1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Песковегетаријански рецепти

Дискусија во 'Рецепти' започната од sofijanoka, 27 јули 2013.

 1. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.650
  Допаѓања:
  15.506
  Пол:
  Женски
  Како песковегетаријанец,ќе ви пишувам некои песковегетаријански рецепти,мошне едноставни вкусни,а лесни.
  :inlove: :inlove: :inlove:
  Ги очекувам и останатите песковегетаријанци во темава. Поздрав. :*
   
  На rici.aaaaa и Venera.13 им се допаѓа ова.
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  410
  Би сакала да ја разработиме малку темава. Полека преминувам на вегетаријанска исхрана, па добредојдени се секакви идеи за оброк. Моментално и јас сум песковегетаријанец, со намера прво од мени да ја отстранам и рибата, а потоа и останатите производи од животинско потекло. За тие што не знаат, тоа се луѓе кои не јадат месо, освен риба, а користат и млеко и млечни производи и јајца. Ајде давајте предлози.
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LusySkyDiamonds

  LusySkyDiamonds Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2013
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  816
  Јас сум песковегетаријанка веќе 15 години и супер ми е.
  Еве еден рецепт, може да се направи со пастрмка или орада.
  Во подлабок плех ја ставаш посолената риба, може 1-2 парчиња (поголеми пастрмки), испржен кромид, морковче на коцки, ориз (или компири претходно сварени на коцки), маслиново масло и кога малце ќе се подзапече 100мл бело винце. 20 мин нека се пече во претходно загреана рерна, јас ја сакам пожива, ако ја сакате позапечена подолго. Исклучете ја рерната и додадете рузмарин и уште нека прокрчка. Добар апетит
   
 4. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.650
  Допаѓања:
  15.506
  Пол:
  Женски
 5. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.253
  Има теми за риба, за месо, за вегетаријанци...

  Која е потребата за ваква тема ??? :^)

  Рецептите се тие. Ако јадеш риба, од во темата за риба.
  итн...
   
  На expert му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kamena302

  Kamena302 Нов член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  домати ги сечкате на кругови и сечкате парчиња моцарела и ги редите во чинија ги попрскувате со маслиново масло пипер и сол и ствате малце босилек по желба