1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Патецот на вашата коса

Дискусија во 'Коса' започната од belieber, 18 јануари 2012.

  1. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Самиот наслов на темата кажува се.
    Каков патец имате? Дали имате прав патец или воопшто не се замарате каков ви е?

    Јас имам проблеми со патецот многу ми е бел и ми се гледа дури позади на главата како и да ја чешлам косата пак ми се познава патецот. Дали некој имал ваков проблем и како го решил?
     
  2. Tej4e

    Tej4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Немам ваков проблем и патецот ми е баш ОК ! А иначе незз како може да се дојде до идеален патец ! :)
     
  3. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Мојот е на средината,но го носам и странично. :)
     
  4. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Фали тема уште и за влакното на косата |(
     
    На INSIDIOUS му/ѝ се допаѓа ова.
  5. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Добро се извинувам ако е глупа темава слободно заклучете ја
     
    На Elika му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    На кого му е глупа, нека не ја отвара и готово.Девојката можеби сака да се посоветува нешто во врска со него.

    Јас долго време менував, те на една страна те на друга, како што реков имам многу слабо влакно, не ми е густа косата и тешко се сокрива.Но во последниве 7-8 месеци почнав сушејќи ја косата со четка влечам во правец од шишки наназад и нон стоп над четката со фен сушам, така барем два дена не ми се гледа патецот, и обавезно и кога се чешлам истиот процес го правам ама без фен.
     
    На detelina181, Sarasweet и attias им се допаѓа ова.
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Едно време кога имав долга рамна коса го носев на средина.
    Ја скратив скалесто косата и ми го смени тогашната фризерка, па од тогаш го носам на (левата) страна.
    Сега и да сакам не можам да го сменам, по секое миење сам ми се прави, шта чеш, а фала богу засега барем не би го менувала - ми се допаѓа така. :)
     
  8. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Секогаш различно...
    Откако престанав да носам шишки и ги пуштив да раснат секогаш различно го носам патецот. Едно време навака друг пат натака...
    Иначе ова ми е препорака од една фризерка, која го препорачува на сите нејзини клиенти, патецот од косата да се менува често бидејќи од стоење на една иста страна косата во тој предел се навикнува се разретчува и ептен тешко потоа се променува патецот.
     
  9. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Hемам патец, се тапирам :)
    едит- тоа првата слика ми беа колоквиумски прашања по грешка ја прикачив :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    • patec.jpg
      patec.jpg
      Големина на фајлот:
      43,5 KB
      Прегледи:
      1.427
  10. bumbuleya

    bumbuleya Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    105
    Имам прилично многу долга коса па го носам на десната страна или на средина. Зависи од тоа како сакам да изгледам..
     
  11. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    патецот иде во зависност од тоа како си ја средувам али најчесто на средина
     
  12. flowerly

    flowerly Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    13
    Често ги "расфрлав" шишките,за да неможе да ми се види патецот,бидејки не ми се допаѓаше,но сега некако почна да ми се допаѓа како ми стои.Инаку,и мене ми се познава доста,а мислам дека е до ретчење на косата.Дали знаете некој начин како би можела да си ја "згуснам" косата?
     
  13. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Порано се беше во зависност од шишките, но сега го носам на средина. Веќе се навикнав, а и сметам дека вака подобро ми стои.

    И имам прилично густа коса, па скоро ми е и незабележителен понекогаш. Среќа, најверојатно.
     
  14. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Најчесто го носам на страна, мислам дека така најдобро ми стои, или па веќе сум се навикнала. :tmi: На средина ептен ретко, кога сакам да сменам малку.
     
  15. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Го носам на средина. Порано го носев на лева страна, додека имав шишки степенасти. сега ги пуштив шишките, ги немам кратено и почнав патецот да го носам на средина. А и така најмногу ми одговара пошто имам заливи на челото и од двете страни, такозвано тројка чело :D
     
  16. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Како ми дојде така, порано строго на десна страна.
    Мајка ми така ме учеше, така жените се чешлале на десна, а мажите на лева страна :lol: .

    Али тоа у млади дани, кога таа ме чешлаше.
    Откако почнав сама да се грижам за мојот изглед менувам, се зависи од тоа како повеќе ми се допаѓа во моментот. Најчесто на страна, но колку коса и на која страна ништо не е сигурно, иако летово почнав многу често да ја носам со патец на средина.

    Кога ќе подразмислам кога ми е пеглана патецот почесто ми е на средина, а кога ми е виткана или природно каква што ми е тогаш на страна.
     
  17. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Едно време патецот ми беше на средина,ама сега сменив на лева страна. :lol:
    Во правец на шишките,затоа што и тие ми се настрана.
     
  18. ines.h

    ines.h Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    18.856
    Проблемм голем ми е ,слаба страна ми е :lol: те наваму те натаму сега ми е на средина

    фурам филм


    DEMI MOORE




    :lol: :lol: :lol: слични очи имаме,ама тоа здрвата нејзина коса никако да ја постигнам :devil:
     
  19. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Порано некако ја терав на десна, ама не секако цела коса, туку овој делов кај шишкиве, малце го ставав на десна страна, и така опуштено паѓа, дури и секси изгледа. :)
    Во последно време, да не речам последнава година-две ја терам со патец на средина, некогаш со штипче горе фатени прамениве напред, али воглавно ми е на средина.

    Дали сум залижана ко крава или не, гајле ми е.
    Мене ми е убаво така, и така си го носам патецот. 8)
     
  20. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Моментално сум шишана степенасто и патецот ми е на десна страна.Кога ќе ги пораснам шишките до истата должина како другиот дел од косата, одлучив дека ќе го префрлам патецот на средина...И кога ја виткам секогаш патецот ми е на средина, за да не дојде многу волумен на едната страна :lol: