те на друга, како што реков имам многу слабо влакно, не ми е густа косата и тешко се сокрива.Но во последниве 7-8 месеци почнав сушејќи ја косата со четка влечам во правец од шишки наназад и нон стоп над четката со фен сушам, така барем два дена не ми се гледа патецот, и обавезно и кога се чешлам истиот процес го правам ама без фен.
   
  На detelina181, Sarasweet и attias им се допаѓа ова.
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.687
  Допаѓања:
  80.833
  Пол:
  Женски
  Едно време кога имав долга рамна коса го носев на средина.
  Ја скратив скалесто косата и ми го смени тогашната фризерка, па од тогаш го носам на (левата) страна.
  Сега и да сакам не можам да го сменам, по секое миење сам ми се прави, шта чеш, а фала богу засега барем не би го менувала - ми се допаѓа така. :)
   
 8. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Секогаш различно...
  Откако престанав да носам шишки и ги пуштив да раснат секогаш различно го носам патецот. Едно време навака друг пат натака...
  Иначе ова ми е препорака од една фризерка, која го препорачува на сите нејзини клиенти, патецот од косата да се менува често бидејќи од стоење на една иста страна косата во тој предел се навикнува се разретчува и ептен тешко потоа се променува патецот.
   
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  Hемам патец, се тапирам :)
  едит- тоа првата слика ми беа колоквиумски прашања по грешка ја прикачив :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • patec.jpg
   patec.jpg
   Големина на фајлот:
   43,5 KB
   Прегледи:
   1.427
 10. bumbuleya

  bumbuleya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  105
  Имам прилично многу долга коса па го носам на десната страна или на средина. Зависи од тоа како сакам да изгледам..
   
 11. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  319
  патецот иде во зависност од тоа како си ја средувам али најчесто на средина
   
 12. flowerly

  flowerly Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  13
  Често ги "расфрлав" шишките,за да неможе да ми се види патецот,бидејки не ми се допаѓаше,но сега некако почна да ми се допаѓа како ми стои.Инаку,и мене ми се познава доста,а мислам дека е до ретчење на косата.Дали знаете некој начин како би можела да си ја "згуснам" косата?
   
 13. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  7.301
  Пол:
  Женски
  Порано се беше во зависност од шишките, но сега го носам на средина. Веќе се навикнав, а и сметам дека вака подобро ми стои.

  И имам прилично густа коса, па скоро ми е и незабележителен понекогаш. Среќа, најверојатно.
   
 14. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Најчесто го носам на страна, мислам дека така најдобро ми стои, или па веќе сум се навикнала. :tmi: На средина ептен ретко, кога сакам да сменам малку.
   
 15. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Го носам на средина. Порано го носев на лева страна, додека имав шишки степенасти. сега ги пуштив шишките, ги немам кратено и почнав патецот да го носам на средина. А и така најмногу ми одговара пошто имам заливи на челото и од двете страни, такозвано тројка чело :D
   
 16. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  Како ми дојде така, порано строго на десна страна.
  Мајка ми така ме учеше, така жените се чешлале на десна, а мажите на лева страна :lol: .

  Али тоа у млади дани, кога таа ме чешлаше.
  Откако почнав сама да се грижам за мојот изглед менувам, се зависи од тоа како повеќе ми се допаѓа во моментот. Најчесто на страна, но колку коса и на која страна ништо не е сигурно, иако летово почнав многу често да ја носам со патец на средина.

  Кога ќе подразмислам кога ми е пеглана патецот почесто ми е на средина, а кога ми е виткана или природно каква што ми е тогаш на страна.
   
 17. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Едно време патецот ми беше на средина,ама сега сменив на лева страна. :lol:
  Во правец на шишките,затоа што и тие ми се настрана.
   
 18. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  18.856
  Проблемм голем ми е ,слаба страна ми е :lol: те наваму те натаму сега ми е на средина

  фурам филм


  DEMI MOORE
  :lol: :lol: :lol: слични очи имаме,ама тоа здрвата нејзина коса никако да ја постигнам :devil:
   
 19. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Порано некако ја терав на десна, ама не секако цела коса, туку овој делов кај шишкиве, малце го ставав на десна страна, и така опуштено паѓа, дури и секси изгледа. :)
  Во последно време, да не речам последнава година-две ја терам со патец на средина, некогаш со штипче горе фатени прамениве напред, али воглавно ми е на средина.

  Дали сум залижана ко крава или не, гајле ми е.
  Мене ми е убаво така, и така си го носам патецот. 8)
   
 20. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Моментално сум шишана степенасто и патецот ми е на десна страна.Кога ќе ги пораснам шишките до истата должина како другиот дел од косата, одлучив дека ќе го префрлам патецот на средина...И кога ја виткам секогаш патецот ми е на средина, за да не дојде многу волумен на едната страна :lol: