1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Песна која ве иритира и не можете да ја поднесете

Дискусија во 'Музика' започната од Divinebutterfly, 2 јуни 2012.

 1. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.965
  Допаѓања:
  9.978
  Пол:
  Женски
  Епа барав таква тема ама нигде не најдов,ако има бришете ми ја темата...
  Мене ужасно ме иритира оваа песна,а сега цело време ја пуштаат,значи одма менувам радио,неможам стварно да ја поднесам...
  http://www.youtube.com/watch?v=8UVNT4wvIGY

  A и оваа со тој францускиот ко ќе почни да збора ми се лоши,иначе ритамот е закон! Ја расипа песната глупавиот |(
  http://www.youtube.com/watch?v=VHoT4N43jK8&ob=av3n
   
  На snow.flake и FBI им се допаѓа ова.
 2. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Песна која ве иритира и не можете да ја поднесувате

  Софија Манева со оној нејниот лигав тип по одвратна песна неам слушано :puke:
   
  На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Elenaaaaaaaa

  Elenaaaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  31
  Песна која ве иритира и не можете да ја поднесувате

  Има и други, ама кога ја видов темава, прво ми текна на оваа...

  http://www.youtube.com/watch?v=CLXt3yh2g0s
   
  На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
 4. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.791
  Песна која ве иритира и не можете да ја поднесувате

  Напнаа со песнава. Не можам Vh1 или MTv да уклучам, само таа се врти. |(
  http://www.youtube.com/watch?v=Sv6dMFF_yts&ob=av3e
   
  На snow.flake, shushu, wolf4e и 2 други им се допаѓа ова.
 5. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Песна која ве иритира и не можете да ја поднесувате

  Епа веќе отекуваат со Гета, посебно песнава ааааааа оток невиден! :envy:
  http://www.youtube.com/watch?v=JRfuAukYTKg&ob=av3e
   
  На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.125
  Пол:
  Женски
  Песна која ве иритира и не можете да ја поднесувате

  Danza Kuduro |(
  многу иритирачка песна .
   
  На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.673
  Допаѓања:
  6.789
  Песна која ве иритира и не можете да ја поднесувате

  Прва на листата ми е Сечи перо, нејќам ни линк да ставам, не ми е уште јасно како толку многу популарност стекна.
  А сега и нова слична на таа излегла, ракатакатак :rofl:
  И за крај, победничката на Евровизија, сеедно го слушам Гета- when love takes over и Леона Луис- I see you |(
   
  На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.413
  Пол:
  Женски
  На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.182
  На snow.flake и kat.v.d им се допаѓа ова.
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.813
  Допаѓања:
  79.337
  Пол:
  Женски
  Песна која ве иритира и не можете да ја поднесувате

  Ууууу, ги има (пре)многу.
  Ама ќе ги наведам нај, значи најушозатнувателните.

  http://www.youtube.com/watch?v=7zp1TbLFPp8&ob=av3e
  Нека оди капут веќе песнава, не знам зошто, ама ми оди на живци, па и овој мојов кога ќе ја слушне некаде ко лудило да го фаќа и принудена сум да мрдам кУкови уз ритамот на мелодијава. :D |(

  http://www.youtube.com/watch?v=A9p0_5WxbGw
  Од оваа имам уплав фатено, посебно од впечатливиот почеток и претставителното вибрато.
  Ауауауауауау. Страшно. А што е најжално, ми се моташе цела недела у глава.
  Ал не дам ником ову боооол ... :doh:

  http://www.youtube.com/watch?v=-d4LvSDu ... ure=relmfu
  Даааааале коси. Коси бе, коси се сосе песнава!

  http://www.youtube.com/watch?v=SekEjr49kmY
  Оваа е врвот. :wasntme:
  Не го сакам овој тип на бугарска музика, ту мач ми е некако, уствари секако. :x
  Квалитетно ме нервира тоа што успеав да го ископирам тоа квалитетниот почеток, ама онак` из душе. :D
  Си го имам тоа циганското у гласот бе, иако троа беличка сум. :$ :D

  Аааа, и да не ги заборавам новите - таа некоја си чу-ча-ча. Уф, колку само не ја можам. :doh:
  И некоја си тракатаааааааа, немам појма која е, немам ни желба да ја барам низ јутјуб, зашто ќе немам живци да ја ислушам до крај, ау не. :emo:
   
  На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.639
  Песна која ве иритира и не можете да ја поднесувате

  http://www.youtube.com/watch?v=jtggDm-5zSk&ob=av2e
  Оваа колку што ме нервира мене, незнам кој друг толку го нервира.

  http://www.youtube.com/watch?v=8UVNT4wvIGY
  Знам дека има добар текст, но еден период на сите можни станици на радио за вртеа по 10 пати на ден.

  Овие две а ги чујам, или го тепам тој што ги пуштил или гасам тоа од кај е пуштена. :rofl:
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 12. AlanisM

  AlanisM Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  590
  Песна која ве иритира и не можете да ја поднесувате

  Сите песни од Шакира, ама сите сите бљак
   
  На lolita97 и shushu им се допаѓа ова.
 13. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.557
  Песна која ве иритира и не можете да ја поднесувате

  И мене оваа. Кога се појави ја слушав доста а и убава е ама го претераа веќе. Кога и да уклучам тв неа ја дават. А нешто кога ќе се искомерцијализира ми станува одвратно па затоа.

  http://www.youtube.com/watch?v=7NhkK-1e ... re=related

  Исто и од Адел оваа. Јас фала богу никогаш и не сфатив што толку прашина се дигна за песната, најобичен текст. Секоја чест за гласот на Адел (иако мене малку ми е досаден, сите песни и се слични) ама го отупеа веќе |(.

  http://www.youtube.com/watch?v=jCya1yiF ... re=related

  Песните на Ники Минаж, Џастин Пипер и сличните на нив нема ни потреба да зборувам. Менам канал кога видам такво нешто :puke: .
   
  На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.496
  Песна која ве иритира и не можете да ја поднесувате

  http://www.youtube.com/watch?v=Sv6dMFF_yts&ob=av3e

  АКО ЈА СЛУШНАМ УШТЕ ЕДНАШ ЌЕ УБИЈАМ ЧОВЕК! :puke:
  Боље им е на VH1 да не ја пуштаат веќе на секои 2 минути!
   
  На shushu му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  1.082
  Пол:
  Женски
  На shushu му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Pirana

  Pirana Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  1.506
  Песна која ве иритира и не можете да ја поднесувате

  Прва песна на која ми текна е оваа, леле неможам да ја поднесам. Незнам што толку сите се палат на неа.
  http://youtu.be/WcE8Rrzfeio

  http://youtu.be/hcm55lU9knw

  За оваа и сличните на неа, немам коментар!! Од кожа ме вадат, почнувам да корнам коса кога ке ги слушнам.
   
 17. Scar.Tissue

  Scar.Tissue Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.044
  На Juicy03 и Miss.Ricci им се допаѓа ова.
 18. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  love the way you lie - ИРИТИРАЧКА НЕ ЈА ПОДНЕСУВАМ
   
 19. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
 20. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  778
  Пол:
  Женски
  Песните на Лана Дел Реј особено "Born to die" и "Video games" :puke:
   
  На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.