1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пеколни планови (Сидни Шелдон)

Дискусија во 'Книги' започната од Dream-Girl, 15 декември 2018.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.214
  Допаѓања:
  142.775
  Пол:
  Женски
  Тој (Оливер Расел) е гувернер на мала држава кој ќе открие дека пеколот не е ништо во споредба со гневот на една поразена жена.

  Таа (Лесли Стјуарт) е убава и амбициозна директорка во агенција за односи со јавноста, која брзо ќе сфати дека за некои мажи моќта е најголемиот афродизијак.

  Сидни Шелдон повторно нè изненадува со едно експлозивно дело, навидум политички трилер, чија приказна раскажува за два подеднакво одлучни и храбри личности чии патишта се вкрстуваат. Оливер сака да влезе во Белата куќа. Лесли сака да го принуди да зажали што воопшто се родил.

  (преземено од сакам книги)


  Преубава книга, една од омилените на Сидни Шелдон ми е. Ја читав двапати и кога ќе имам пак време сакам да ја прочитам уште еднаш.
   
  На scorpias му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.404
  Пол:
  Женски
  Може да се најде онлајн?
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.214
  Допаѓања:
  142.775
  Пол:
  Женски
  Можно е да ја има во пдф верзии некаде на англиски. Јас ја имам на подарок добиено, не ми е во е-форма читана. :)
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.