1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Перси Џексон (Persy Jackson)

Дискусија во 'Филмови' започната од strawberry06, 18 август 2013.

 1. strawberry06

  strawberry06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  До сега има само два дела од овој сериал.За филмовите велат дека се многу слични со Хари Потер, но со различна приказна.Се работи за едно момче по име Перси кое дознава дека е полубог односно син на Посејдон ( богот на морето).Тој оди во камп во кој тренира и се дружи.Тука почнуваат неговите авантури.Сега се дава вториот дел во кино Милениум и Синеплекс.
  Па ако сте ги гледале овие филмови напишете го вашето мислење. :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.659
  Перси Џексон (Persy Jackson)2010,2013,...

  Нема ништо слично со Хари Потер, освен тоа што се ист жанр, со разлика што Перси Џексон е базиран на митологија. Инаку убав филм, интересен, со елементи од грчката митологија, иако нема ништо посебно за љубителите на истата, нема некоја посебна акција или осврт на некоја приказна, онака само приказ на боговите и митолошките суштества без некоја особена приказна или дејство, ама не е лош онака за тепање време. Хари Потер е далеку подобар избор.