1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пепелашка (A cinderella story) [2004]

Дискусија во 'Филмови' започната од pink4ever, 3 ноември 2010.

 1. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.013
  A cinderella story
  е романтична тин комедија за Сем - Hillary Duff девојчето кое е "пепелашка" односно како мала ги изгубува родителите и живее со нејзината маќеа и полусестрите а работи во сендвичара
  Филмот вреди да се погледне
  [​IMG]
  [​IMG]
  http://images1.fanpop.com/images/image_uploads/CHAD-ND-HILARY-a-cinderella-story-812457_266_400.jpg[img]
  [img]http://images.allmoviephoto.com/2004_A_Cinderella_Story/2004_a_cinderella_story_001.jpg
  [​IMG]
  [​IMG]
  :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На sweetgirl92 и Negreva им се допаѓа ова.
 2. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  A cinderella story

  Многу добар филм :)
   
 3. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  A cinderella story

  Лимонада филм, што би рекла. :)
  Типичен тинејџерски, ги тера младите девојки да фантазираат и сонуваат. Знам дека бев под имресии првиот пат кога го гледав, а подоцна редовно го даваа на SuperMovies.
  Хилари е многу мала тука, и слатка , а неизбежно е да се спомне и Chad Michael Murray што е пресладок! :lol:
   
  На Strumfeta93, sweet-cherry, Trendafilka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  A cinderella story

  Го имам гледано филмот многу е убав :inlove: :inlove: :inlove:
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  A cinderella story

  Ептен така слатко филмче. И ме бендисува на крајот што вика дека СЕГА СЕ ЗАЕДНО, НО КОЈЗНАЕ? ТОА МОЖЕ И ДА СЕ ПРОМЕНИ. СЕПАК ИМ Е САМО ПРВА ГОДИНА НА СТУДИИ.
  А Чед е :inlove: :inlove: :inlove:
   
 6. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  498
  A cinderella story

  Хилари Даф и не ми се допаѓа баш, ја имам гледано во неколку филмови, ама многу ми е лигава, некако пластична во глумата. Конкретно овој филм случајно го фатив еднаш на телевизија и го изгледав заради Чед :$ Инаку се сложувам дека филмот е типично тинејџерски и такви ги има еден куп. Ама за тепање досада и фантазирање ваквите филмови се чиста петка ;)
   
 7. Negreva

  Negreva Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  8
  A cinderella story

  Значи филмот го обожавааммм :))) го имам гледано 5-6 пати и не ми е досадно пак да го гледам.. дефинитивно е многу убав и романтичен :)
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Јас денес го гледав филмот на едо(каналот),иначе не ми е прв пат да го гледам и многу ми се допаѓа филмот,а иначе и Хилари многу добро глуми сум ја видела како глуми и во други филмови.
   
 9. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  Ммм филмчето е закон .. А глумецот :inlove:
   
 10. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.632
  Допаѓања:
  29.208
  Пол:
  Женски
  Одличен филм, тинејџерски :)
  а Чед е совршен хаха :inlove:
   
 11. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Баш ТИН филм :D Го гледав одма кога излезе, и на тие години (14 имав) за мене филмов беше :inlove: :lol: Се воодушевував! :D
   
 12. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.122
  И јас го имам гледано пред неколку години, баш кога излезе. Тогаш баш ми се допаѓаше. Лесно тинејџерско филмче.
   
 13. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Ептен ми е сладок фимот и интересен. Типичен тинејџерски. :)
   
 14. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  Песната May angels lead you in од Jimmy eat world е преубава.Сцената кога Остин ќе ја бакне Сем на трибините и кога ќе почне да врне дожд :inlove:
   
 15. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Филмов не е лош ама не е ни нешто посебно.интересно ми беше кога се врати од тоа маскембал ли што и да беше и стави кецела врз фустанот макејата да не ја..кара :)
   
 16. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.578
  Допаѓања:
  6.343
  Tипичен тинејџерски филм, онака лимонатка за опуштање кога имаш слободно време, малку романтики да си пофантазираш и то. Баш го гледав пред некоја недела на Едо каналот и онака е, слатко филмче. Само на крајот ми беше мило што така и се врати на маќеата на Сем! :!: :devil: А за дечкото во филмов и да не зборувам, пресладок е иако не е нешто мој тип на машко ама ајде, проаѓа. :)
   
 17. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  5.431
  Пол:
  Женски
  Филмот кој го одбележа мојот тинејџерски период,и со кој израснав :) На памет ги знам фразите :D
  Не баш реален филм,ама преубав во секој случај,со мн убави ликови (остиннннн ахххх :inlove: ) :)
   
 18. bibip

  bibip Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  101
  Симпатичен тин филм ,ми се допаѓаат филмови со таков тек ,добри се за разонода
   
 19. MartinaSk

  MartinaSk Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  4
  Исто така има и Another Cinderella story Со Солена Гомез...исто така е поубав и поинтересен..гледајте го стварно е убав ;) :) :)
   
 20. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.889
  Допаѓања:
  13.461
  Филмов, за у слободно време е .. Баш ми беше интересен..