1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Патот до кенгурите

Дискусија во 'Филмови' започната од girl.9, 3 јануари 2013.

 1. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  478
  Филм сниман во соработка со Анета и Молика и Солза и Смеа.
  Дали некој го има гледано и доколку го има може да ни опише за што се работи. Нестрплива сум за чекам до 7 Јануари за да го гледам на ТВ :) :D
   
  На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  На Сител ако не се лажам видов реклама за денес, но не се сеќавам во колку часот ќе го даваат.
   
 3. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  478
  Денес во 12:00 на Сител ќе игра :)
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  Незнам зошто ама според тоа што видов на ТВ ич не ми фати око.
   
 5. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Не ми привлече внимание, уште трае еве ама без врска ми е филмов...
   
 6. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  4.267
  Пол:
  Женски
  Ахахахахахахахах сега го гледам ме потсеќа на Паца од Австралјаните што ја снимаа :rofl:
   
 7. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.010
  Пол:
  Женски
  Ништо посебно, без врска се разочарав, а специјално станав од спиење за да го гледам.
   
 8. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.291
  Пол:
  Женски
  И мене ич не ми се допадна, џабе губење време.
   
 9. TIGARCE86

  TIGARCE86 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  1.423
  Допаѓања:
  2.587
  Пол:
  Женски
  filmot preubav se prsnav od smeenje alal da im e sekoja cest na solzi i smea i grupa molika,ke ima i vtor del slusnav izgleda vo avstralija ke bidi toj del sniman bravo za moite bitolcani prekrasni kako i sekogas :D
   
 10. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.625
  Не го разбрав филмов,има некоја да ми го објасни,глупости невидени.
   
 11. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  543
  Допаѓања:
  446
  Пол:
  Женски
 12. TIGARCE86

  TIGARCE86 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  1.423
  Допаѓања:
  2.587
  Пол:
  Женски
  kako prvo filmot ne e profesionalno sniman pisuvase dolu amaterski film,sakaat da pokazat so filmot kako stanale slavni deka patot do slavata ne e sekogas lesen,se razbira se sto e od makedonija vas ne vi se dopaga poubavi vi se srpskite ili hrvatskite filmovi i posle ste ja sakale tatkovinata so cuden narod ste ne ve razbiram
   
  На Lana del Rey и Arianna им се допаѓа ова.
 13. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.423
  Ова е аматерски филм, не е професионален и не може да очекуваме филм во вистинска смисла на зборот. Анета и Молика се естрадни уметници, а не глумци. Плус сниман е во соработка со солзи и смеа, што значи ќе биде комедија. Мене ми се допадна и мило ми е што ете некој се потрудил да направи нешто македонско. Доста и се восхитувавме на Лепа Брена за нејзините филмови, и ги гледавме секоја година. На ред е и нешто наше.
   
  На Lana del Rey, Daydream, Hipster и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Кога ке го даваат пак, и дали има линк за онлајн да се гледа?
   
 15. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.793
  Допаѓања:
  52.765
  На Лепа Брена бар и се смешни филмовите :wasntme: Едно е да правиш филм за тоа како си постанал некој, си бил на турнеја или што и да е, а друго да го правиш сето тоа со ликови што глумат лудило и мислат дека се смешни. Ако ова е хумор...тогаш изгледа цел живот ќе живеам без насмевка на лице
  Го видов чудово сабајле (татко ми што не ќе пушти) и повторно си докажав дека Сител врска немаат што даваат/прават. Бранете си кого сакате, музиката си е музика, филмови аматерски има едно чудо и доста интересни и убави...ама ова нешто што се мисли дека е смешно е греота, навистина.
  Ако сакате да гледате нешто наше, имате Салон Хармони, Обични луѓе, Големи и мали, наше маало, не го потценувајте македонскиот филм со вакви ствари. На група Молика сакам да и пренесам, убаво што се одлучиле за ваков чекор, вакви филмови во светот има еден куп...ама згрешиле со кого одбрале да работат.
   
  На i...ja, Someonespecial и babyblond им се допаѓа ова.
 16. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.515
  Почна и го сменав во рок од 15 секунди.
   
  На SlAtKi4ka.SlAtKi4ka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Бев јас и на премиерата на филмов во дом на АРМ,и ништо.Гола вода што би се рекло.Абе македонче што ќе направи...Сакаат само да бидат интересни...
   
 18. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.842
  Допаѓања:
  4.862
  Пол:
  Женски
  Јас го гледав.И искрено од солзи и смеа очекував барем нешто по апсика.Ама ништо тотално се разочарав.Несакам никого да навредувам,тука можеби има и обожаватели на Анета и група Молика ама таа Анета е ептен преценето суштество.Ептен.Значи толку ми е одбивна што неможам органски да е поднесам,така исто и во филмов.Значи забелешка,ако си решил да бидеш пејач ќе си прифатиш се и за пари секаде ќе си пееш,а немат да правиш фаци кога ќе чуеш дека во некое село ќе пееш.
  Инаку филмов тапа,цела тема во филмов е Анета и група Молика си се рекламираат и си прават промоција,ништо повеќе.
   
 19. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Едно големо Браво за филмот.Иако е прв аматерски и музички филм навистина беше предобар.Мислам дека треба повеќе вакви филмови да прават и да ги даваат по нашите телевизии отколку со овие турскиве паметот да ни го вртат. :)
   
 20. SnowWhite91

  SnowWhite91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  1.398
  Јас искрено се изнасмеав, особено делот кога Стојан ја заборави невестата :rofl:
  Филмот е аматерски, а знаеме веќе дека солзи и смеа прават само глупости некои, така да не ни очекував нешто „паметно“ да видам, туку да се насмеам. Жал ми е што некои се разочарале. Се согласувам дека имаме и поквалитетни филмови и емисии (јас искрено многу си ги сакам Македонските народни приказни со Ѓорѓи Колозов), но и некои вакви пародии не се на одмет.
  Насмевката е секогаш добредојдена, без разлика како е предизвикана :)