1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Педометар

Дискусија во 'Фитнес' започната од poizon, 5 мај 2011.

 1. poizon

  poizon Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  3
  Да не знае некој од прилика која цена е педометарот ? :)
   
 2. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  За бројачот на чекори прашуваш така?
  Точна цена не знам, знам дека се продаваше во орифлејм таков имам таков и знам поскапо го плативме, ама не ми текнува точна цена.
  Корисни се овие педометри и за пешачење не само за трчање, на стариот телефон самиот телефон си имаше апликација фитнес и си броеше чекори, си имаше посебна програма и за податоци за килажа и висина и според тоа .
   
 3. bubemconia

  bubemconia Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  338
  Во јануари гледав во ГТЦ во една спортска продавница околу 3000ден беше, од некоја германска фирма произведен.
   
 4. ElenaRisteska

  ElenaRisteska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Ја на мојот телефон Alcatel OT-800 имам педометар. Ти мери колку метри си истрчал или изодил, колку км/ч си трчал/одил за колку време и колку чекори си направил :)
   
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.439
  Пол:
  Женски
  Јас имав од Мекдоналдс, ги даваа со некои оброци :)
  Ама па што ќар ако знаеш колку чекори си направил, сепак зависи од темпото и тежината на патеката што си ја изодел. Нема фајде од оваа направа.
  Оди во недела до средно Водно, и не ти треба педометар, сама ќе си осетиш :)
   
  На Domino и Jojoba им се допаѓа ова.
 6. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  За вакви педометри станува збор
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Има различни во различни форми, бои и различна големина, само колку се корисни не знам, имам еден од орифлејм ама треба батерии да му ставам .
  Ваков ист е [​IMG]
  http://www.google.com/search?q=Pedomete ... CBAQ_AUoAQ
   
 7. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.326
  Јас пред 4 год. земав еден од странство за 15 долари и да ви кажам дека врска нема. Си мери тој таму нешто :) ама мислам дека нема везе, џабе ќе дадете пари
   
 8. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  870
  3000ден мислам дека беше само убиме незнам кај го гледав :( :( :( :( :(
   
 9. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.096
  Јас имам апликација на мобилниот за мерач на чекори... :D Секој ден си гледам колку сум испешачила :) а исто така има и друга апликација за кога ќе трчаш, ти мери потрошени калории, брзина и колку си истрчала. А искрено мислам дека не се исплаќа баш за еден педометар да платиш 3000 денари... :worried:
   
 10. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  300
  Можеш ли да ми кажиш како се вика апликацијата? :D Сакам да си ја спуштам , баш добра идеја :D
   
 11. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.096
  WalkMate се вика за пешачењето, а Tracker за трчање и изгубени калории :)
   
  На KalaV му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Cence

  Cence Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  512
  Пол:
  Женски
  Ај кажете апликација за Samsung S5230, не можам да си најдам за мојот мобилен :(
   
 13. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.096
  Незнам за Самсунг, но ако имаш интернет на мобилниот лесно ќе ја спуштиш програмата, само напиши Walkmate. Барем мојата така се вика за Сони Ериксон :hai: